Aktualność
Marek Kowalski, Piątek, 8 marca 2013, 09:33

HTC nie znajduje się w dobrej kondycji, a sytuacji tej nie poprawia dominacja Apple i Samsunga na rynku smartfonów. Co prawda HTC One okazał się produktem dość dobrym, jednak nie na tyle, by podźwignąć firmę z finansowego marazmu.

Wyniki finansowe za luty br. z pewnością nie napawają włodarzy tajwańskiej firmy optymizmem. HTC w opublikowanym właśnie raporcie informującym o miesięcznych przychodach poinformowało, że przychody w stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego spadły aż o 44 procent osiągając równowartość 384 milionów dolarów. Taki wynik oznacza również spadek o 26,7 procenta w stosunku do pierwszego miesiąca 2013 roku.

Dominacja Apple i Samsunga na rynku smartfonów jest wręcz przytłaczająca. Łatwego życia nie mają inni producenci tego typu urządzeń, tj. oprócz HTC, również Sony czy LG. Jednak Sony i LG mają w swoim porftolio wiele produktów, którymi mogą próbować kompensować niezwykle trudną sytuację na smartfonowym rynku. HTC ma swojego One - produkt wysokiej klasy, ale nie zdobywający szturmem rynku. Nie może kompensować kiepskiego wyniku np. sprzedażą tabletów, bo takich po prostu w ofercie HTC nie ma. O innych sprzętach już nie wspominając.

Niektórzy analitycy rynku wieszczą rychły koniec tajwańskiego producenta, miejmy jednak nadzieję, że ten czarny scenariusz się nie ziści. Monopol w jakiejkolwiek branży nigdy nie był i raczej nie będzie dobry dla konsumentów.

HTC ma ciekawy pomysł na przyszłe smartfony

Źródło: Neowin
Ocena aktualności:
Ocen: 9
Zaloguj się, by móc oceniać
MOROZAW (2013.03.08, 09:48)
Ocena: 42

0%
Co tu się dziwić, dobre telefony, ale powinny kosztować połowę tego co obecnie.

//Za co minusujecie? Taka prawda, kawałek plastiku, mały ekran, niska moc obliczeniowa, słaba bateria, a połowa smartphonów kosztuje więcej niż niejeden wyższej klasy laptop.
Taka prawda, takie małe zabaweczki, a kosztują tyle, że głowa boli, spokojnie powinny kosztować pewnie z połowę tego co obecnie, ale rozumiem, kapitalizm - teraz zdziwienia, że spadki. I tak pewnie zysk jest ogromny, do tego jak się takie telefony klepie w chinach wiadrami na kilogramy.
Think (2013.03.08, 09:54)
Ocena: 8

0%
HTC One jest dostępny obecnie jako preorder więc sytuacja może się zmienić gdy będzie go można dostać 'od ręki' One to całkiem udany smartfon, spokojnie może konkurować z obecną ofertą innych firm...
AmpliDude (2013.03.08, 10:03)
Ocena: 25

0%
Tak to jest, kiedy cały rynek jest zalewany milionami sztuk dotykowego szajsu działającego jeden dzień. Rynek w końcu się nasyca i nowy szajs przestaje się sprzedawać.
strykul (2013.03.08, 10:12)
Ocena: 3

0%
Być może wrócą do produkcji SPV/MDA i innego sprzętu dla operatorów?
lukasz166 (2013.03.08, 10:43)
Ocena: 7

0%
Dużo kosztują, mało dają w zamian. Tyle w temacie.
mail_papieza (2013.03.08, 11:07)
Ocena: 2

0%
Wystarczy pójść w stronę wolnego rynku czyli zlikwidować prawo patentowe i autorskie, a po kilkunastu miesiącach Samsung, Apple i Microsoft nie będą dominować na rynku. Tyle w temacie.
Anon (2013.03.08, 11:11)
Ocena: 24

0%
Jak się nie słyszy klientów, którzy od eonów chcą slot MicroSD a go nie dostają, to się nie ma co dziwić, że przy takiej konkurencji klient wybierze coś innego.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 25
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Facebook
Ostatnio komentowane