aktualności

Systemowe aplikacje w systemie Windows 8 - Microsoft szykuje nowe wersje

49
8 marca 2013, 13:38 Piotr Gontarczyk

Wielu użytkowników systemu operacyjnego Windows 8, który firma Microsoft oficjalnie wprowadziła na rynek 26 października ubiegłego roku, narzeka na systemowe aplikacje interfejsu Modern UI, a więc Ekranu Start. Wiemy już od jakiegoś czasu, że gigant z Redmond szykuje falę aktualizacji dla swoich programowych platform, Windows Blue, która wprowadzić ma pewne ulepszenia, między innymi w "Ósemce".

Wygląda na to, że systemowe aplikacje "Modern UI", takie jak na przykład Windows Mail, Music czy Games, zostaną zaktualizowane jeszcze przed pojawieniem się Windows Blue. Tak przynajmniej twierdzi Mary Jo Foley z ZDNetu, powołująca się na swoje ponoć wiarygodne źródło. Dodatkowo na nowe wersje systemowych programów prawdopodobnie nie będzie trzeba zbyt długo czekać, gdyż owo źródło dodaje, że Microsoft już teraz dopieszcza swoje programy, a aktualizacje dla nich mogą pojawić się jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca.

Systemowe aplikacje "Modern UI" w systemie Windows 8 często są krytykowane za to, że ich możliwości są bardzo ograniczone, a także za to, że nie są jakoś wybitnie szybkie. Warto mieć na uwadze to, że wraz z nowym interfejsem, zadowolenie z przeznaczonych dla niego aplikacji w dużym stopniu decyduje o tym, jak konsumenci odbierają nowy system operacyjny. Microsoft z pewnością powinien jak najszybciej reagować na zgłoszenia braków i problemów i jak najbardziej skrócić czas pomiędzy aktualizacjami.

Sam Ekran Start też bywa krytykowany przez użytkowników systemu Windows 8. Nieoficjalnie mówi się, że aktualizacja "Windows Blue" dla "Ósemki" wprowadzi pewne zmiany, także w tym elemencie systemu. Zwiększona ma być ergonomia, między innymi poprzez lepsze wykorzystanie przestrzeni roboczej, a także dodanie kilku nowych kontrolek w Panelu Sterowania, które zwiększą możliwości konfiguracji interfejsu użytkownika.

Źródło: ZDnet
*Konto usunięte*2013.03.08, 13:49
12#1
Mało.
wuzetkowiecZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wuzetkowiec2013.03.08, 14:14
37#2
''Systemowe aplikacje 'Modern UI' w systemie Windows 8 często są krytykowane za to, że ich możliwości są bardzo ograniczone, a także za to, że nie są jakoś wybitnie szybkie. Warto mieć na uwadze to, że wraz z nowym interfejsem, zadowolenie z przeznaczonych dla niego aplikacji w dużym stopniu decyduje o tym, jak konsumenci odbierają nowy system operacyjny. Microsoft z pewnością powinien jak najszybciej reagować na zgłoszenia braków i problemów i jak najbardziej skrócić czas pomiędzy aktualizacjami.
Sam Ekran Start też bywa krytykowany przez użytkowników systemu Windows 8''.


To nie może być prawda, bo niejaki Raximus twierdzi, że narzekają i krytykują tylko ci, którzy tego debeściackiego systemu nie posiadają.
SupermanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Superman2013.03.08, 14:15
-2#3
A desktopowych aplikacji / narzędzi nie zamierzają ulepszać ? Widać na ślepo brną ku przyszłości 'Only Modern UI', pomimo fatalnych opinii i sprzedaży. Czasy wielkiej popularności Linuksa już blisko.
AveramZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Averam2013.03.08, 14:27
28#4
Superman @ 2013.03.08 14:15  Post: 642056
Czasy wielkiej popularności Linuksa już blisko.

ZIEEEW. Nie żebym był fanbojem MS bo sam używam i Linuksa i Windowsa ale to zdanie czytam średnio raz na miesiąc. I robi się nudne.
ZIB2000Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ZIB20002013.03.08, 14:29
10#5
superman te czasy zapowiadają tacy jak ty od 15 lat
i jedynie ubuntu wygląda na nowoczesny system dopóki nie trafisz na buble gdzie napisy nie mieszczą się na przyciskach albo nie odpalisz jakiegoś softu który od czasów win95 nie zmienił sie ani odrobinkę
OlafoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Olafo2013.03.08, 14:46
13#6
wuzetkowiec @ 2013.03.08 14:14  Post: 642054

To nie może być prawda, bo niejaki Raximus twierdzi, że narzekają i krytykują tylko ci, którzy tego debeściackiego systemu nie posiadają.


Nie wywołuj wilka z lasu ;)
Dominiko_Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dominiko_2013.03.08, 14:52
-14#7
I po co się starać, skoro bydło będzie krytykowało programy nie widząc systemu na oczy, a komuchy z UE nałożą jeszcze karę 2 miliardów dolarów za szkodzenie konkurencji dając własne programy do poczty i zdjęć?
raximusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
raximus2013.03.08, 14:58
-11#8
@wuzetkowiec
To nie tak, że nie krytykuje Win8. Krytykuje, owszem, nawet bardziej niż inni, gdyż korzystam z niego ponad rok codziennie po paręnaście godzin, i znam jego problemy i błędy.

Natomiast krytykuję i nazywam idiotami osoby, które wypisują kłamstwa wymyślone z nie wiem jakiego powodu, gdy w ogóle nie widzieli Win8 lub przez 5-15 minut.

A co do tematu newsa, dołączone appki Metro są bardzo słabe. Nie rozumiem dlaczego. Właściwie tylko Poczta i Pogoda trzymają poziom. Takie aplikacje jak Zdjęcia, Muzyka czy Wideo są bardzo słabe. W ogóle nie nadają się do użytku. Dlatego liczę nie na poprawki, lecz całkowitą rozbudowę.

PS: Miło mi, że mnie kojarzysz ;) Jak będziesz kiedyś na Win8, spróbuj Rozmownika, może przekona Cię bardziej niż wbudowane appki
NathrakhZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Nathrakh2013.03.08, 15:01
15#9
Games nigdy nie używałem, Music jest absolutnie tragiczna (choć w cywilizowanych krajach służy także jako odtwarzacz muzyki z serwisu Xbox Music, więc sporo na tym zyskuje). Używam Mail i jako użytkownik Microsoftowej poczty Outlook.com powinienem mieć przynajmniej te opcje, które oferuje Outlook.com w przeglądarce, ale tego nie mam. Weather i Calendar jest w porządku, przynajmniej dla mnie. People (aplikacja Kontakty w polskiej wersji) nie obsługuje powiadomień, co wydaje mi się co najmniej dziwne. Skydrive dla Metro jest kompletnie idiotyczne - można uploadować pliki mające najwyżej 100MB, podczas gdy desktopową aplikacją mogę wrzucić pliki do 2GB.

Generalnie moje zdanie takie, że MS, pomimo ostrej krytyki ModernUI w Windows8, tymi aplikacjami specjalnie sobie w tej sprawie nie pomaga.
arvalZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
arval2013.03.08, 15:15
-7#10
To super. Sporo korzystam z aplikacji Modern/Metro ale pobranych ze sklepu. Z usług Microsoftu korzystam tylko z aplikacji poczta oraz kalendarz. Do wideo czekam na VLC z Kikstarter, do Muzyki używam Tuba.FM (polska aplikacja)

Najważniejsze by robili często aktualizacje. Kilka lat temu mało kto używał SkyDrive bo dysk pomimo 25GB miał kiepski interfejs użytkownika i brak aplikacji. Dzis po dwóch latach ciągłych aktualizacji dysk jest najlepszym dyskiem sieciowym który jako jedyny ma aplikacje pod każdy system mobilny.

Microsoft ma solidny fundament. Jednolity system pomiędzy PC, tabletami, telefonami i konsola do gier. Jedno jadro, jedno API. Teraz na bazie tych fundamentów muszą zbudować aplikacje. I cyklicznie je usprawniać tak szybko jak potrafią.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1