aktualności

Google niebawem wyda swoje okulary beta testerom, ale... będą musieli oni za to zapłacić

19
21 lutego 2013, 10:30 Marek Kowalski

Okulary Google to gadżet, który rozpala wyobraźnię wielu osób już od dłuższego czasu. Wygląda na to, że projekt ruszył z impetem w kolejną fazę - beta testów. Google przygotowało 8000 par testowych egzemplarzy okularów.

Wyszukiwarkowy gigant ogłosił, że poszukuje "odważnych i kreatywnych" osób, które pomogłyby przetestować nowe okulary. Chętni na testy mogą zgłaszać się poprzez Google+ i Twittera. Tysiące osób wysłało swoje zgłoszenia, ale warto wiedzieć, że wybrana grupa będzie ograniczona nie tylko liczbowo, lecz również terytorialnie oraz... kosztowo.

Tak. Za możliwość przetestowania nowego "ubieralnego-komputera", bo to takiej kategorii (wearable technology) należałoby zaliczyć prototyp o dość zwięzłej nazwie Glass, trzeba będzie zapłacić i to niemało. Gigant z Mountain View wycenił możliwość używania prototypowej wersji okularów na kwotę 1500 dolarów amerykańskich. Plus podatek.

Zatem 8000 "google explorers" będzie musiało zapłacić po 1500 USD każdy. Jeżeli to uczynią, będą mogli uczestniczyć w "specjalnym doświadczeniu" w Nowym Jorku, San Francisco i Los Angeles.

Przedsmak tego, co ma oferować gadżet, za którego testowanie chętni będą musieli zapłacić 1500 dolarów przedstawia poniższy film.

 

 

Źródło: The Guardian
*Konto usunięte*2013.02.21, 10:35
-9#1
chyba za 20 lat takie rzeczy
ghulbZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ghulb2013.02.21, 10:44
boje sie ze traktowalbym je tak samo jak moje okulary co skonczyloby sie ich szybkim uszkodzeniem... (btw ciekawe jak bedzie wygladalo korzystanie z nich jak juz sie posiada okulary)
Hamil_HamsterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hamil_Hamster2013.02.21, 11:10
EDIT: Coś za szybko podjąłem konkluzję, poniższą wypowiedź można traktować jako ciekawostkę przyrodniczą i najwyżej prawdopodobne rozwiązanie możliwe jako wykorzystane przez Project Glass.

Dla chętnych i dociekliwych, patent google podobnego rozwiązania http://www.google.com/patents/US5020888?pr...p;q&f=false
Nic dziwnego, że nigdzie google w materiałach promocyjnych nie podaje szczegółów technologicznych. Jakby napisali, że chcą ludziom świecić laserem po oczach to mogłoby nie wypalić (chyba, że siatkówkę :lol2: ).

8000 dobrowolnych królików doświadczalnych zapłaci po 1500 dolarów, aby w momencie wyjścia urządzenia na rynek google mogło pochwalić się brakiem szkodliwości na podstawie doświadczeń ochotników.
A 1500 $ pewnie zgarnie ubezpieczyciel.
om3gaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
om3ga2013.02.21, 11:16
Za kazdym razem trzeba wypowiedziec magiczne ' ok glass ' ?? :E
strykulZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
strykul2013.02.21, 11:26
Cholera, po zapowiedziach powiedziałem sobie - dasz za ten sprzęt każdą kasę, choćby kosztowały 1000 zł... póki co chyba jednak wysiadam - miejmy nadzieję, że wersja konsumencka będzie tańsza (300-500$)
AndreeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Andree2013.02.21, 11:35
31#6
To jest zwykły telewizyjny PIP wyświetlający spam z Facebooka a nie rzeczywistość wzbogacona, która powinna obejmować całe pole widzenia.
Co innego gdyby np. system nawigacyjny wyświetlał zieloną strzałkę na podłodze nieznanego budynku, na chodniku albo jezdni, tak jak w grach wideo. Gdybym w ciemności mógł się przełączyć na noktowizor albo termowizor, bym widział jak Predator. Gdyby pod wpływem czujnika ruchu wyświetlał się obraz z tylnej kamery, nikt by się nie mógł do mnie niepostrzeżenie podkraść. Do tego rejestracja wszystkiego co się wokół mnie dzieje z transmisją informacji na zdalny serwer w celu analizy i stosownej reakcji w przypadku zagrożenia - powinny ją powodować przyspieszenie tętna, gwałtowne ruchy, usłyszane krzyki lub strzały etc.
Za to bym zapłacił, za coś co pozwoliłoby mi lepiej funkcjonować, a nie za rozpraszający i zabierający cenne pole widzenia szum informacyjny.
Eryk PiastZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Eryk Piast2013.02.21, 11:37
@Hamster, skąd masz informację, że to patent Google? o_O

@up, jeszcze trochę. Każesz sobie wyłupić oczy i wstawić sztuczne z bajerami. Nic prostszego, ale jeszcze trochę.
Hamil_HamsterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hamil_Hamster2013.02.21, 12:02
Eryk Piast @ 2013.02.21 11:37  Post: 637860
@Hamster, skąd masz informację, że to patent Google? o_O

@up, jeszcze trochę. Każesz sobie wyłupić oczy i wstawić sztuczne z bajerami. Nic prostszego, ale jeszcze trochę.

Aj, rzeczywiście, już się ocenzurowałem dla bezpieczeństwa :P
Znalazłem ten patent poszukując możliwego rozwiązania zastosowanego przez google i nie wiem czemu założyłem, że to dokładnie to. Z ciekawością poczytałem i pooglądałem rysunki techniczne bez zwracania uwagi na autorstwo...
Jest to z ogromnym prawdopodobieństwem to lub zbliżone rozwiązanie, mocno bym się zdziwił gdyby udało im się osiągnąć odpowiedni efekt projektorem podświetlonym białym LED lub mikroskopijnym ekranem CRT.
Co do tego, że to rozwiązanie bazuje na mikro-projektorze, kolimatorze i wewnętrznym odbiciu obrazu nie mam najmniejszych wątpliwości (patrz grubość małej 'szybki' w goglach od google).
skicikZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
skicik2013.02.21, 12:40
23#9
Przechodzisz obok takiego, który ma google glass i mówisz:
- ok glass, give me some porn!
:E
TejotZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Tejot2013.02.21, 13:06
16#10
Już widzę ten wysyp filmów na Youtube w stylu 'Rumun gra na gitarze', 'Babcia śmierć frajerom' itp Ogólnie to może jest dobre do nawigacji i pewnie jeszcze kilku rzeczy, ale większość ludzi i tak pewnie będzie wykorzystywać to do fejsbuka, fotki i innych śmieci. Takie okulary jeszcze bardziej oddalą ludzi od siebie. Już nie będziesz wiedział czy ktoś cię słucha czy sprawdza facebooka. Po mieście będą chodzić same nerdy, nie będzie szans by z kimś zagadać czy coś bo każdy będzie zapatrzony w Glass...
Zaloguj się, by móc komentować
1