aktualności

Znamy ceny usług Pro nowego serwisu Kima Dotcoma. Mega z pakietem biurowym i nie tylko!

18 stycznia 2013, 19:32 Piotr Gontarczyk

To naprawdę może być coś "MEGA"! Mamy już ostatnie odliczanie godzin przed oficjalnym startem, a najnowszy serwis Kima Dotcoma, Mega, przyjmuje swoich użytkowników, którymi są głównie przedstawiciele mediów. Najprawdopodobniej chodzi o rozpowszechnienie informacji o nowym przedsięwzięciu i zapewnienie mu reklamy.

Przy okazji ograniczonego dostępu do Mega, ujawniono cennik dla osób, które będą chciały skorzystać z dodatkowych usług. Ponadto pojawił się rozkład jazdy serwisu Mega na przyszłość, zawierający planowane zmiany oraz nowości. Wygląda na to, że Mega nie będzie tylko prostym serwisem, zapewniającym możliwość przechowywania plików w "chmurze" i ewentualnego udostępniania ich innym. Na liście planowanych zmian i nowości znajdujemy między innymi narzędzia do przetwarzania tekstu i arkuszy kalkulacyjnych, a także inne rozwiązania typowo biurowe. Pojawić się ma dostęp z poziomu urządzeń mobilnych, a więc stosowne aplikacje dla wybranych systemów operacyjnych. W serwisie Mega pojawić się ma nawet wewnętrzny komunikator internetowy.

Obecnie Mega, jak donoszą pierwsi użytkownicy, wyglądem przypomina uproszczoną wersję serwisu Dropbox oraz innych, opartych na "chmurze" tego typu stron internetowych. Warto zauważyć to, że twórcy Mega zalecają aby z serwisu korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej Google Chrome. Najprawdpodobniej Mega optymalizowane jest przede wszystkim pod kątem tego programu.

Dziś Mega oferuje folder, do którego można przeciągać pliki oraz je wybierać. Dostępna jest także skrzynka odbiorcza oraz zakładka z kontaktami. Pierwsi użytkownicy donoszą, że możliwość dodawania kontaktów nie została jeszcze włączona. Na pewno do niedzieli Mega będzie oferować wszystkie możliwości, które zaplanowano na moment jego uruchomienia.

TechCrunch poinformował o tym, że firma Instra, która jest jednym z inwestorów Mega, ma zapewniać między innymi nazwy domen, hosting oraz usługi pocztowe dla tego projektu. Wygląda więc na to, że Mega może stać się czymś w rodzaju zamkniętej twierdzy, osadzonej w wielkim internecie.

Oczywiście przy okazji testów dla wybranych użytkowników, ujawniły się pakiety Pro oraz ich ceny. Wiemy już, że Mega oferować będzie trzy typy kont Pro. Pierwszy z nich zwiększa dostępną przestrzeń dyskową z 50 do 500 GB. Zawiera ograniczenie przesyłu danych na poziomie 1 TB. Ważny przez miesiąc pakiet wyceniony został na 10 euro. Drugi pakiet, za który będzie trzeba zapłacić 20 euro to 2 TB na pliki i przesył 4 TB danych. Ostatni, trzeci pakiet zawiera 4 TB przestrzeni na pliki użytkownika oraz możliwość przesłania 8 TB danych. Za ten pakiet trzeba będzie zapłacić 30 euro. Podobnie jak pierwszy, także pozostałe dwa pakiety mają miesiąc ważności. Nie można wykluczyć, że niebawem do oferty zostaną dołączone pakiety wydłużone, pod względem ważności, do kilku miesięcu lub nawet roku.

Trzy dostępne pakiety Pro

Na pierwszy rzut oka ceny mogą wydawać się dość wysokie. Należy jednak pamiętać o tym, że Mega ma gwarantować to, że wszystkie dane użytkowników będą szyfrowane już z poziomu przeglądarki internetowej i po prostu bezpieczne. Dodatkowo Mega ma mieć wbudowany mechanizm mający przyspieszać pobieranie i wysyłanie danych, poprzez korzystanie z nawet sześciu połączeń równoległych, o czym pisaliśmy parę dni temu. Być może już po uruchomieniu serwisu ujawnią się kolejne argumenty, które pozwolą stwierdzić, że ceny wręcz nie są wygórowane. Na to jednak musimy jeszcze troszkę poczekać.

Kim Dotcom wraz z nowym projektem, Mega, najwyraźniej zamierza odbić sobie wszystko to, co spotkało go w związku z zamkniętym rok temu serwisem MegaUpload. Tym razem ekscentryczny bogacz zamierza zrobić kilka kroków więcej. Zamierza stworzyć prawdziwe imperium i zagrozić pozycji nawet takim potęgom, jak Google czy Microsoft. Na liście planowanych usług serwisu Mega znajduje się zapis mówiący o narzędziach do przetwarzania tekstu oraz pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, a także kalendarza. Kim Dotcom chce chyba stworzyć konkurencję dla pakietu Google Docs lub Microsoft Office Web Apps. W Mega pojawić się ma także komunikator oraz wiele innych rozwiązań, mających ułatwiać kontakty pomiędzy użytkownikami. Ciekawe czy Kim Dotcom porwie się też na Facebooka, chcąc w Mega stworzyć coś w rodzaju serwisu społecznościowego?

W serwisie Mega pojawić się ma możliwość montowania systemu plików Windows, Mac OS X oraz Linux. Udostępnione mają też być narzędzia ułatwiające synchronizację plików, dla wszystkich popularnych platform programowych. Planowane są także aplikacje mobilne, mające zapewniać możliwość uzyskania dostępu do zasobów Mega, a więc nie tylko samych plików, z poziomu smartfonów i tabletów.

Czego jeszcze może Dotcomowi brakować? Hmmm. Chyba już tylko własnego systemu operacyjnego.

Źródło: TechCrunch, Slashgear
Luntek17Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Luntek172013.01.18, 19:44
79#1
Jednym słowem - 'Mają rozmach sk*****'
Życzę im jak najlepiej :)

Abdulah @ 2013.01.18 19:48  Post: 629830
Po co ciągle o tym piszecie?

Po co ciągle o tym czytasz jak Cię nie interesuje?

@edit
Chyba nie wszystko poszło tak jak powinno - nie da się dobić do strony...
http://kim.com/mega/
AbdulahZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Abdulah2013.01.18, 19:48
-46#2
Po co ciągle o tym piszecie?
iXmerofZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iXmerof2013.01.18, 19:52
14#3
Piękne przestrzenie dyskowe! Jak nie będzie limitu na plik to no cóż... bajo SkyDrive ;D
przynajmniej nikt mi nic nie usunie, bo nie zajrzy do plików - Mega szyfruje.
high_foreheadZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
high_forehead2013.01.18, 19:53
A co stało się z tą całą szumnie zapowiadaną platformą dystrybucji muzyki MegaBox? Kolejne puste słowa i obietnice?
iXmerofZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iXmerof2013.01.18, 19:58
-8#5
high_forehead @ 2013.01.18 19:53  Post: 629833
A co stało się z tą całą szumnie zapowiadaną platformą dystrybucji muzyki MegaBox? Kolejne puste słowa i obietnice?

Przecież wszystkie pomysły za czasów Megaupload/video umarły wraz z akcją najazdu. Tamtego już nie ma. Mega to jest nowy projekt i tylko on jest teraz brany pod uwagę.
aleck156Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
aleck1562013.01.18, 20:02
12#6
high_forehead @ 2013.01.18 19:53  Post: 629833
A co stało się z tą całą szumnie zapowiadaną platformą dystrybucji muzyki MegaBox? Kolejne puste słowa i obietnice?

Szukaj ich roadmap - tam będą pewnie info co kiedy nowego dodadzą.
siedgeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
siedge2013.01.18, 20:14
Dobra dobra mogą mieć to wszystko,ale jeśli nie będą mieli dobrego programu partnerskiego takiego jaki miało większość serwisów przed najazdem FBI,to będzie poprostu kolejny serwis do wrzucania plików,nie wyróżniający się niczym.
SylkisZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Sylkis2013.01.18, 20:15
21#8
Też mnie bardziej by podniecał MegaBox, niż to wszystko.
HosterekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hosterek2013.01.18, 20:56
'W serwisie Mega pojawić się ma możliwość montowania systemu plików Windows, Mac OS X oraz Linux'
Na jakiej zasadzie to miałoby działać?

Zapowiada się naprawdę świetnie, mam tylko nadzieję, że wraz z rozwojem serwisu powstanie coś w stylu zapowiadanego MegaBoxa za czasów Mega Uploadu.
mlody kurasiokZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mlody kurasiok2013.01.18, 21:58
17#10
Też mi zalezy na tym zebym mogl kupić legalną muzyke za grosze, mając świadomość ze zarobi osoba ktora się nad tą piosenką męczyła a nie darmozjady.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1