aktualności

Od jutra zaczyna się przedsprzedaż GTA V

38 4 listopada 2012, 13:23 Bartosz Wojnicki

W ciągu kilku ostatnich dni w sieci pojawiło się kilka interesujących informacji nt. jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii gier – Grand Theft Auto. Wynika z nich, że w najbliższej przyszłości dowiemy się sporo o piątej części, a na wiosnę 2013 roku przeniesiemy się do wirtualnego świata gangsterów. Bardzo możliwe, że obejrzymy także kolejny trailer.

Rockstar oficjalnie potwierdził, że od jutra, 5 listopada, będzie można składać zamówienia przedpremierowe na GTA V. Póki co nie potwierdzono wersji na komputery PC, a plakaty zachęcające do składania zamówień zawierają logo jedynie Xbox 360 oraz Playstation 3. Bardzo zatem możliwe, że użytkownicy blaszaków będą zmuszeniu poczekać kilka miesięcy, tak samo, jak to było w przypadku GTA IV. W związku z tym nie można podawać na chwilę obecną nawet przybliżonych wymagań sprzętowych. Można za to przypuszczać, że nowa odsłona gangsterskiej serii będzie napędzana kolejną wersją silnika RAGE. Podobnie było bowiem w przypadku Max Payne 3, gdzie wykorzystano unowocześnioną w stosunku do GTA IV oraz Red Dead Redemption wersję tego silnika.

Rockstar poinformował w liście do sklepu Future Shop, że do zamówień przedpremierowych będą dodawane gadżety w postaci plakatów oraz breloków. Tych ostatnich będzie w sumie pięć, w różnych kolorach. Mają być jednocześnie miniaturowymi wyświetlaczami lokacji dostępnych w grze. Stylizowane są na gadżety linii lotniczej w GTA V. Wiadomo na chwilę obecną, że dodatki będą dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, jak potraktowani zostaną polscy gracze. Gry zamówione przed premierą będą miały różne okładki, gdzie wykorzystano grafiki koncepcyjne.

g

Jeśli zaś chodzi o miejsca, jakie będzie można odwiedzić, to potwierdzono: Vespucci Canals, Grapeseed, rzekę Zancudo, Vinewood Hills. Lokacje te są umiejscowione w mieście Los Santos, gdzie rozgrywać się będzie akcja GTA V. Jest to alternatywna wersja Los Angeles. Co warte podkreślenia, gra najprawdopodobniej będzie oferowała wiele pozamiejskich lokacji, podobnie, jak GTA San Andreas. Wielu bowiem narzekało, że w „czwórce” tego typu atrakcji było zdecydowanie za mało.

Wnikliwi badacze, na podstawie powyższych materiałów, doszukali się nowych elementów w grze. Podobno będzie można pojeździć traktorem, na farmie pojawią się zwierzęta (ciekawe, jak będzie wyglądała interakcja bohatera z czworonogami), a mandat będą wlepiały policjanci obojga płci. Ktoś doszukał się nawet głównego bohatera GTA Vice City – Tommy`ego.

Powyższe informacje nie zdradzają zbyt wielu szczegółów dotyczących GTA V. Ma się to jednak niebawem zmienić, ponieważ redaktor naczelny Game Informera, Andy McNamara, osobiście potwierdził, że w grudniowym numerze swojego pisma, które ukaże się 8 listopada w wersji cyfrowej będzie sporo nowych informacji. Inne doniesienia wskazują, że będzie to aż 18 stron nowych, niepublikowanych wcześniej materiałów. Zdaje się, że jest na co czekać.

Przy okazji uruchomienia składania zamówień przedpremierowych, Rockstar ma zaprezentować nowy trailer GTA V. Jak sami jednak informują, kłopoty w nowojorskim studiu spowodowane przez huragan Sandy spowodowały, że najprawdopodobniej będzie on dostępny w późniejszym terminie. 

Poniżej znajdziecie obecnie jedyny oficjalny materiał, przedstawiający GTA V w ruchu.

[AKTUALIZACJA]

Pojawiły się nowe informacje dotyczące przedsprzedaży gry, daty prezentacji nowego zwiastuna oraz plotek związanych ze szczegółami rozgrywki i fabuły. Dowiecie się o tym w tym miejscu.

Jackal_plZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jackal_pl2012.11.04, 13:35
20#1
Zagości na mojej półce tak jak wszystkie poprzednie części rozpoczynając od 3.
Jakakolwiek by nie była. Tylko trochę później, bo czekam na PC ver.

Zresztą R* na pewno nie rozczaruje, o to jestem spokojny ;)
fajny RafałekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fajny Rafałek2012.11.04, 13:55
IMO lepiej poczekać, by nie było takiej wpadki, jak z wymaganiami IV.
sobota5Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sobota52012.11.04, 13:55
13#3
Pod tą grę będę teraz kupował sprzęt :D
I'm a huge fan!
SmogsmokZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Smogsmok2012.11.04, 14:01
Trailer prawie na 100% będzie jutro by zachęcić do składania preorderów
GEN1992Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
GEN19922012.11.04, 14:11
-11#5
W piątce mogli by już się postarać o licencjonowane auta
vhp2012.11.04, 14:56
41#6
Raz 'schładzacz', teraz 'pre-order'...
Filip454Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Filip4542012.11.04, 14:58
Trailer może być dopiero w nast. tygodniu.
Double_GZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Double_G2012.11.04, 15:01
Can't waaaaaaait!
Dominiko_Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dominiko_2012.11.04, 15:03
Fragment o 'traktowaniu polskich graczy' przypomina mi polską premierę San Andreas - przez pierwsze parę miesięcy można było kupić tylko edycję kolekcjonerską (na PC) za grubo ponad 200 złotych :D
jwzpZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jwzp2012.11.04, 15:04
40#10
Do k#$%& nędzy... Jeżeli Bartosz Wojnicki pisze 'Od jutra możliwy pre-order na GTA V' zamiast napisać 'Od jutra rozpoczyna się przedsprzedaż GTA V', to gostek powinien na targu pyry sprzedawać, a nie udzielać się w internecie i pisać wiadomości na poziomie dna.
Zaloguj się, by móc komentować
1