aktualności

Nowe Google Maps dla Androida już jest

20 września 2012, 10:32 Marek Kowalski

Wiele serwisów internetowych zauważyło, że od dziś można pobierać iOS 6. Warto jednak dodać, że i użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą Androida mogą  pobrać dużą aktualizację.

 

Serwery Apple'a są obecnie dość mocno obciążone - wielu posiadaczy "i-gadżetów" właśnie aktualizuje oprogramowanie systemowe w swoich urządzeniach do najnowszej wersji: iOS 6. System ten jest pozbawiony Google Maps. Google natychmiast odpowiedziało publikując w sklepie Google Play aktualizację swojego sztandarowego oprogramowania do geolokalizacji i nawigacji.

Nowością w zaktualizowanym wydaniu Google Maps dla platformy Android jest możliwość synchronizacji danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Trzeba przyznać, że jest to funkcja, na którą wielu użytkowników smartfonów z Androidem czekało. Teraz możliwe jest np. wprowadzenie wygodnie za pomocą komputera parametrów lokalizacji docelowej przed wyjściem z domu, co spowoduje przesłanie ustawionych koordynatów na smartfona. Oczywiście aby synchronizacja była możliwa na urządzeniach wymieniających dane trzeba być zalogowanym do tego samego konta Google.

Przy okazji publikacji nowego wydania Google Maps przedstawiciel Google został zapytany, czy mógłby potwierdzić, że planowana jest odrębna aplikacja Google Maps dla iOS-a, która byłaby dostępna poprzez sklep App Store, tak jak wydany niedawno program do obsługi YouTube'a. Brian McClendon - Google Maps VP - odmówił potwierdzenia takiej informacji, ale dodał "we want to make it available for everyone" (chcemy by był dostępny - (Google Maps - dop.red.) - dla każdego). Wydaje się zatem, że przygotowanie nowego Google Maps również na iOS-a pozostaje tylko kwestią czasu.

Źródło: The Verge
gagexZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gagex2012.09.20, 11:00
Ktoś coś dopiero pisał o tym, że skupiacie się za mocno na rynku mobilnym...:p W zasadzie ja już sam nie czekam na wieści o PC, a o smartfonach bo to one chyba będą kształtować przyszłe komputery;)
kretosZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kretos2012.09.20, 11:09
Czy to jest temat na newsa? Nowe wersje Google Maps dla androida pojawiają się co ~3 tygodnie...
kwietasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kwietas2012.09.20, 11:52
To ja tak we wtorek mialem, ze musialem pojechac w jedno miejsce i na kompie wpisalem adres i zobaczylem gdzie punkt docelowy jest. OK, wsiadam w auto i w polowie drogi sie zgubilem, wiec odpalam mapke i zaczynam wpisywac adres docelowy, a tu juz w podpowiedziach byl. Mile zaskoczenie, bo jest to bardzo praktyczne.
*Konto usunięte*2012.09.20, 12:22
eeee.... Pomijam, że pclab i kolejny news o komórkach...

Serwery Apple'a są obecnie dość mocno obciążone - wielu posiadaczy 'i-gadżetów' właśnie aktualizuje oprogramowanie systemowe w swoich urządzeniach do najnowszej wersji: iOS 6. System ten jest pozbawiony Google Maps. Google natychmiast odpowiedziało publikując w sklepie Google Play aktualizację swojego sztandarowego oprogramowania do geolokalizacji i nawigacji.

Nie ma to jak pisać o czymś czego się nie widziało na oczy. Drogi Marku przejdź się z łaski swojej do iSpot-a, cortland-u/orange i pobaw się chwilę urządzeniem.... A najlepiej pisz takie rzeczy na komorkomaniak...


Odpowiedzią na wyrzucenie google maps w iOS6 jest aktualizacja aplikacji w Androidzie... Co ma piernik do wiatraka?

eraz możliwe jest np. wprowadzenie wygodnie za pomocą komputera parametrów lokalizacji docelowej przed wyjściem z domu, co spowoduje przesłanie ustawionych koordynatów na smartfona

W aktualnej wersji Google maps jest ta opcja dostępna, więc jaka tu nowość?

--------------------
Piszesz o przeciążeniach w serwerach Apple, co raczej nie jest prawdą, może przeciążenie łącz? To inna bajka....
Potem piszesz, że Apple wyrzuca z AppStore Google Maps, jedno z drugim nie ma ciągu logicznego...
By przejść do aktualizacji w google play? Brak ciągu logicznego
POtem piszesz o nowości, która już jest obecna...

Wydaje się zatem, że przygotowanie nowego Google Maps również na iOS-a pozostaje tylko kwestią czasu.

I co to ma do tematu, przeciążeniach serwerów Apple?
bluebartZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bluebart2012.09.20, 14:00
@SunTzu
google translate moze czasem namieszac ;)
bue2012.09.20, 14:25
GSMLab.pl
kretosZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kretos2012.09.20, 14:43
BystrofonLab.pl
KwantZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kwant2012.09.20, 17:25
,,Serwery Apple'a są obecnie dość mocno obciążone - wielu posiadaczy (...)''.

Apple korzysta z usług Akamai do hostingu swoich stron i paczek z uaktualnieniami systemu więc z serwerów Appla ściągane są tylko pojedyncze kopie danych a reszta idzie z infrastruktury Akami i nie obciąża serwerów Apple-a.
WombaT2Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
WombaT22012.09.20, 17:57
-1#9
Tak sie zastanawiam, jak bardzo niektórzy muszą być nieszczęśliwi w życiu, że z taką niebywałą zajadłością wściekają się na różnorakie informacje dotyczące smartfonów.
MarucinsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marucins2012.09.21, 14:47
kretos @ 2012.09.20 11:09  Post: 602045
Czy to jest temat na newsa? Nowe wersje Google Maps dla androida pojawiają się co ~3 tygodnie...

Ale im tylko chodziło o reklamę iOS6
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1