aktualności

S Launcher Samsung dla systemu Windows 8. Apple ma patent, a to grozi pozwem?

28 sierpnia 2012, 19:14 Piotr Gontarczyk

Miłość pomiędzy Apple i Samsungiem najwyraźniej kwitnie w najlepsze. Firmy, poprzez swoich prawników, uwielbiają spotykać się w zacisznych miejscach - takich jak np. sale sądowe. Wymieniają się liścikami. Wymieniają też uściski (no bo przecież nie ciosy, prawda?). Dopiero co Samsung przegrał w Stanach Zjednoczonych Ameryki sprawę z Apple, w wyniku czego gigantowi z Cupertino musi zapłacić ponad miliard dolarów, a już szykuje się sprawa o zakaz sprzedaży smartfonów Samsunga w USA.

To wciąż nie wszystko, bo Samsung chyba lubi procesować się z Apple i planuje S Launchera dla systemu operacyjnego Windows 8. Firma chce w ten sposób ułatwić przejście z systemu Windows 7 na Windows 8, jeśli chodzi o zmiany w interfejsie. Jak donosi Yahoo News, Samsung swojego S Launchera będzie instalował w notebookach, które będą dostępne z systemem Windows 8.

Wystarczy przyjrzeć się nawet małemu pokazowi S Launchera i porównać go z paskiem skrótów, który firma Apple stosuje w systemach operacyjnych Mac OS X, Nietrudno dojść do wniosku, że są do siebie "przynajmniej trochę" podobne. Oba rozwiązania oczywiście czymś się różnią, ale skoro Samsung dopiero co został uznany za winnego nielegalnego kopiowania produktów Apple, to coś już czuć w powietrzu.

Smaczku całej sprawie dodaje to, że firma Apple swojego "Docka" oczywiście... opatentowała. Do tej pory Apple nie zajmowało sobie czasu aplikacjami, takimi jak np. ObjectDock czy RocketDock, które mają podobne właściwości co Apple Dock, ale chyba tylko dlatego, że są to programy niezależne i raczej nigdy nie przynosiły wielkich zysków. Na pewno nie takich, jakie Samsung osiąga na choćby jednej serii notebooków. Nie są też, przez swoich twórców, instalowane w sprzedawanych komputerach. 

Mając na uwadze ostatni wyrok sądu, w sprawie Apple kontra Samsung, to ta druga firma może też jednak wycofać z się z planów instalowania S Launchera w swoich komputerach przenośnych z Windowsem 8. Nawet tego nie można wykluczyć, gdyż prawnicy Apple zapewne już czujniki mają ustawione na największą czułość. I tylko czekają. Może nawet z już gotowym pozwem ;-) .

Samsung S Launcher u góry, Apple Dock na dole

Źródło: Yahoo News, Neowin
lamentZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lament2012.08.28, 19:25
-15#1
Czyste kopiowanie. Czy jest coś, na co Apple nie ma patentu?
sobota5Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sobota52012.08.28, 19:26
23#2
To żaden news..
A tytuły niczym na onecie :D
ThinkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Think2012.08.28, 19:35
23#3
Media jak zwykle robią nagonkę nie skupiając się na faktach... Wyrok nie jest prawomocny i Samsung nie 'musi' nic zapłacić, co więcej zamierza się odwołać tak więc nie wiadomo jak to się skończy.
jkbrennaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jkbrenna2012.08.28, 19:54
-17#4
A tak pozatym ,nie potrafi Samsung cos orginalnego wymyslic, przypomina mnie to lata 70, jak Japonczycy do Birna na Grand Prix pojechali aby ekspansion kammer CZ -ki skopiowac i udalo im sie dwoch technikow do ucieczki z CSSR przekonac...i taki start mial ich motopcyklowy przemysl...
KunnorinnoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kunnorinno2012.08.28, 20:09
14#5
Ja pier*ole -.-
GalvatronZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Galvatron2012.08.28, 20:10
To w zasadzie nie news, tylko czyste spekulacje, bez żadnej treści. Za Samsunga można by równie dobrze podstawić Canonical, z ich Unity i byłoby równie merytorycznie. Wiele patentów jest całkowicie wolnych i darmowych, a utworzonych tylko dlatego, żeby nie zrobił tego ktoś inny, a potem trollował.
jkbrennaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jkbrenna2012.08.28, 20:20
Galvatron @ 2012.08.28 20:10  Post: 595820
To w zasadzie nie news, tylko czyste spekulacje, bez żadnej treści. Za Samsunga można by równie dobrze podstawić Canonical, z ich Unity i byłoby równie merytorycznie. Wiele patentów jest całkowicie wolnych i darmowych, a utworzonych tylko dlatego, żeby nie zrobił tego ktoś inny, a potem trollował.


Wlasnie, a czy Apple tez pewne dystrybucje Linuxa cytowal, bo tam duzo wiecej podobnosci bylo, tylko nie wiadomo, kto pierwszy z tym byl...
marcin_kgZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
marcin_kg2012.08.28, 20:20
Galvatron @ 2012.08.28 20:10  Post: 595820
Po co te spekulacje, skoro nie ma żadnej oficjalnej informacji o planowanym pozwie? Wiele patentów jest całkowicie wolnych i darmowych, a utworzonych tylko dlatego, żeby nie zrobił tego ktoś inny, a potem trollował.

Apple zasłużyło sobie na tytuł trolla patentowego wyłudzającego pieniądze od innych za absurdalne wręcz patenty, jakby jeszcze było im mało własnej kasy. Drwiny przy okazji tego typu informacji są moim zdaniem całkowicie zasadne.
*Konto usunięte*2012.08.28, 20:33
12#9
Mam wrażenie, że Samsung faktycznie zarabia sporo kasy, bo sporo ludzi ma wrażenie, że to Apple.

Ale come on...
Apple zarabia na idiotach co wydadzą czasem 2x tyle na sprzęt względem konkurencji, a ma pretensje, że jak ktoś zrobi coś co przypomina ich produkt będąc zupełnie innym produktem i część z tej masy idiotów kupuje sprzęt konkurencji.
PosangelHaliasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
PosangelHalias2012.08.29, 01:12
ja pier**** tyle rzeczy jest podobnych, ze chyba każdy z nas się przyzwyczaił do mniej więcej podobnego menu czy to w windzie czy innym systemie to co ma się wstawiać menu u góry to tez powiedzą, ze podobne tylko do góry nogami, to jest już mocno żałosne ...

przecież system czy luncher musi zachować jakaś funkcjonalność ja nie mam ochoty wędrować przez jakieś udziwnione menu niczym rodem ze startreka bo ktoś ma patent, mam to głęboko gdzieś, ma być tak jak wszędzie indziej i mnie to nie interesuje ... meczy mnie już ta pseudo firma i ich wymyślanie przypomina mi panienkę której nic się wiecznie nie podoba i ciągle się foszy to leci naskarżyć i pożalić się żeby ukarać w ich/jej mniemaniu winnego

osobiście jeśli mam ochotę kupie srapla albo samsunga lub jeszcze coś innego i nie życzę sobie żeby jakaś firma dyktowała poprzez patenty co jest dla mnie lepsze i to tak prozaiczne patenty
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1