Aktualność
Eryk Napierała, Wtorek, 21 sierpnia 2012, 21:14

Ludzie od marketingu pracujący w Microsofcie są świadomi tego, że Windows nie jest tanim systemem, dlatego od wielu lat przygotowują różnorodne promocje, dzięki którym legalne "okienka" można dostać za niższą cenę. Pierwsza akcja związana z Windowsem 8 nosi tytuł "kup komputer z Windows 7 i zaktualizuj system do ósemki za jedyne 69 złotych". Być może złośliwi stwierdzą, że nikt o zdrowych zmysłach nie porzuci dobrego systemu na rzecz "modernistycznych" kafelków, i to w dodatku za dopłatą, ale tak czy inaczej Microsoft właśnie rozpoczął rejestrację komputerów, które łapią się na promocję.

Jak już wcześniej informowaliśmy, tanią aktualizację do Windowsa 8 w edycji Pro będą mogły zakupić wszystkie osoby, które od 2 czerwca tego roku (włącznie) nabyły komputer z zainstalowanym legalnym Windowsem 7 (dowolną edycją poza Starter i Enterprise, w dowolnej wersji językowej). Na jeden adres e-mail można zarejestrować maksymalnie 5 maszyn i tym samym zdobyć maksymalnie 5 licencji na nowy system operacyjny po niższej cenie.

Kwotę 69 złotych zapłaci każdy, kto zdecyduje się na opcję aktualizacji on-line, w której wszystkie pliki Windowsa 8 zostaną pobrane z internetu (całość będzie "ważyć" około 2 GB). W przypadku skorzystania ze standardowego aktualizatora nie będzie możliwości instalacji nowego systemu w wersji dla innej architektury (nie da się na przykład zaktualizować Windows 7 32 bit do Windows 8 64 bit), ale do wyboru będzie także opcja pobrania obrazu ISO, który da się nagrać na DVD lub na pamięci przenośnej. Za wysłanie tłoczonej płyty instalacyjnej jest przewidziana dopłata, w nieznanej do tej pory wysokości.

Do rejestracji na stronie Microsoftu potrzebna jest dokładna data zakupu urządzenia i dane sklepu oraz marka i model maszyny. Klucz systemu Windows 7 obecnego na nowym komputerze można wpisać później, nawet tuż przed pobraniem aktualizacji i uiszczeniem opłaty za zakupione licencje (kartą kredytową lub przez PayPal). Microsoft nie przewiduje wyjątków i kod uprawniający do aktualizacji udostępni dopiero po oficjalnym debiucie rynkowym Windowsa 8, w październiku tego roku. Będzie on ważny do 28 lutego 2013 roku. Do tego dnia będzie można również rejestrować nowe urządzenia, ale warunkiem jest, by zostały one zakupione do 31 stycznia 2013 roku włącznie. Po aktywacji Windowsa 8 Pro na komputerze rozpocznie się 90-dniowy okres bezpłatnej pomocy technicznej świadczonej dodatkowo przez Microsoft.

Szczegółowo warunki programu opisane zostały na tej stronie. Formularz rejestracji dostępny jest pod adresem www.windowsupgrade.com.

Źródło: Microsoft
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Assassin (2012.08.21, 21:25)
Ocena: 17

0%
Biorąc pod uwagę to:
http://pclab.pl/news50191.html
powinni nabywcom komputerów z Win7 dopłacać, aby łaskawie zgodzili się przejść na 'Ósemkę'.
Redux (2012.08.21, 21:38)
Ocena: 7

0%
Mam pewną myśl. Przestańmy myśleć jak dzieci, zamiast odrzucać nowego Windows'a z powodu interfejsu dajmy mu szansę, a jestem pewien, że gdy chociaż komuś nie przypadnie do gustu to przyzwyczai się do jego korzystania. W sieci są już testy Windows 7 vs Windows 8, różnica w sprawności jest znaczna, więc myślę, że za taką cenę opłaca się przywyknąć. ;)
A jak ktoś wciąż jest uparty to jest pewien fakt - Microsoftowi NIGDY nie uda się całkowicie zabronić dodatkowych programów typu 'Windows 8 Start Menu', wystarczy poczekać.
No i reklamy... Wszystko można ominąć.
Hashi (2012.08.21, 21:57)
Ocena: -1

0%
Mam nadzieje ze W8 będzie najgorzej sprzedającym się systemem w historii MS. Naprawdę im tego życzę.
Eryk Piast (2012.08.21, 22:00)
Ocena: 0

0%
@Redux, i to jest dobry tok myślenia.

W Win 8 jest sporo fajnych rzeczy wartych docenienia. Lepsze zarządzanie pamięcią, synchronizacja kont, mnóstwo usprawnień w Eksploratorze i narzędziach systemowych, Storage Spaces, File History...

Metro rzuca się w oczy i kłuje w nie, to prawda. Ale jeśli ktoś umie poszukać i zainstalować odpowiednie programy (a to niezbyt dużo nawet dla 'zwykłego jusera";), to ominie kafelki niemal zupełnie i w praktyce może ich zupełnie nie widzieć. Za 69 złotych sam bym się skusił, bo to moim zdaniem dobra cena za 'ficzer pak' do Windowsa 7, którym można nazwać Win 8, jeśli pominie się Metro.
szefons (2012.08.21, 22:02)
Ocena: 6

0%
Ta, taa, za 69 zł + cena windy co już wcisnęli z pc w sklepie...
Relativy (2012.08.21, 22:33)
Ocena: 19

0%
Czyli jak sprzedać system 2 razy. Kup kompa z win 7 (zapłać za niego) a potem kup win 8
(zapłać za niego) i miej jeden system...
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane