Dokładnie o godzinie 7:32 czasu polskiego NASA potwierdziła udane lądowanie Curiosity na Marsie. W centrum kontroli lotów zapanowała prawdziwa euforia.
Radość pracowników naukowych NASA nie powinna nikogo dziwić. Mars dotychczas dość skutecznie opierał się ludzkiej eksploracji, a misja Curiosity była jedną z droższych, jakie kiedykolwiek wyekspediowano na Czerwoną Planetę. Cięcia budżetowe nie omijają ostatnio żadnej instytucji publicznej w Ameryce, więc radość zespołu odpowiedzialnego za sukces misji jest niejako podwójna.
Lądowanie przebiegło zgodnie z planem, po przebiciu się przez górne warstwy atmosfery odpadły osłony cieplne i zostały uruchomione silniki lądownika. Łazik Curiosity wylądował w kraterze Gale, dokładnie tam gdzie wcześniej zaplanowano.

Niemal natychmiast po wylądowaniu łazik rozpoczął swoją pracę i rozpoczął przesyłanie zdjęć. Poniższa ilustracja to jedno z pierwszych ujęć krateru Gale na Marsie.

Całe wydarzenie jest nie tylko relacjonowane na żywo na stronie NASA, ale również na oficjalnym kanale NASA na Twitterze. Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi misji i samego łazika odsyłamy do naszej wcześniejszej informacji.

Też tak kiedyś myślałem, ale zrozumiałem, że aby poznać Ziemię, trzeba się wybić pod nią i wgryźć w jej najmniejsze źdźbło. Natura ludzka ma w sobie pierwiastek poznawczy. Człowiek nie jest w stanie stać w miejscu, musi odkrywać, poznawać. Większość ludzkich wynalazków ma na celu poprawić byt człowieka. Dzieje się to z zasobów naturalnych, wyzyskiwania słabszych, szkód ekologicznych, niemoralnych działań politycznych. Musisz zrozumieć, że człowiek chce więcej. I nie ważne, że to wszystko kiedyś pier***lnie... Tak się stać musi.
Życie polega na kłamstwie i obłudzie. Wytną drzewo bo parkingu za mało, ale na trawie walną tabliczkę 'szanuj zieleń'. Brak poszanowania wobec natury doprowadzi do zniszczenia człowieczeństwa. Bo jak się wtedy odróżnimy od pozostałych gatunków. Jak się można wtedy nazwać człowiekiem, gdy wszystko dookoła będzie zabetonowane, a każdy zapatrzony w swoje ciasne myślenie? Taki człowiek to nie człowiek. Pieniądze to nie jest pożytek dla społeczeństwa. To jego przekleństwo.
Pierwszy z brzegu geniusz - Einstein, który mocno podkreślał swoja wiarę.
Bzdura.
Albert Einstein:
'Wiara w Boga to dziecinada'
'Jestem głęboko wierzącym ateistą. [...] Jest to poniekąd zupełnie nowy rodzaj religii'
No cóż, nie studiowałem biografii Einsteina i dałem się zwieść obiegowym opiniom na temat jego religijności. Faktycznie właśnie doczytałem, że był raczej panteistą.
Przyznaję, popełniłem błąd i przepraszam za strzelenie głupoty.
Co nie zmienia jednak ogólnego charakteru mojej wypowiedzi, że ten cały wikku zachował się jak zwykły buc i z powodu jakiegoś Kartofla obraża poglądy wszystkich wierzących ludzi, często inteligentniejszych i lepiej wykształconych niż on sam.
Zresztą nie wiem nawet skąd przypuszczenie, ze głupotki wypisywane przez Kartofla maja cokolwiek wspólnego z jego religią, on sam nigdzie o tym nie wspomina.
No ale rozumiem, że wymaganie od ciebie i tego wikku odrobiny szacunku dla poglądów i wierzeń innych, to zadanie które was przerasta.
to pewnie transmisja zbierania bawełny na czas, potem wprowadzą czarnuchów przebranych za kamienie i będziesz miał marsa.
a tak na serio to skąd tyle nienawiści do ludzi o innym kolorze skóry?
Musisz się uzbroić w cierpliwość, na razie oglądaj czarno-białe zdjęcia.
Poza tym wiem po co to zrobili. Badają czy mars tak na prawdę jest zrobiony z karmelu i czekolady. Wydali 2.5 Miliarda a jak marsa podpie%dolą i przerobią go na batony do dostaną 2.5 biliarda
Przerobią go na batony Mars rzecz jasna.
Tag? To gdzie stoji ostatni słoń który ich utrzymuje ?
Nie ma ostatniego słonia
To jak by ostatniego nie było to by spadli. Where is your god now?
Poza tym wiem po co to zrobili. Badają czy mars tak na prawdę jest zrobiony z karmelu i czekolady. Wydali 2.5 Miliarda a jak marsa podpie%dolą i przerobią go na batony do dostaną 2.5 biliarda