Aktualność
Piotr Gontarczyk, Niedziela, 17 czerwca 2012, 21:29

Nvidia dostaje "z liścia" w twarz. Linus Torvalds, twórca Linuksa, stanowczo i konkretnie wyraził swoje zdanie na temat producenta m.in. procesorów grafiki oraz procesorów Tegra, przeznaczonych dla smartfonów i tabletów. Tak ostro o Nvidii chyba jeszcze nikt (oficjalnie) się nie wypowiedział, jak właśnie Torvalds.

Twórca Linuksa spotkał się ze studentami na Uniwersytecie Aaolto w Finlandii. W trakcie spotkania padło pytanie, które wyraźnie podniosło mu ciśnienie. Jedna ze studentek przedstawiła swoją historię z notebookiem, opartym na procesorach grafiki Intela i Nvidii, korzystających z techniki Nvidia Optimus, którym pracował pod kontrolą systemu Linux. Studentka stwierdziła, że Nvidia odmówiła wsparcia, a jej sprzęt pod Linuksem nie działa prawidłowo.

Linus Torvalds, odpowiadając na pytanie, spojrzał prosto w obiektyw kamery i wypowiedział niecenzuralny zwrot w języku angielskim, którego pierwsze słowo zaczyna się na literę "F", a drugie to słowo "you". Aby podkreślić stanowczość swojej wypowiedzi, Torvalds pokazał do kamery środkowy palec. Na jego twarzy natomiast widać prawdziwą złość.

Przed tym jednak stwierdził, że Nvidia jest najgorszą firmą, z jaką środowisko Linuksa miało do czynienia. Dodał też, że podejście Nvidii do systemów Linux jest o tyle dziwne, że sama sprzedaje procesory Tegra dla urządzeń z systemem Android, który przecież ma korzenie właśnie w Linuksie. Według niego, Nvidia raczej nie zamierza zmienić stanowiska i pozostaje nad jej podejściem przejść do porządku dziennego.

Torvalds zaznaczył, że inni producenci oczywiście nie są doskonali, a Nvidia według niego okazała się nie regułą, a wyjątkiem od reguły.

Film z pytaniem oraz odpowiedzią na temat Nvidii można zobaczyć w zamieszczonym poniżej filmie. Wystarczy przeskoczyć do 48 minuty i 10 sekundy.

No cóż. Może przyda się Nvidii kubeł wody? Sporo firm udawało się przymuszać, poprzez zorganizowane akcje internetowe, do poważnego traktowania własnych klientów.

Ciekawe ilu pracowników działu odpowiedzialnego za sterowniki w Nvidii musiało trafić lub trafi na tzw. dywanik? Linus Torvlads to nie pierwszy z brzegu anonimowy krzykacz internetowy. Jego wypowiedź, oczywiście poprzez internet, już roznosi się echem po wielu mediach.

Ocena aktualności:
Ocen: 25
Zaloguj się, by móc oceniać
prz3m3k96 (2012.06.17, 21:38)
Ocena: 18

0%
Od 48:10 nie ma co oglądać od razu przewińcie na 49:58. :D
WildCat (2012.06.17, 21:44)
Ocena: 57

0%
Popieram Torvaldsa, anyone else? stalker nv przy linuxie to jak mrowka przy sloniu.
Chattab (2012.06.17, 21:45)
Ocena: 41

0%
Tytuł i pierwsze zdanie tekstu (będące zajawką artykułu na stronie głównej) są kolejnym dowodem postępującego upadku dziennikarskiego fachu i wołającej o pomstę do nieba tabloidyzacji wszystkich mediów, w tym także tych elektronicznych/interaktywnych. TVN, Gazeta.pl, a teraz także PCLab wpisują się w ten smutny obraz. Jak widać, niedaleko pada jabłko od jabłoni (Onet).
kadajo (2012.06.17, 21:47)
Ocena: 5

0%
No to ładnie pojechał ;p
revcorey (2012.06.17, 21:50)
Ocena: 65

0%
Co więcej nvidia jak pamiętam swoje serwery obliczeniowe na karatach graficznych też puszcza na linuksie.
niech uważa żeby Nvidia nie oddała , wtedy cały ten linux h.. strzeli

Jak nvidia podniesie rękę na Torvaldsa to IBM i google jej tą rękę odrobią. :D
Ilionn (2012.06.17, 22:02)
Ocena: 18

0%
Cały wykład jest bardzo ciekawy i warty obejrzenia. Jedynie pytania zadawane przez ludzi o bardzo dziwnym i niezrozumiałym akcencie przeszkadzają w słuchaniu.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  135
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 11
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 11
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 12
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 14
Dwie gry w dwóch sklepach. 10
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 12
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 11
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 11
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 12
Szybciej, wydajniej, drożej. 29
Na finalną wersję trzeba jeszcze trochę poczekać. 11
Dziurawy pozostaje więc jedynie Intel. 44
Dwie gry w dwóch sklepach. 10
Czerwoni rozwijają swoje otwarte oprogramowanie. 4
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane