Aktualność
Eryk Napierała, Czwartek, 14 czerwca 2012, 22:44

Pod koniec zeszłego miesiąca do sieci przedostały się nieoficjalne, ale pochodzące z wewnętrznych prezentacji informacje o dwóch tabletach z Windowsem 8 szykowanych przez Della. Teraz, dzięki kolejnemu "wyciekowi" o jednym z nich, tym bez klawiatury, wiadomo nieco więcej.

Dell Latitude 10 będzie tabletem przeznaczonym dla klientów biznesowych, wykonanym z najwyższej jakości materiałów i... z najwyższej półki cenowej. Zapewni także najwyższy poziom bezpieczeństwa, między innymi dzięki obsłudze TPM (Trusted Platform Module) dla mechanizmu szyfrowania BitLocker oraz wbudowanemu czytnikowi linii papilarnych lub kart chipowych (dostępne jako opcja).

Tablet zostanie oparty na platformie procesorowej Intel Clover Trail, a konkretniej na dwurdzeniowym układzie Atom Z pracującym z częstotliwością powyżej 1,5 GHz. Do dyspozycji będzie 2 GB pamięci LP-DDR2 i 32, 64 lub 128 GB pamięci flash, w zależności od wariantu.

Ekran urządzenia będzie mieć przekątną 10,1 cala i rozdzielczość 1366 x 768 pikseli, zostanie pokryty tworzywem Gorilla Glass, a dzięki specjalnemu digitizerowi będzie go można obsługiwać nie tylko palcem, ale także za pomocą rysika.

Jeśli chodzi o łączność, Latitude 10 zostanie wyposażony w standardowe moduły bezprzewodowe – Wi-Fi "n" i Bluetooth 4.0, a także w moduł HSPA+ i LTE. Z interfejsów przewodowych dostępne będzie pełnowymiarowy port USB, gniazdo mini-HDMI, wyjście słuchawkowe (mini jack), slot kart SD oraz port micro-USB przeznaczony jedynie do ładowania akumulatora.

Ten w podstawowej, dwukomorowej wersji będzie mieć 30 Wh, ale można będzie dokupić dwa razy pojemniejszy, który można będzie zabrać ze sobą na dłuższą wycieczkę. Grubość obudowy Latitude 10 wyniesie 10,5 mm, a w przypadku zastosowania dodatkowego wzmocnienia – 13,4 mm. Waga podstawowej wersji będzie równa 710 g.

Cena tabletu pozostaje nieznana, chociaż ze względu na mnogość dostępnych wersji wyposażenia będzie istnieć duża rozbieżność między poszczególnymi wariantami. Co ciekawe, klient będzie mógł wybrać nawet wersję (32- lub 64- bitową) i edycję (standardową lub Pro) systemu operacyjnego. Sprzedaż urządzenia rozpocznie się najprawdopodobniej już w październiku, chociaż Dell daje sobie duży zapas i czas aż do połowy stycznia, w razie gdyby coś poszło nie tak.

Do tabletu będzie sprzedawana stacja dokująca, która pozwoli na ładowanie baterii i rozszerzy zestaw dostępnych interfejsów przewodowych o 4 porty USB, gniazdo Ethernet i pełnowymiarowe HDMI. Stacja obsłuży także starszy model Latitude ST oraz tablety z rodziny XPS.

Poniżej slajdy z wewnętrznej prezentacji Della, do których dotarł serwis Neowin.

Źródło: Neowin
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
DarioX7 (2012.06.14, 23:17)
Ocena: 7

0%
LP DDR2 że co to gdzie ta oszczędność energetyczna, przecież na rynku króluje DDR3 i na pewno też jest LP DDR3
fotoryba.chrys (2012.06.14, 23:43)
Ocena: 2

0%
Dla Łosi korporacyjnych ten Atom, max 4 komory bateria , DDR2 ,cena pełnego zestawiku przekroczy 3k zł.
Galvatron (2012.06.15, 00:18)
Ocena: 1

0%
Firmy czasami mają zupełnie inne wymagania, gdzie to np. nie czas na baterii jest priorytetem.
fotoryba.chrys (2012.06.15, 01:22)
Ocena: -3

0%
Chodziłem dziś po firmach i sam mam biuro/studio wśród innych offisów i jakoś nadal przewaga tamtych nad resztą Świata jest 4:1 .
Babilońskie korporacje z racji długoletnich więzi z MS wywalą szmal i będą musieli być zadowoleni z kompatybilności okienek. Dlatego klasa biznesowa, czyli 'szefki/szewki pokupują se i podkomendnym nie rozumiejąc iż nadchodzi z tym przekleństwo podobne GPS-om i zawodowym kierowcom. Dużo firm rozdaje w wyposażeniu właśnie korporacyjne jabłko i się nie wyłgasz, tylko mają na smyczy ciebie i podgląd wykorzystywania sprzętu.
Teraz 'Era W8' rozszeży szpiegomanię korporacyjną w milionach sztuk, bo to Dell macza palce, a nie chiński wyrwikrzak brand.
anemus (2012.06.15, 11:17)
Ocena: -2

0%
sweet and shit

jak mówi moja znajoma (przepraszam za brzmienie w bezpośrednim tłumaczeniu ;) )...
jkbrenna (2012.06.15, 11:47)
Ocena: 1

0%
Nowy szef AMD idac w sllad swojego poprzednika, nie mogac Z-01 ani tez Hondo dobrze rozwinac nie wierzy w przyszlosc tabletow z Windows 8, za co on 4, 5 mil $ rocznie bierze...
Jednooki (2012.06.15, 13:33)
Ocena: 0

0%
Jak znam życie to 'optional Wacom stylus' to będzie coś takiego:
http://www.wacom.eu/index2.asp?pid=9221&am...d=1&lang=pl
A za dodatkową opłatą może i takie:
http://www.wacom.eu/index2.asp?pid=9221&am...d=2&lang=pl
Jak by wstawili tam Łejkomowskie 'penabled', z piórkiem rozpoznającym nacisk, to na pewno by się pochwalili...
gregory003 (2012.06.15, 20:15)
Ocena: 2

0%
fotoryba.chrys @ 2012.06.15 01:22  Post: 578454
Chodziłem dziś po firmach i sam mam biuro/studio wśród innych offisów i jakoś nadal przewaga tamtych nad resztą Świata jest 4:1 .
Babilońskie korporacje z racji długoletnich więzi z MS wywalą szmal i będą musieli być zadowoleni z kompatybilności okienek. Dlatego klasa biznesowa, czyli 'szefki/szewki pokupują se i podkomendnym nie rozumiejąc iż nadchodzi z tym przekleństwo podobne GPS-om i zawodowym kierowcom...

A co złego, z punktu widzenia firmy, spowodowało wprowadzenie GPS do firmowych samochodów dostawczych? I niby co złego dla firmy czy tego ''szewka'' oznacza kontrola pracowników dzięki tabletom?
Bo możliwość wywalenia nieuczciwego pracownika na zbity ryj i zatrzymania wypłaty za czas który przesiedział w domu zamiast pracować to same korzyści dla firmy. I w sumie nic niemoralnego.
Skrillex (2012.06.19, 07:22)
Ocena: 0

0%
' 'VaporMg' (wymawiane
'ˈveɪpə mag' ' - nie musicie traktować czytających jak kompletnych idiotów.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
To może być jeden z ciekawszych flagowców tego roku. 0
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 0
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 6
Przenosiny do tańszego regionu. 6
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 10
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 49
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane