Aktualność
Dawid Grzyb, Środa, 7 marca 2012, 01:28
Po opuszczeniu stanowiska firmy Lian Li, o której produktach więcej już wkrótce, natrafiliśmy na nieznaną w Polsce firmę pochodzenia chińskiego, która zaprezentowała całkiem szeroki asortyment dość zróżnicowanych podzespołów komputerowych, począwszy od schładzaczy, przez obudowy dla graczy, a na zasilaczach skończywszy.

Na tegorocznym Cebicie widzieliśmy naprawdę bardzo wiele stoisk z nieznanymi w naszym kraju produktami, które mogłyby Was zainteresować. Ale niestety czas nas nieustannie naglił i, oprócz kluczowych producentów, skupialiśmy się głównie na tym, co wydało się nam ciekawe i, nie ukrywamy, rzuciło się nam w oczy. 

Doskonałym przykładem okazało się być stoisko firmy PC Cooler, na którym, wśród całej gamy akcesoriów i podzespołów komputerowych, pojawił się hybrydowy system chłodzenia wodnego/powietrznego.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że mamy do czynienia z klasycznym systemem chłodzenia wodnego, czyli rezerwuarem połączonym z pompą (najprawdopodobniej modelem MCP-655 firmy Laing) i chłodnicą oraz blokiem wodnym, którego zabrakło. Zamiast tego spece z PC Cooler uraczyli nasze oczy dużym radiatorem jakich wiele... do którego są podłączone rury systemu LC. Nie sposób nie zauważyć nietyupowego rozwiązania, prawda?

Przede wszystkim schładzacz procesora może pracować niezależnie od całego układu LC, który można wymontować z obudowy. Producent dołączył podświetlany na niebiesko wiatrak do radiatora, także nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnym momencie zaprzestać zabaw z odprowadzaniem nadmiaru ciepła z komponentów za pomocą cieczy. 

Trafiliśmy na moment, w którym odbywał się pokaz najważniejszego, hybrydowego produktu firmy, oczywiście skierowanego do grupy podkręcaczy. Schładzacz, połączony z pozostałymi elementami systemu LC, został przymocowany do najprawdopodobniej miedzianej płytki, którą rozgrzano do takiego poziomu, jaki osiągałby procesor o TDP 600 W (!!!). Według cyfrowego czujnika, temperatura przy podstawie schładzacza nie przekraczała 70 stopni Celsjusza. Platforma testowa miała oczywiście swój własny wyświetlacz, który pokazywał, ile mocy w postaci ciepła musi odprowadzić cały układ.

Nie zabrakło obudów, zarówno tych dla graczy, jak i nadających się do rozwiązań typu HTPC. Nazewnictwo przedstawicieli tej pierwszej grupy jest co najmniej zastanawiające. Jednakże zarówno model Assasin, jak i King Kong to nic wyszukanego pod względem wykorzystanych materiałów lub rozwiązań.

PC Cooler ma też w swojej ofercie kilka zasilaczy o mocy 500, 650 i 800 W. Wszystkie charakteryzują się modularną budową, klasycznym wzronictwem oraz solidnym, przynajmniej z zewnątrz, wykonaniem. Nie doszukaliśmy się co prawda certyfikatów sprawności, ale producent deklaruje, że to, co zostało pokazane na Cebicie, to nie są finalne produkty. 

Nie zabrakło też pokaźnie zaopatrzonego stoiska ze schładzaczami, ale już bez możliwości połączenia ich z układem LC. Kilka z nich przypomina poniekąd produkty, z którymi mieliście okazaję się zapoznać już wcześniej.

PC Cooler ma też w swojej ofercie całkiem pokaźną liczbę wiatraków przemysłowych. Może znalazłby się wśród nich konkurent popularnych urządzeń firmy Delta? 

Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
~Ave~ (2012.03.07, 01:49)
Ocena: 26

0%
Daj, daj, daj...daj, daj...Dobrze, że nie mam możliwości odwiedzenia CeBIT bo bym stamtąd nie wyszedł...
bielas (2012.03.07, 01:51)
Ocena: -2

0%
Nie oni pierwsi miksują LC i AC. Bodaj Thermaltake już bawił się w te klocki z podobnie zbudowanymi blokami na cpu oraz kompletnymi systemami chłodzenia wodno-powietrznego na karty graficzne. Szału to nie robiło.

+ za pierwszą relację z CEBIT'u.
czolgista778 (2012.03.07, 02:14)
Ocena: -4

0%
Nic tylko czekać na testy tej hybrydy!
=-Mav-= (2012.03.07, 02:15)
Ocena: 33

0%
Doskonałym przykładem okazało się być stoisko firmy PC Cooler, na którym

Jak oni mogą?! Powinni się natychmiast przemianować na PC Schładzacz, żeby nie drażnić redaktorów naszego niosącego kaganek oświaty portalu! :E


Same coolerki to świetny pomysł, może byście tak wydębili od nich coś do testów, chłopaki?
GoloJG (2012.03.07, 02:54)
Ocena: 4

0%
Panowie chyba wiatraka nie widzieli. :P
pila (2012.03.07, 08:16)
5D Mark II, kolego.
adam_M (2012.03.07, 08:19)
Ocena: 1

0%
2 fotka mi sie wydaje rozmyta .. po prostu ... po jakości jaką oferujecie w artykułach i swoim studiu .. sie przyzwyczaiłem :) ... no ale warunki zewnętrzne .. można zrozumieć ;)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane