aktualności

RIM demonstruje możliwości nowego oprogramowania swojego tabletu

8 lutego 2012, 05:00 Eryk Napierała

Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy tabletu BlackBerry PlayBook mogą spodziewać się aktualizacji oprogramowania. Może być ono niemałym "kopem" dla tego niedocenionego jak dotąd urządzenia, bo pozwoli uruchamiać na nim aplikacje z Androida. To jednak nie wszystko, co przyniesie PlayBook OS 2.0. Jego najciekawsze funkcje przedstawiono na imprezie DevCon Europe.

Podczas spotkania z deweloperami w Amsterdamie przedstawiciele RIM skupili się na dwóch nowościach: BlackBerry Bridge 2.0 i społecznym kalendarzu.

Druga wersja "Mostu" pozwoli nie tylko synchronizować pocztę, kontakty i kalendarz z telefonem BB, ale także używać jego klawiatury do pisania na tablecie, a ekranu dotykowego jak touchpada. Taki tryb będzie wymagał oczywiście większej przestrzeni i możliwości położenia gdzieś tabletu, ale na pewno zwiększy wygodę pracy z urządzeniami BlackBerry.

Nowy kalendarz PlayBooka zostanie wyposażony w funkcje społecznościowe. Nie trzeba się jednak obawiać, że RIM zepsuł swoją markę i popadł w manię "lajkowania". Ograniczą się one do pokazywania podstawowych informacji o uczestnikach wydarzeń z kalendarza, pobranych z portali społecznościowych takich jak LinkedIn, Facebook czy Twitter. Ma to być pomocą głównie dla klientów biznesowych, którzy będą mogli w prosty sposób poznać sylwetki nieznajomych współuczestników konferencji lub spotkania.

Według wcześniejszych doniesień PlayBook OS 2.0 ma dostać także niezależnego klienta poczty elektronicznej oraz zestaw bibliotek pozwalających uruchamiać aplikacje stworzone dla systemu Android 2.3.3. Co prawda nie wszystkie funkcje API systemu Google będą obsługiwane, ale podobno z dużej części programów da się korzystać bez problemu. Tablet BlackBerry nie zyska rzecz jasna dostępu do Android Marketu, jednak aplikacje, które spełnią odpowiednie wymagania i zostaną zgłoszone przez twórców, trafią także do sklepu z oprogramowaniem dla PlayBooka - BlackBerry AppWorld.

Oficjalne wydanie drugiej wersji oprogramowania dla PlayBooka przewidywane jest na 17 lutego.

Źródło: PocketLint, BBNews

TyxuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Tyxu2012.02.08, 16:55
-8#1
Tak. Google zrobiło android market, stworzyło potężną platformę, zorganizowało aplikacje, a teraz będą z nich korzystać jakieś pasożyty, niedorajdy, które same nic dobrego zrobić nie potrafią.
Mam nadzieję, że Google ich zaskarży.
gambitingZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gambiting2012.02.08, 17:31
Całkiem fajnie....tylko że o wiele za późno.
borizmZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
borizm2012.02.08, 22:27
Przespali, bo czuli się pewnie.
borizmZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
borizm2012.02.08, 22:29
Tyxu @ 2012.02.08 16:55  Post: 543549
... Mam nadzieję, że Google ich zaskarży.


Dla Google, RIM jest tu sprzymierzeńcem.
Zaloguj się, by móc komentować
1