Aktualność
Eryk Napierała, Czwartek, 4 sierpnia 2011, 14:25

Dobiegła końca pierwsza tura eliminacji do krajowego etapu rozgrywek World Cyber Games 2011. Po dwóch tygodniach zmagań, wyłoniono finalistów w takich „dyscyplinach” jak Counter Strike 1.6, FIFA 11, League of Legends i Starcraft 2.

WCG to igrzyska olimpijskie dla amatorów elektronicznej rozgrywki. Gracze z całego świata zmagają się najpierw w eliminacjach prowadzonych przez internet lub offline, później startują w finałach krajowych (w Polsce 6 października), by w końcu spotkać się, jako najlepsi z najlepszych, na wielkim finale. W tym roku odbywa się on w mieście Pusan w Korei Południowej.

Jak na każdych igrzyskach, także podczas World Cyber Games rozgrywane są zawody w różnych konkurencjach. Miłośnicy pierwszoosobowych strzelanek walczą nieprzerwanie od kilku lat na mapach nieśmiertelnego Counter Strike'a 1.6, amatorzy piłki kopanej po wirtualnej murawie zmagają się w tym roku w grze FIFA 11, a osoby mające ambicję w bezkrwawy sposób dorównać zmysłem strategicznym Napoleonowi i innym wielkim wodzom, kierują wojskami w Starcrafcie 2. Gracze wolący bezpośrednie starcia, jednak ceniący współpracę drużynową, mogą sprawdzić się w League of Legends. Nie zabrakło także dyscyplin dla miłośników komputerowych czterech kółek (Asphalt 6) i mordobić (Tekken 6), do których eliminacje nie były jeszcze jednak przeprowadzane. Odbędą się one przed końcem sierpnia w jednej turze z uwagi na konieczność przeprowadzenia ich offline.

Tytuł zwycięzcy eliminacji w Counter Strike'u zdobyła drużyna Creative Fear Factory X-Fi. Tuż za nią znalazła się ekipa MaxFloPlay, która ma szansę wystartować w kolejnej turze. W finałowych rozgrywkach na boiskach FIFA 11 będzie można znaleźć Marcina "mRN" Sczesa oraz gracza o pseudonimie Sav1ola. W League of Legends najlepszy okazał się Gameburg Team, a potyczki w Starcrafcie 2 najlepiej rozegrał Grzegorz "MaNa" Komnicz, zeszłoroczny laureat drugiego miejsca w finałach krajowych.

Kolejna tura eliminacji rozpoczyna się 8 sierpnia. Do poprzedzającego ten dzień wieczora można rejestrować się do nich na stronie WCG Polska. Tak jak w przypadku pierwszej tury, również podczas drugiego etapu eliminacji w barze Sports na stadionie warszawskiej Legii wieczorami będą odbywać się transmisje na żywo z rozgrywek.

Zdjęcia z konferencji prasowej rozpoczynającej pierwszą turę kwalifikacji.

Źródło: WCG Polska
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
NY Yankees (2011.08.04, 15:23)
Ocena: 0

0%
mam nadzieję że Polacy wygrają w którejś z gier, mam też nadzieję, że to będzie Counter Strike i nasi rozstrzelają resztę świata a w szczególności Niemców :D
niech nasz NEO dostanie MVP bo naprawdę jest super graczem.
niech MOC będzie z Wami!P.S.

a tak z ciekawości to wie ktoś może na jakich kompach tam grają? jaką mają specyfikacje?
Sasilton (2011.08.04, 15:42)
Ocena: 3

0%
to jest CS wiec starczy i pentum 4
SyFeQ! (2011.08.04, 15:52)
Ocena: -1

0%
Jeśliby się upierać to i pentium 3 by starczył, ale po co używać takich staroci, które nie zawsze udźwigną te 100 fps?

Sądzę, że kompy stoją na najnowszych prockach. Nadmiar mocy nie przeszkadza, szczególnie na takim poziomie rozgrywek, gdzie nie można pozwalać sobie na błędy, a tym bardziej jakiekolwiek opóźnienia sprzętowe.
Magnez (2011.08.04, 16:13)
Ocena: 5

0%
Będę trzymał kciuki za MaNe ;)
kaiz (2011.08.05, 20:42)
Ocena: 0

0%
gl FX! :)
Kafelix (2011.08.08, 07:26)
Ocena: 0

0%
będa podane wyniki ?
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 30
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 74
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 17
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Przewody już są, potrzeba jeszcze sprzętu. 26
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 17
Firma rośnie jak na drożdżach. 11
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane