aktualności

Grafika jako nowy kierunek na wrocławskiej SWPS

10 maja 2011, 11:40 Piotr Gontarczyk
Wrocławski wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej uruchamia grafikę, kierunek współfinansowany ze środków UE. Rekrutacja trwa we wrocławskim wydziale SWPS. Studenci wyłonieni w toku tegorocznej rekrutacji mają gwarancję czesnego w wysokości 160 złotych miesięcznie, przez cały trzyletni cykl kształcenia. Kierunek jest współfinansowany ze środków UE w ramach projektu unijnego 4.1.1. POKL „Rozwój potencjału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej poprzez dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”.

Zainteresowani kandydaci mają czas do 20 czerwca. Rekrutacja na grafikę przebiega bowiem dwuetapowo – informuje Natalia Osica, rzecznik prasowy SWPS. – W pierwszym, oprócz wypełnienia formularza rekrutacyjnego, należy złożyć dwa projekty - graficzny i tekstowy. Etap drugi ma formę rozmowy na temat wykonanych zadań.

Studia I stopnia, realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, oferują dwie specjalności – reklamę i design oraz komunikację wizualną. W programie tej pierwszej są m.in. projektowanie komunikacji, realizacja krótkich form filmowych, neuropsychologia reklamy, psychologia reklamy, reklama – doradztwo, kreacja, planowanie strategiczne, design informacji, design grafiki, typografia/layout, historia design, communication design. Dla studentów, którzy zdecydują się na komunikację wizualną przygotowano przedmioty z zakresu komunikacji społecznej, projektowania komunikacji, corporate design, web design i zarządzania projektem.

Zajęcia będą się odbywały w specjalistycznych pracowniach, w tym plastycznej i neuropsychologicznej, oraz w studio fotograficznym i pracowniach komputerowych opartych na trzech platformach – Apple, Linux i Windows. Więcej informacji oraz formularz rekrutacyjny można znaleźć pod adresem www.swps.pl (zakładka Wrocław).

Źródło: SWPS
opalenZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
opalen2011.05.10, 11:56
no paczta, wszystko w jednym i to w 3 lata :E :E :E i przychodzi później taki cymbał i mówi ze jest dizajner
emgiebZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
emgieb2011.05.10, 12:01
Kurde, ale jak tanio... :( Szkoda, że na SPIK-u tak nie ma.
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2011.05.10, 13:53
Już widzę jaka tam kadra jest na psychologii... Oby nie brali z ASP.

-> Najlepsze jest to, że nie ma Blendera, Gimpa, generalnie otwartych środowisk. Wszystko AutoG...

Graficy z powodu kosztów i możliwości idą w kierunku blendera, a ci jak na złość Autudesk, monopolisty, który ma najwyższe ceny....

Nie ma tam też alternatyw jak Zbrush (najlepszy? do skulptu), Modo (najlepszy pod względem programowy i najlepszy modeler)....

... Mudbox to przyjazny program, ale on nawet w pełni nie działa z softem 3d (maya)< powodoem jest mental ray, który nie obsługuje wszystkich funkcji... Jest za to Renderman.... Ale ten na linuksa jest tylko.
revcoreyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
revcorey2011.05.10, 15:21
Fajne brzmiące tematy tak 'trendy' w sam raz dla panienek po kierunkach typu plastyka i inne co się nie dostały na ASP.
AnwenZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Anwen2011.05.10, 15:51
Będą uczyć robić ludziom pranie mózgu, po prostu super.
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2011.05.10, 16:51
Anwen @ 2011.05.10 15:51  Post: 477588
Będą uczyć robić ludziom pranie mózgu, po prostu super.

Niestety tym się grafika nie zajmuje... Pewnie reklamy... Ale efekty do filmów, animacje, teledyski-> spory kąsek. To kolejne studia by studiować.
Robert118Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Robert1182011.05.10, 18:37
Dlaczego tyle 'nienawiści' w komentarzach ? :)
Borat1Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Borat12011.05.10, 22:09
opalen @ 2011.05.10 11:56  Post: 477496
no paczta, wszystko w jednym i to w 3 lata :E :E :E i przychodzi później taki cymbał i mówi ze jest dizajner

No bo tak będzie, milion rożnych rzeczy i wszystko po łebkach.

Znając życie studenci będą się męczyć z zaliczeniem tych psychologii, neuropsychologii i innych gówien zamiast grafiki. Nie wiem po jaką cholerę człowiekowi, który później będzie projektował dajmy na to layout www czy grafiki do druku neuropsychologia ;)
jagularZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jagular2011.05.11, 01:18
Coś mi się wydaje, że stronę tej uczelni projektowali graficy, którzy skończyli tam studia :E, zaś już sam początek 'dyskusji' z 'wirtualną asystentką' zniesmacza bezczelnym chwalipięctwem.

Teoretycznie to są wszystko potrzebne rzeczy. Fajnie jest ładnie wygładzać łydki i cycki celebrytom i robić poprawne napisy nad zdjęciami serków homogenizowanych. Ale warto wiedzieć także, _po_co_ to robić i jak to odbiera konsument. Do tego nie mamy w sieci tutoriali...

Zgadzam się jednak z przedmówcami, że pachnie to kolejną 'sztuką dla sztuki'.
mylOZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mylO2011.05.11, 02:37
Nie ma znowu takich wydziałów bardzo dużo. Może ich jeszcze nieco powstać, niech freelancerzy zaczną robić coś porządnego. :E

Przynajmniej skostniałe wydziały wzornictwa na asp będą musiały się ruszyć. (pomijam że złapią lekką sraczkę jak im zaczną podkradać te uczelnie kandydatów) Bo poziom jest kiepski - co tu kryć.
Zaloguj się, by móc komentować
1