Aktualność
Krzysiek Kwiatkowski, Czwartek, 3 października 2002, 00:30
Najbardziej znany polski program antywirusowy mks_vir mocno się już zestarzał, a jego wygląd odbiega od obecnych standardów. Nic więc dziwnego, że producent postanowił to zmienić. Pod koniec roku firma MKS wprowadzi na rynek nową wersję pakietu antywirusowego mks_vir 2003.

W jego skład wejdą:
  • skaner antywirusowy pozwalający na kontrolę wybranych zasobów komputera,
  • monitor antywirusowy stale skanujący wszystkie wykorzystywane pliki, dyskietki itp.,
  • skaner poczty kontrolujący wszystkie przychodzące listy,
  • moduł automatycznej aktualizacji programu i baz wirusów,
  • moduł zarządzający instalacjami pakietu mks_vir w sieciach.
Nowa wersja wykorzystuje nowoczesną kontrolkę skanującą, wykonaną w technologii COM, z której korzystają poszczególne elementy pakietu odpowiedzialne za skanowanie (skaner główny, monitor antywirusowy itp.). Kontrolka skanera jest aplikacją wielowątkową, dzięki czemu proces skanowania jest bardzo wydajny. Skaner mks_vir 2003, oprócz kontroli zwykłych plików, dysków i dyskietek, potrafi skanować i leczyć archiwa (ZIP, ARJ, RAR, ACE, TAR, GZIP, TNEF, MIME, BINHEX) oraz spakowane pliki wykonywalne (UPX). Program tworzy szczegółowe raporty z procesu skanowania.Monitor mks_vir 2003 kontroluje wszystkie wykorzystywane pliki i dyskietki. Podobnie jak skaner potrafi skanować i leczyć archiwa. W zależności od preferencji użytkownika program może pracować w trybie interaktywnym (tzn. w przypadku wykrycia zainfekowanego obiektu lub w przypadku próby infekcji użytkownik każdorazowo podejmuje decyzję, jaka akcja ma zostać podjęta), lub cichym (monitor leczy, przemianowuje bądź sam kasuje zainfekowane obiekty nie odrywając użytkownika od pracy). Wszystkie akcje podejmowane przez monitor są raportowane. Skaner poczty mks_mail kontroluje wszystkie przychodzące listy niezależnie od formatu załączników (MIME, UUENCODE, TNEF, BINHEX). mks_mail potrafi również automatycznie usuwać skrypty z listów oraz deaktywować treść HTML w listach.

Moduł automatycznej aktualizacji mks_update potrafi aktualizować zarówno bazy programu jak i jego elementy składowe. Użytkownik może dowolnie zdefiniować czas, w którym ma się odbywać aktualizacja. Istnieje również możliwość tworzenia lokalnych repozytoriów, dzięki czemu aktualna wersja jest pobierana z serwera firmy MKS na jednym komputerze - pozostałe końcówki pobierają aktualizację z repozytorium. Program potrafi również automatycznie naprawiać uszkodzone instalacje pakietu (w przypadku uszkodzenia któregoś elementu automatycznie jest pobierana i instalowana jego poprawna wersja).

Moduł zarządzający instalacjami pakietu mks_vir w sieciach - mks_administrator pozwala na zdalną kontrolę wszystkich instalacji pakietu mks_vir nawet w największych sieciach. Istnieje możliwość zdefiniowania struktury sieci pod kątem instalacji programu mks_vir (a tym samym drogi przepływu raportów i logów oraz strukturę aktualizacji). Administrator sieci ma możliwość definiowania i zdalnego uruchamiania zadań (aktualizacji, skanowania i synchronizacji), kontroli aktualizacji oraz śledzenia prób infekcji w sieci.

Instalator pakietu mks_vir pozwala na szybką instalację programu. W przypadku uszkodzenia instalacji, (z którą nie jest w stanie poradzić sobie system odtwarzania zawarty w module mks_update) instalator potrafi szybko przywrócić poprawny stan instalacji.

System mks_dos pozwala na awaryjne uruchomienie komputera w przypadku szczególnie trudnych infekcji. Za pomocą wersji DOS-owej można wtedy wyleczyć lub usunąć zainfekowane pliki. Mks_vir dla DOS to aplikacja pracująca pod kontrolą systemu MS-DOS. Można za jej pomocą wyleczyć lub usunąć pliki w sytuacji, w której nie jest to możliwe, gdy system Windows jest aktywny. Wykrywalność wersji dosowej jest równoważna z wykrywalnością wersji dla Windows.
Źródło: MKS
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
*Konto usunięte* (2002.10.03, 01:29)
Ocena: 0
ja tam nie mam przekonania do tego mks, ogolnie prog spoko ale wykrywa czasami virusy w w plikach ktore nei sa virusami
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Podczas trwającego Plebiscytu Tech Awards 2018 można było wziąć udział w konkursie z nagrodami.  8
Poziom nieudolności firmy zaczyna przekraczać wszelkie granice. 15
Firma zmienia model działalności. 0
Rozwiązanie rozszerzy promowaną przez firmę rodzinę technik SuperCharge. 6
Dobra okazja by powiększyć bibliotekę gier. 1
Platforma dla autonomicznych maszyn. 13
Przez ostatnie tygodnie mogliście głosować na produkty w dwunastu różnych kategoriach. 7
Poziom nieudolności firmy zaczyna przekraczać wszelkie granice. 15
Specyficzny sprzęt dla najbardziej wymagających. 10
Serwis streamingowy nie dał rady konkurencji. 23
Wszystko przez kolejny wyciek danych. 8
Ciekawe znalezisko. 17
Sony zadowolone ze sprzedaży mocniejszego modelu. 77
Dobra okazja by powiększyć bibliotekę gier. 1
Jest dobrze, chociaż spodziewałem się większej liczby. 31
Piękna gra z PlayStation w końcu dostępna dla pecetowców. 35
Facebook
Ostatnio komentowane