aktualności

Ciekawostki: adapter USB iTwin udostępni zasoby Twojego komputera - bezprzewodowo

18 marca 2011, 09:31 Grzegorz Pietrzak
iTwin wygląda jak pendrive z dwoma wtykami USB na przeciwległych końcach. Jeśli jednak przyjrzeć się uważniej, okazuje się, że są to tak naprawdę dwa urządzenia - wystarczy "przełamać" iTwina na pół.

Sprytny gadżet umożliwia bezprzewodowe łączenie ze sobą dwóch komputerów, i udostępnianie zasobów jednego z nich na drugim. Oczywiście wszystko z wykorzystaniem 256-bitowego szyfrowania AES.

iTwin ma być przy tym "bezobsługowy" - po podłączeniu urządzenie samo zestawi połączenie na obu komputerach.

Cena gadżetu to około 99 dolarów.

 


 

Źródło: OhGizmo!
masslawZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
masslaw2011.03.18, 11:09
zasięg jaki?
MarmiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marmi2011.03.18, 11:10
Taa, tylko ciekawe jaki to ma zasięg i efektywną prędkość przesyłu danych...
Coś mi się wydaje, że 'troszkę' prostsze, tańsze i szybsze będzie połączenie komputerów krosowym kablem Ethernet...
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2011.03.18, 11:17
Ludzie... no jaki to mam mieć zasięg? 100m nie będzie mieć. Także Ci, którzy mieszkają w 'pałacu' zasięgu mogą nie mieć ;) Do 10m powinno być nadto zadowalające.

Pomysł dobry jeśli nie potrafimy skonfigurować połączenia WiFi pomiędzy komputerami, lub któryś z komputerów nie ma radiowej sieciówki.
kopczenkoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kopczenko2011.03.18, 11:56
-1#4
krosowany kabel to koszt okolo 2zl..
Nawet jak ktos ma wifi.. to duzo taniej wydaje sie sciagnac hamachi polaczyc sie w 1 siec i udostepniac (xp + win7 - bezproblemowo)
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2011.03.18, 12:15
kopczenko @ 2011.03.18 11:56  Post: 464006
krosowany kabel to koszt okolo 2zl..
Nawet jak ktos ma wifi.. to duzo taniej wydaje sie sciagnac hamachi polaczyc sie w 1 siec i udostepniac (xp + win7 - bezproblemowo)


Tak bezproblemowo że w praktyce czasem trzeba się natrudzić by połaczyć dwa windowsy bo jak przychodzi co do czego oczywiście nie działa :], nie daj boże home i pro, przestawić sposób udostępniania, utworzyć konto o tej samej nazwie(żeby się zalogować na drugiego kompa), a jesli jest namieszane w konfiguracji szzyfrowania, protokołów przekazywania hasła, wyłączonych usługach to kompletnie przesrane
..no i na każdym kompie trzeba ustawić tą samą grupe roboczą, ciekawie sie robi jeśli jeden system pracuje w domenie(np laptop służbowy kontra prywatny komp)

pierwsze słysze o hamachi, trzeba by sprawdzić :)

PS a tak na marginesie, na zajęcia gościu przynosił MacBook'a i któregoś razu była konieczność połączenia sie z innym lapkiem na windows vista, co sie okazało? mac wykrył windowsa bez problemu niemal natychmiast...a ile ja sie natrudziłem żeby znaleźć przyczyne problemu w łaczeniu się dwóch systemów windows home i pro w domu, jakieś teamviewery i remote administratory ratowały sytuacje udostępniania plików bo było namieszane w 'Local Security Settings' jeszcze prościej założyć serwer ftp IIS albo np. FileZilla albo Quick'n Easy FTP ale to też nie zawsze działa
TelvasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Telvas2011.03.18, 13:06
Jeśli do tego jest jakiś program, który wszystko robi 'sam' i tylko się przeciąga pliki, to mało zaawansowani userzy mogą się na to skusić. Ale ci średnio zaawansowani z pewnością będą woleli zestawić sobie sieć lokalną przez WiFi/BT/Ethernet, włączyć jakąś sambę, ftp czy coś i w ten sposób działać.
HE-MANZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HE-MAN2011.03.18, 14:57
-1#7
Przecież ten bajer tylko konfiguruje połączenie między dwoma komputerami podłączonymi do internetu, więc gdzie ta 'bezprzewodowość' ? Coś chyba nawala tłumaczenie ze zrozumieniem.
PACHZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
PACH2011.03.18, 15:29
W Win7 jest takie coś jak Homegroup, ustanawia się połączenie ad-hoc ustawia jako sieć domowa konfiguruje grupędowową (w praktyce ogranicza się to do zmiany ustawień i wklepaniu wygenerowanego hasła w 2 kompie) i mamy dostęp do udostępnionych dokumentów na drugim komputerze, a także do streamingu Video/audio itp.
IronHalikZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
IronHalik2011.03.18, 16:39
To udządzenie to nie jest ani WiFi ani crossowany kabel. To jest 'pendrive' z szyfrujaca aplikacja - wciskasz jedno i drugie do komputerow i to automatycznie ustawia szyfrowane polaczenie VPN (albo cos podobnego) miedzy nimi via internet. Z jakiegos newsa jakiego czytalem pomyslodawca chcial miec mozliwosc ustanowienia latwego, bezobslugowego i bezpiecznego polaczenia miedzy siecia w domu i pracy.
SasiltonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Sasilton2011.03.18, 17:39
może to działac jak kabel LAN?
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1