aktualności

ASUS Eee Slate EP121 już oficjalnie

14 lutego 2011, 10:09 Piotr Gontarczyk
Tablet ASUS Eee Slate EP121 został wyposażony w duży ekran multi-touch i procesor Intel Core i5, dzięki czemu ma on stanowić on idealną kombinację wydajności i mobilności. System operacyjny Windows 7 Home Premium sprawia, że urządzenie to może wykonywać te same zadania, co każdy komputer stacjonarny lub notebook. ASUS Eee Slate EP121 został stworzony dla wymagających użytkowników, którzy chcą zarówno przeglądać, jak i tworzyć treści.

Jasny, 12,1-calowy pojemnościowy ekran IPS (zabezpieczony Gorilla Glass) o wysokiej rozdzielczości ma sprawiać, że Eee Slate EP121 jest dobrą platformą mobilnej rozrywki. Zastosowany w tablecie wyświetlacz dotykowy umożliwia precyzyjną i prostą kontrolę, a pióro cyfrowe WACOM zapewnia najwyższy komfort pracy z rysikiem. Zaawansowana technologia „pióro i atrament” pozwala pisać w naturalny sposób — napisane ręcznie notatki można zapisać w pierwotnej postaci albo szybko przekonwertować na edytowalny tekst.

Eee Slate EP121 jest sprzedawany z pełnowymiarową klawiaturą Bluetooth, nieocenioną w przypadku konieczności pisania dłuższych tekstów. Wbudowana w klawiaturę bateria wydłuża pracę tabletu do 4,5 godziny (według testu 3DMark w trybie Reader).

Dzięki procesorowi Intel Core i5 oraz 2 lub 4 GB pamięci RAM Eee Slate EP121 z łatwością radzić sobie ma z wykonywaniem wielu zadań równolegle. System Windows 7 Home Premium pozwala na obsługę tych samych aplikacji, z których na co dzień korzystamy na komputerze stacjonarnym lub notebooku, np. Microsoft Office, Intuit Quicken lub Adobe Photoshop Elements i wielu innych.

Obsługa standardów 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 3.0, USB 2.0 i HDMI pozwala na łatwe podłączenie tabletu do sieci bezprzewodowych, urządzeń peryferyjnych i ekranów wysokiej rozdzielczości.

Źródło: ASUS
1