aktualności

NVIDIA i Laboratorium Narodowe Los Alamos wspólnie na Sympozjum Obliczeń Wielkoskalowych

3 10 lutego 2011, 14:55 Piotr Gontarczyk
Firma NVIDIA i Laboratorium Narodowe w Los Alamos organizują Sympozjum Obliczeń Wielkoskalowych odbywające się podczas konferencji GTC 2011, która odbędzie się w San Jose, w dniach 11–14 października bieżącego roku.

W dniu dzisiejszym została ujawniona data oraz miejsce tegorocznej konferencji GTC (GPU Technology Conference 2011) - wydarzenie odbędzie się w Centrum zjazdów McEnery w San Jose (Kalifornia) między 11 a 14 października. Wraz z konferencją GTC odbędzie się również Sympozjum akcelerowanych obliczeń wielkoskalowych, które jest współorganizowane przez Laboratorium Narodowe Los Alamos.

Członkowie ostatniej konferencji mieli okazję wziąć udział w 280 godzinach prezentacji i zajęć, podczas których przedstawiono najważniejsze innowacje w dziedzinie obliczeń naukowo-technicznych. Tegoroczna edycja konferencji, GTC 2011, to obowiązkowe pozycja dla wszystkich naukowców, inżynierów i deweloperów zajmujących się problemami obliczeniowymi, którzy doceniają wagę i wpływ procesora graficznego na dziedziny obliczeń technicznych i naukowych. Popularyzacja obliczeń wielkoskalowych oraz ich rosnąca przydatność w wielu dziedzinach rozwoju i nauki sprawia, że tegoroczna konferencja GTC staje się wydarzeniem, którego nie można przegapić.

Sympozjum dotyczące akcelerowanych obliczeń wielkoskalowych było dotychczas organizowane przez wiodącą instytucję badawczą Stanów Zjednoczonych – Laboratorium Narodowe w Los Alamos – w formie oddzielnego wydarzenia, na którym wiodące postacie świata obliczeń wielkoskalowych dzieliły się wiedzą z innymi i nawiązywały wzajemną współpracę w celu rozwiązywania najważniejszych problemów technologicznych na świecie. W tym roku to wydarzenie odbędzie się równolegle z konferencją GTC 2011 i będzie współorganizowane przez Laboratorium Narodowe w Los Alamos oraz firmę NVIDIA.

Wielu sponsorów i wystawców potwierdziło już swój udział na GTC 2011. Wśród nich znalazły się takie firmy, jak Microsoft, Supermicro, PNY, NExt IO, Ge Intelligent Paltforms, Appro, The Portland Group i Wolfram Reserach.

Więcej informacji na temat konferencji GTC 2011 można znaleźć w witrynie www.gputechconf.com.

Źródło: NVIDIA
GilasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gilas2011.02.10, 16:32
AMD też będzie miało swoją 'budkę' ? :-)
fotoryba.chrysZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fotoryba.chrys2011.02.11, 10:07
Brakuje sony , przecież klastry z psp3 mają rewelacyjny współczynnik cena/moc obliczeniowa/pobór prądu.
VymmiataczZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vymmiatacz2011.02.11, 11:13
-1#3
AMD może tam co najwyżej drogę odśnieżać, albo okna myć (jak nie będzie śniegu)
Zaloguj się, by móc komentować
1