aktualności

Chrome OS jednak później niż przewidywano. Na pociechę nowy Nexus z nowym Androidem

17 listopada 2010, 07:13 Eryk Napierała

Na wczorajszej konferencji Web 2.0 odbywającej się w San Francisco, CEO Google – Eric Schmidt – zaprzeczył niedawnym pogłoskom o pojawieniu się pierwszych notebooków z systemem operacyjnym ChromeOS jeszcze w tym miesiącu. W nadchodzących tygodniach zostanie jednak wydana następna wersja Androida, która pojawi się jako pierwsza w nowym telefonie sygnowanym logo Google.

O stworzonym przez Samsunga Nexusie S nie wiadomo jak na razie zbyt wiele. Nawet nieoficjalne informacje dawkowane są dość oszczędnie, lecz wszystko wskazuje na to, że telefon zostanie oparty na tej samej platformie sprzętowej co model Galaxy S (ARM Cortex A8 1 GHz, 512 MB pamięci RAM). Drugi Nexus ma zostać wyposażony w moduł HSDPA 7,2 Mb/s oraz WiFi 802.11b/g/n. Nie zabraknie w nim także adaptera Bluetooth i odbiornika A-GPS. Wbudowana kamera cyfrowa ma otrzymać matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli, obecna będzie również przednia kamerka do wideorozmów (rzadkość w telefonach z Androidem).

Ciekawie prezentuje się kwestia wyświetlacza. Ma to być panel AMOLED o przekątnej 4 cali, o tyle jednak niezwykły, że wygięty w delikatny łuk. Plany użycia w swoich smartfonach elastycznych wyświetlaczy Samsung przedstawił już jakiś czas temu, dotychczas jednak nie zapowiedziano żadnego modelu mogącego je wykorzystywać. Nexus S może być pierwszym, tak przynajmniej mówią najświeższe plotki.

O Androidzie 2.3, czyli Pierniczku (Gingerbread) wiadomo jeszcze mniej. Można domyślać się, że skoro nowy Nexus zostanie wyposażony w przednią kamerę, w systemie znajdzie się stosowna aplikacja potrafiąca wykorzystać ją do prowadzenia wideorozmów. Z tym wiązać ma się pośrednio system rozpoznawania twarzy. Ciekawym dodatkiem ma być obsługa system komunikacji na małe  odległości – NFC, czyli Near Field Communication – technologi nie nowej, dzięki kompatybilności z układami RDIF mogącej przydać się na przykład do zabezpieczania dysków twardych lub dokonywania płatności bezgotówkowych. Jak dotychczas NFC nie zyskało dość dużej popularności w telefonach komórkowych, być może Android jest dla tej technologii szansą na drugą młodość?


Jedno z pierwszych ujęć Nexusa S, które pojawiło się w sieci


Nowy smartfon Google'a w rękach CEO firmy


I obok niego

 

Filmik prezentujący nowy ekran blokowania wprowadzony w Androidzie 2.3


Źródła: CrunchGear, Electronista

Double_GZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Double_G2010.11.17, 08:36
Najbardziej podobało mi się oglądanie tego filmiku w 1080p. Ta jakość
FiglarnyBetonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
FiglarnyBeton2010.11.17, 08:56
-7#2
Jeśli masz odpowiednią matrycę i odpowiednio dobre oczy, to takie 1080p ma sens :)
StonnZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stonn2010.11.17, 18:15
FiglarnyBeton @ 2010.11.17 08:56  Post: 431376
Jeśli masz odpowiednią matrycę i odpowiednio dobre oczy, to takie 1080p ma sens :)

Oczy? Przy tak wybrakowanym obrazie to trzeba mieć wyobraźnie xD
osobiście ledwo widzę różnice miedzy 360p a 1080p.
z drugiej strony nie ma znaczka napisu 'HD' , jak to na YT bywa
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1