Aktualność
Piotr Gontarczyk, Poniedziałek, 31 maja 2010, 19:27
Zmiana polityki NVIDII oraz spojrzenia na świat komputerów stają się coraz bardziej wyraziste. Szef NVIDII raz po raz uderza w Intela twierdząc, że produkuje powolne, energożerne procesory oparte na przestarzałej architekturze. Od czas do czasu dostaje się też AMD, z podobnych powodów. W ostatnich miesiącach Jen Hsun-Huang coraz częściej krytykuje Microsoft. Jeśli zebrać wszystkie elementy, to chyba dość dobrze widać, że NVIDIA nie widzi już swojego miejsca na rynku z architekturą x86 i z systemami operacyjnymi Windows. "Zieloni" ostro kierują się w zupełnie innych kierunkach.

W trakcie ostatniej konferencji prasowej, szef NVIDII ostro zaatakował systemy operacyjne, które producenci "wciskają" do tabletów i miniaturowych notebooków ("smart-booków", czy netbooków). Według niego, systemy Microsoftu są zbyt wielkie i wypełnione zbyt dużą ilością funkcji i aplikacji, zupełnie nieprzydatnych w przypadku tabletów, ale także innych, małych komputerów przenośnych.

Dlatego też Jen Hsun-Huang spodziewa się coraz większego zainteresowania platformą programową, opartą na systemie operacyjnym Android i sprzętową, opartą na architekturze ARM. Szef NVIDII celnie zauważył, że Android od miesięcy jest najszybciej rozwijającym się systemem operacyjnym dla urządzeń przenośnych, dziś już bardziej rozpowszechnionym niż rozwiązania Apple, stosowane w telefonach iPhone i tabletach iPad.

NVIDIA wraz z ARM i Google chce utworzyć grupę skupiającą programistów oraz producentów sprzętu. Dla architektury ARM, "wspieranej" przez Androida, jak twierdzi Jen Hsun-Huang, konkurencją nie są urządzenia z procesorami x86 i systemami Windows, a co najwyżej iPady firmy Apple, wykorzystujące architekturę ARM, ale z systemem operacyjnym wywodzącym się z  BSD.

Szef NVIDII spodziewa się, że najpóźniej jesienią bieżącego roku na rynek wysypią się tablety oraz inne, małe komputery przenośne, oparte na układzie SoC Tegra 2, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Źródło: PCPOP
Ocena aktualności:
Ocen: 13
Zaloguj się, by móc oceniać
4evolution (2010.05.31, 19:53)
Ocena: 28

0%
Następny co jedną literkę widzi ale dużego napisu 'Zgłoś redakcji błąd na tej stronie' już nie. To już powinno być traktowane jak trollowanie.
Amitoza (2010.05.31, 19:58)
Ocena: 5

0%
A mówią, że to AMD dużo zapowiada a mało efektów widać. O tegrze2 nvidia trąbi od roku (nawet były zaprezentowane jakieś koncepcyjne produkty), a rzeczywistych produktów jak nie było tak nie ma i tym razem mają być na jesień (śmiem zauważyć, że żaden producent nie zrobił stosownej zapowiedzi takiego produktu). Od strony techniczej tegra sprawia wrażenie dobrej i przemyślanej platformy równie ciekawej co OMAP4xxx, ale i w jednym przypadku jak i drugim produktów nie ma.
raven18 (2010.05.31, 20:10)
Ocena: 26

0%
Szef NVIDII raz po raz uderza w Intela twierdząc, że produkuje powolne, energożerne procesory

I kto to mówi?! :E
*Konto usunięte* (2010.05.31, 20:15)
Ocena: 22
raven18 @ 2010.05.31 20:10  Post: 382705
Szef NVIDII raz po raz uderza w Intela twierdząc, że produkuje powolne, energożerne procesory

I kto to mówi?! :E

Szef nV który widzi 125-140W procki a własnego 300+W GPU nie - bo to dla entuzjastów
Comet94 (2010.05.31, 20:22)
Ocena: 3

0%
Ciekawe ile czasu pociągnie taki smartphone ze wsparciem Nvidii :E

Najważniejsze jest to że wspierają Androida <3
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  135
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 4
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 7
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 7
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 11
Dwie gry w dwóch sklepach. 9
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 12
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane