aktualności

Acer przedstawił listę swoich najważniejszych projektów na rok 2010

25 stycznia 2010, 15:43 Piotr Gontarczyk
W trakcie ostatniego spotkania z inwestorami przedstawiciele firmy Acer przedstawili swoje plany na bieżący rok. W okolicach połowy bieżącego roku firma chce wprowadzić na rynek swój pierwszy model czytnika książek elektronicznych. Urządzenie ma być wyposażone w ekran o przekątnej 6 cali, choć to obecnie jedyne co o nim wiadomo. Acer planuje wprowadzić je w pierwszej kolejności na rynki europejskie i stąd ruszyć z ekspansją na inne rynki.

Niewykluczone jednak, że ostatecznie najważniejszym wydarzeniem 2010 roku może być to, co Acer zaplanował na trzeci kwartał. Wtedy to w ofercie firmy ma pojawić się nowa seria netbooków. Wszystkie mają korzystać z nowego systemu operacyjnego - Google Chrome OS. Przed końcem roku firma chce ich sprzedać łącznie milion.

Acer chce też wzbogacić swoja ofertę o nowe tablety z układami NVIDIA Tegra. Nie sprecyzowano jednak kiedy mają wejść na rynek.

W planach Acera jest też otwarcie internetowego sklepu z oprogramowaniem dla kilku najważniejszych platform: Android, Windows, Windows Mobile oraz Chrome OS. Projekt ma zostać zrealizowany do połowy roku. To kolejny tego typu sklep, po Apple App Store, Android Market oraz Intel AppUp.
Źródło: Digitimes
czerwony.betonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
czerwony.beton2010.01.27, 15:39
Acer czy Skoda? Co lepsze, bo nie wiem co kupic?
Zaloguj się, by móc komentować
1