aktualności

PKO BP ostrzega: nie daj się nabrać na wiadomość o zamknięciu konta

20 stycznia 2010, 02:50 Piotr Gontarczyk

PKO Bank Polski wystosował oświadczenie w sprawie rozsyłanych w ostatnim czasie wiadomości, o możliwości zamknięcia konta. Działanie według zaleceń opisanych w wiadomości może doprowadzić do wyłudzenia pieniędzy z kont Waszych lub osób Wam bliskim.

Nawet jeżeli sami wiecie, jak reagować na tego typu informacje to pamiętajcie, że wśród Waszych bliskich może być ktoś, kto uwierzy w ich treść. Przekażcie tą informację każdemu kto posiada konto w PKO BP nie po to aby siać panikę, ale po to aby uświadomić, że tego typu wiadomości należy ignorować, a wręcz zgłaszać do banku lub Policji.

W oświadczeniu banku PKO BP czytamy:

"W Internecie pojawiają się fałszywe e-maile z prośbą o weryfikację danych karty płatniczej po wejściu na stronę z podanego linku. Nadawca e-maila twierdzi, że brak potwierdzenia informacji będzie skutkował zamknięciem konta. Przypominamy, że PKO Bank Polski nie jest autorem tych wiadomości, są one wysyłane przez osoby podszywające się pod Bank.

Ostrzegamy, że są to fałszywe e-maile, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy danych osobowych lub danych karty, ale także zainstalowanie na jego komputerze potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania.

Prosimy nie odpowiadać na tego typu maile, nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać danych osobowych, loginu i hasła do konta , jak również danych dotyczących karty, tj. numeru karty, kodu PIN daty ważności i kodu CVV2.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych. Podkreślamy, że PKO Bank Polski nigdy nie prosi o przekazywanie jakichkolwiek danych drogą mailową."

Pamiętajcie że tu nie chodzi o "pudelkowatość" tej publikacji, czyli jakiekolwiek wzbudzanie sensacji, bo żadnej tu nie powinno być, ale chodzi o realne pieniądze, które ktoś korzystając z ludzkiej niewiedzy lub (niestety) naiwności może zwyczajnie ukraść. Jeżeli do tej pory nie przestrzegliście rodziców lub innych osób (zwłaszcza starszych) o tym, jak należy dbać o bezpieczeństwo "wirtualnych" pieniędzy, to każda pora jest odpowiednia. Każda przed "faktem" oczywiście.

Źródło: Przemek07
GobliZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gobli2010.01.20, 11:00
a treść takiego maila to dokładnie:


Szanowni Klienci.

Z naszych danych wynika, ze w Internecie sesji zostalo zablokowane z powodu
nastepujacych powod?w.

1. Zaloguj sie na pr?bach z nieprawidlowych informacji.
2. Niekompletne lub brakujacych danych dla tego konta PKO Bank Polski online.

Apelujemy takze do przywr?cenia PKO Bank Polski online koncie natychmiast w
celu unikniecia ostatecznego zamkniecia konta.

Kliknij ponizszy link, aby przywr?cic

PKO Bank Polski online Account

PKO Bank Polski online
ZoncZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Zonc2010.01.20, 11:48
Wygląda jak z translatora. Chyba na to akurat nikt się nie nabierze
STARTX_PLZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
STARTX_PL2010.01.20, 13:00
Zonc @ 2010.01.20 11:48  Post: 340109
Wygląda jak z translatora. Chyba na to akurat nikt się nie nabierze


To się jeszcze nie raz zdziwisz, ludzie to debile.
dg2001Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dg20012010.01.20, 14:50
A dostawcą maila jest: test@test.com :E trzeba być faktycznie debilem aby na to nie zwrócić uwagi :E
Zaloguj się, by móc komentować
1