aktualności

Seven Media i Seven Business zamiast Windows Mobile 7

20 stycznia 2010, 00:25 Agnieszka Serafinowicz

Nie ustają spekulacje co do tego, czym Microsoft zaimponuje na rozpoczynających się już niebawem - 15 lutego - targach World Mobile Congress. Dziennikarze serwisu WMExperts, powołując się na wiele różnych źródeł (z których jednak żadne nie pochodzi od Microsoftu) sugerują, że właśnie stolica Katalonii będzie miejscem, gdzie świat po raz pierwszy oficjalnie zobaczy nowy mobilny system Microsoftu i to nie tylko w dwóch różnych wersjach, ale pod inną, niż dotychczas sądzono, nazwą.

Nowy system Microsoftu będzie nosił nazwę "Seven". Po prostu. Co więcej, mobilny "Seven" będzie prawdopodobnie zaprezentowany w dwóch edycjach: Seven Business Edition oraz Seven Media Edition. Nietrudno zgadnąć, że elementem odróżniającym oba wydania mają być dołączane aplikacje.

Informowaliśmy już o sugestiach przedstawicieli LG o wprowadzeniu nowego modelu telefonu pracującego pod kontrolą "Sevena". Teraz wiadomo więcej - będzie to telefon LG Apollo. Z kolei firma HTC ma zaprezentować model HTC Obsession. Oba telefony wyposażone mają być w silne mobilne procesory Qualcomm (taktowane odpowiednio zegarami 1,3 GHz oraz 1 GHz)

Zainteresowanych szczegółowymi informacjami odsyłamy na stronę serwisu WMExperts. Warto jednak podkreślić, że wszystkie te rewelacje mają wciąż charakter spekulacji.

Oficjalne stanowisko Microsoftu? Cisza.

Więcej dowiemy się w Barcelonie.

Źródło: WMExperts
R0bertZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
R0bert2010.01.20, 07:06
O, qualcomm 1.3GHza? :O
mett7Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mett72010.01.20, 08:12
Ten qualcomm 1,3 całkiem nieźle. Odświeżona wersja 1Ghz w procesie 45nm. Ale zawsze jeszcze jest wersja dwu rdzeniowa 1,5Ghz :d Kolejne plotki mówią że WM7 będzie jednak na Win CE7 więc kompatybilność wsteczna zapewniona.
gambitingZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gambiting2010.01.20, 08:43
Ale jak stwierdzili słusznie w przypadku HD2 - choćby dali procesor 2GHz,to windows i tak muli i tak,ponieważ wypadałoby go przepisać od nowa,a nie opierać się na technologiach sprzed 10 lat.
anglikZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
anglik2010.01.20, 11:57
Dokładnie, dobry sprzęt ma zapewnić bardziej komfortową pracę a nie robić z systemu po prostu zdatnym do użycia, android i apple powoli wypierają windows mobile, zobaczymy co z tego wyniknie :)
djmeriZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
djmeri2010.01.20, 13:19
Do mnie nie przemawia jakoś ta nazwa. Wg mnie nazwa Windows Mobile jest dużo lepsza. A nawet pod względem marketingowym by było chyba lepiej, bo markę Windows prawie każdy zna.
Zaloguj się, by móc komentować
1