aktualności

NVIDIA zasypała targi CES 2010 Tegrą nowej generacji

11 stycznia 2010, 07:38 Piotr Gontarczyk
Na targach CES 2010 z pewnością nie dało się nie zauważyć obecności NVIDII, której rozwiązania pojawiały się w produktach wielu producentów. Z pewnością najważniejszym wydarzeniem dla NVIDII była oficjalna prezentacja tabletów opartych na nowej generacji układów serii Tegra.

NVIDIA najwyraźniej dobrze wyczuła moment eksplozji na rynku tabletów, bo na targach spora grupa producentów występowała z własnymi projektami tego typu urządzeń. Sam Jen-Hsun Huang raczej dość trafnie określił oczekiwania na przyszłość, mówiąc "Potrzebujemy przenośności i łatwości obsługi smartfona, ale jednocześnie pełni kompatybilności sieciowej komputerów PC".

Nowa generacja Tegry ma pasować idealnie od tych oczekiwań. Małe tablety mają bowiem łączyć te cechy. Udostępniając akcelerację animacji Flash oraz grafiki trójwymiarowej, przy zachowaniu małych rozmiarów przeciętny tablet może pobierać zaledwie 0,5 W energii.

W trakcie specjalnej konferencji NVIDIA pochwaliła się tym, że obecnie aż 50 niezależnych projektów tabletów z nową Tegrą zostało opracowanych przez producentów, wśród których znajdziemy między innymi firmy takie jak: ASUS, Compal, Foxconn, ICD, MSI, Mitak Valinor, Mobinova, NotionInk, Quanta, ViewSonic, Wistron, i inni.

Spora część producentów już na targach CES 2010 prezentowała swoje prototypowe konstrukcje z ekranami dotykowymi o różnych wymiarach, jedno- lub wielodotykowe. Produkty te na sklepowe półki mają trafić już w ciągu paru najbliższych miesięcy.

Źródło: Fudzilla
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2010.01.11, 08:06
Nvidia wie co robi
poliZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
poli2010.01.11, 08:29
tu pokaz w akcji http://www.youtube.com/watch?v=2t53tvWtV3Y działa całkiem fajnie
Malik^TousZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Malik^Tous2010.01.11, 08:29
Fosconn czy Foxconn ?
StilloZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stillo2010.01.11, 09:14
ciekawe ile z tego to atrapa hahaha
HΛЯPΛGŌNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HΛЯPΛGŌN2010.01.11, 09:54
goly @ 2010.01.11 08:06  Post: 336413
Nvidia wie co robi

Bardzo możliwe. Pchają się w rynek produktów, które sa lub mogą stać się na topie. Wystarczy zobaczyć ile Apple zarobiło na swoich bajerach, odpuszczając nieco tempa na komputerach.
picimenZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
picimen2010.01.11, 10:33
Chyba nawet Boxee Box ma Tegre 2 na pokladzie i calosc za 200 dolcow fajna sprawa
VymmiataczZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vymmiatacz2010.01.11, 10:37
Całkiem możliwe, że ofermi będzie już ostatnim zielonym GPU dla pecetów.
Później już tylko takie cuda jak komórki, tablety, itp...
.:Proxy:.Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
.:Proxy:.2010.01.11, 10:40
Jak patrze na pierwsze zdjęcie i widzę tego Pana, pokazującego 'coś' publiczności to od razu zastanawiam się czy to jest prawdziwe czy jakaś podróbka? :/ Takie jest moja pierwsza myśl... Nie jest to fanbojski bełkot, po prostu przypomina mi się inne zdjęcie, na którym tez prezentował niby prawdziwy produkt a okazało się, że po prostu chciał wcisnąć kit :/
Nie wiem dlaczego ale ten człowiek od tego momentu zawsze kojarzy mi się z tandetą i podróbkami :/
Wydaje mi się że produkty NV zdecydowanie lepiej się prezentują gdy ta fałszywa osoba (tak prze zemnie postrzegana) nie trzyma ich w reku i zachwala jakie to dobre i innowacyjne...
(To tak jak Bil Gates reklamujący najnowszy produkt jego firmy, który jest super hiper etc. a wywaliło się na pierwszej prezentacji... Fail. Przy kolejnych wydaniach systemu ludzie zastanawiali się czy tym razem tez się OS wyłoży...)

Fajnie że NV zrobiła coś co ułatwi nam i polepszy pracę na tego typu urządzeniach... Inne firmy tez powinny sie obudzić i wstrzelić w ten segment, bo konkurencja wszędzie jest potrzebna jak również niższe ceny ;)
Najlepiej samemu sprawdzić czy to rzeczywiście super działa... W zapewnienia Pana Jen-Hsun Huang nie można wierzyć -- Tak działa reklama tej firmy na konsumenta ;)
frajcikZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
frajcik2010.01.11, 11:08
ciekawe kiedy cyrix napisze ze juz niedlugo bedzie na tych zabawkach grac w gta4 ;)
Vesp3rZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vesp3r2010.01.11, 11:24
To jest poprostu pokaz idealnego 'marketingowego' maratonu.
nV dzięki temu wciska wszędzie ten układ przez co widać jest popularny, a z wydajnością tak naprawde jest już ciut inaczej.
Pierwsza wersia tego ukłądu przegrywała z mobilnymi rozwiazaniami stosowanymi w komórkach (np snamdragon), które potrafiły tylesamo i więcej przy mniejszym zurzyciu prądu i mniejszym wymiarze technologicznym.

Zaloguj się, by móc komentować
1