aktualności

Skype wprowadza rozmowy wideo 720p HD

6 stycznia 2010, 01:00 Agnieszka Serafinowicz
Lider na rynku bezpośrednich internetowych rozmów wideo ogłosił wprowadzenie możliwości uzyskiwania połączeń wideo Skype w wysokiej rozdzielczości (HD) 720p na komputerach osobistych. Możliwość tą dodano do wersji Skype'a oznaczonej numerem 4.2, obecnie znajdującej się w fazie beta. Wersja ta została udostępniona użytkownikom systemów Windows w grudniu, jednak producent Skype'a nie zdradzał wtedy tej nowej funkcji, by ogłosić ją dopiero teraz, tuż przed ropoczęciem Consumer Electronics Show 2010.

Najnowsza wersja Skype umożliwi prowadzenie rozmów wideo w jakości HD 720p, zapewniającej rozdzielczość obrazu 1280 x 720 oraz wyświetlanie aż do 30 klatek na sekundę, co zapewnia jeszcze lepszą płynność  i jakość obrazu rozmów wideo.

Do przeprowadzenia rozmowy wideo w rozdzielczości HD, wymagane będzie odpowiednio szybkie połączenie internetowe,  kamera internetowa o rozdzielczości HD, komputer z procesorem pracującym co najmniej z częstotliwością 1,8 GHz oraz komunikator Skype 4.2 Beta dla Windows.

Producent komunikatora zapowiedział również udostępnienie oprogramowania Skype, umożliwiającego użycie komunikatora w podłączonych do internetu telewizorach.
Nowe telewizory HD wraz z oprogramowaniem Skype będą pozwalały korzystać ze znanych funkcji komunikatora Skype, łącznie z bezpłatnymi połączeniami telefonicznymi i wideo rozmowami pomiędzy użytkownikami Skype, rozmowami na telefony stacjonarne lub do sieci komórkowych po niskich stawkach Skype, możliwością wyboru odbierania rozmów przychodzących na internetowy numer użytkownika Skype, pocztą głosową Skype, jeśli zostanie uaktywniona, możliwością uczestnictwa w konferencjach telefonicznych z maksymalnie 24 uczestnikami, obsługą rozmów wideo HD z rozdzielczością do 720p, w zależności od dostępności szybkiego szerokopasmowego łącza internetowego oraz kamery internetowej HD.

Nowe kamery internetowe o rozdzielczości HD zostaną zaprezentowane podczas CES, wtedy też Skype oficjalnie ogłosi zawarcie współpracy z LG i Panasonic, oferującymi telewizory HD obsługujące Skype.

Najnowsze, stabilne wydanie programu Skype 4.1.0.179 można pobierać z naszego działu z plikami. 

Źródło: Skype
BartesZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bartes2010.01.06, 04:48
Brzmi to wszystko nieźle, ale przepustowości na pewno będzie wymagało konkretnej.

Swoja drogą news o skype 4.2 beta a odnośnik do stabilnej wersji 4.1. Już można by wkleić ten LINK...
trybikZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
trybik2010.01.07, 01:33
No LG razem z Panasoniciem wyprzedzili konkurencję, myślę, że Skype się przyjmie w TV, coraz więcej modeli ma wbudowane wifi (ew. opcja) czy też karty sieciowe wewnętrzne... tylk te kamery. Co na to poradzi LG ? Rozdzieloczości 720p nie obsługują kamerki internetowe na USB :/
BartesZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bartes2010.01.07, 17:37
nie wiem cz to tylko u mnie a może jakiś błąd... ale nie mogę tego zminimalizować do traya, cały czas pozostaje na pasku choćbym nie wiem co robił. Nie podoba mi się to za specjalnie...
colinmcraeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
colinmcrae2010.01.09, 15:18
Nie dziala ten ich HD Skyp...
Zaloguj się, by móc komentować
1