aktualności

Motorola planuje otwarcie własnego sklepu z aplikacjami dla Androida

13 grudnia 2009, 04:05 Agnieszka Serafinowicz

SHOP4APPS – tak będzie się nazywał sklep z aplikacjami dla Androida, który wkrótce zamierza otworzyć amerykański producent telefonów komórkowych. Bedzie to aplikacja webowa. Katalog sklepu będzie dostępny z poziomu przeglądarki, klienta mobilnego oraz Motorola Media Link (MML).

Klient sklepu w razie potrzeby będzie miał możliwość ponownego ściągnięcia zakupionego programu i przekazywania go do nowego telefonu, będzie też na bieżąco powiadamiany o aktualizacjach zakupionych przez niego aplikacji, zaś funkcja MyLocker umożliwi sprawdzenie historii pobieranych aplikacji - ich liczby, nazwy, daty zakupu czy wersji.

 

Obecnie Motorola testuje również nową aplikację kliencką MotoAppstore pod kątem wykorzystania jej w celu zapewnienia użytkownikom bezpośredniego dostępu do zasobów sklepu z poziomu interfejsu swoich telefonów pracujących pod kontrolą mobilnego systemu Android.

 


 

Źródło: HTC Phones, Android Phones
iWickoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iWicko2009.12.13, 10:14
No przecież podział centrów aplikacji to najgłupsza rzecz, jaką można zrobić na drodze popularyzacji Androida.
Ludzie będą mieli utrudniony dostęp do programów albo pomyślą, że jest ich jeszcze mniej niż faktycznie w porównaniu z AppStorem. Głupota.
KwantZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kwant2009.12.13, 11:10
@up racja! dużym ułatwieniem i siłą systemu operacyjnego jest jedno repozytorium. To jest prostota, łatwość akutalizacji/szukania, bezpieczeństwo i zaufanie ludzi do softu.

Jeszcze rozumem, gdyby aplikacje płatne były w tym osobnym repo, żeby nie płacić googlowi haraczu, ale darmowe aplikacje??? Jedyny pomysł dlaczego to uniezależnienie się od cenzury googlowej, ale cenzurę można obejść instalując aplikację bezpośredni z systemu operacyjnego (trudniejsze ale w zupełności możliwe na niezrootowanym Androidzie). Głupio robicie Panie Motorola!

Zauważyłem, że każdy producent komórek stawia sobie za punkt honoru stworzyć własny system operacyjny na komórkę albo przynajmniej własne, repozytorium z aplikacjami. I ani nie mają wiedzy/$$$ na zrobienie OSa więc biorą darmowego Linuxa, coś modyfikują i udają, że wymyślili sami, albo robią cieniutkie repozytorium aplikacji o którym za chwilę wszyscy zapominają.

Komórki są coraz bardziej potężne (nawet te proste), niech wreszcie producenci porzącą ambicje o własnym OSie (chcą pisać nowe Windows???), skupią się na sprzęcie a do wyboru mają kilka poważnych systemów ze wsparciem, aplikacjami, społeczeństwem etc..: Mogą wybierać z puli: Android, Symbian, WM (alfabetycznie). Systemu z iPhona nie dostaną, być może RIM jest w zasięgu albo BlackBerry ma licencję na wyłączność (nie wiem), są jeszcze 2-3 inne systemy możliwe do użycia.
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2009.12.13, 15:30
A mi sie wydaje ze piszecie głupoty, gdyby odnieść to do programów na inne platformy to np. pclab'owa pobieralnia powinna zostać zlikwidowana, podobnie jak wiele wiele innych, ciekawe która mialaby zostać, dobreprogramy, idg, programosy..a moze programy Javy też powinno sie sprzedawać tylko ze strony Sun(który notabene ich nie tworzy ale wydaje Jave).
Ten tok myślenia(jesli dobrze go zrozumialem) to najlepsza droga do monopolu. Jak widać monopole, faszyzmy i inne bzdurne systemy ludzkość łyka gdy chce porzadku..a jak już go ma to jest płacz.

'Ludzie będą mieli utrudniony dostęp do programów' no to żeś wymyślil, pewnie o tym samym mówili komuniści(w innej kwestii) tylkośmy ich niezrozumieli...Kukulska śpiewala 'im wiecej Ciebie tym mniej' i też jej chyba nikt nie rozumial..ale próbować można.

'Głupio robicie Panie Motorola!'
A ze glupio myslicie towarzyszu Kwant toście nie pomysleli?
Idac tym tokiem myslenia, powinien być jeden system, jedna dystrybucja np. linux od Microsoftu o nazwie Windux X, bo to i mac, unix, i winda w jednym.
Jedna sieć supermarketów, jeden dostawca internetu itd itp.
Po co tworzyć różne byty? Przecież powinny być tylko 'poważne', reszta śmiecia do kosza :)

Urocze.
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2009.12.13, 15:41
.
iWickoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iWicko2009.12.13, 16:11
Wstawianie komunizmu i ogólnego monopolu do porównania w przypadku projektu open-source, którym przecież Android jest, to czysta głupota. W jego przypadku zawsze będzie ewentualna droga naokoło, chodzi jednak o to, by możliwie jak najdłużej móc podróżować jedną autostradą bez konieczności wybierania między 10-cioma małymi dróżkami.
Boro666Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Boro6662009.12.13, 16:55
iWicko @ 2009.12.13 10:14  Post: 325819
No przecież podział centrów aplikacji to najgłupsza rzecz, jaką można zrobić na drodze popularyzacji Androida.
Ludzie będą mieli utrudniony dostęp do programów albo pomyślą, że jest ich jeszcze mniej niż faktycznie w porównaniu z AppStorem. Głupota.

Na kazda platforme jest masa softu. Problem w tym, ze 95% z tego to totalny syf. Tego typu sklepy przynajmniej odfiltrowuja najlepsze programy. Juz wole sobei zaplacic 10 zeta niz zainstalowac jakies badziewie, ktore mi rozkraczy telefon.
StanleyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stanley2009.12.13, 16:59
Dróżki w przeciwieństwie do autostrad same nie powstają i same sie nie utrzymują, spokojna rozczochrana jesli autostrada Google jak mówisz jest dobra do nic jej nie zagrozi.
A poza tym, przypomina mi sie (głowy nie dam do tytulu)'Poszukiwany Poszukiwana'

'ale panie dyrektorze tu jest jezioro...no to jezioro damy tutaj'

Google jak każda firma po pewnym czasie moze oferowac rozwiazania które przestana odpowiadać potrzebom, niejako sztucznie, sila Open-source nie polega przecież na hermetyzacji tylko na rozproszeniu, wiec jesli czujesz potrzebe hermetycznosci to jest inna firma od tego np. Apple

A autostrady powstają w miejscu najczesciej uczeszczanych dróżek i jesli jest dobrej jakości to dróżka sama traci znaczenie, tylko takie autostrady maja sens. To Ty iWicko masz wybór nie Motorola, Google i inna firma.
Chyba ze iWicko nie lubisz wybierac.
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2009.12.13, 17:27
taki sobie pomysł
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1