aktualności

Aplikacja PKT na iPhone

4 listopada 2009, 22:25 Agnieszka Serafinowicz

Polskie Książki Telefoniczne Sp. z o.o. - firma będąca właścicielem internetowej wyszukiwarki instytucji i firm, a także zajmująca się wydawaniem książek telefonicznych, opracowała aplikację iPhone pkt.pl.

Jak łatwo się domyślić, program przeznaczony jest dla użytkowników telefonów Apple iPhone. Po zainstalowaniu w telefonie pełni rolę podręcznego informatora o firmach i instytucjach wykorzystując do tego celu dane zgromadzone w bazie PKT. Menu programu umożliwia m.in.: zadzwonienie pod numer odnaleziony w bazie, odwiedzenie strony internetowej bezpośrednio z rekordu bazy PKT.

Program umożliwia również uzyskanie wskazówek dotyczących dojazdu. Odnalezione dane można wysłać e-mailem, zapisać w wynikach wyszukiwania, a także przekazać znajomym znajdującym się na liście kontaktów telefonu.

Ciekawie rozwiązano współpracę z urządzeniami znajdującymi się w telefonie. Wykorzystywany jest oczywiście GPS, dzięki któremu aplikacja automatycznie odnajdzie interesujące użytkownika punkty znajdujące się najbliżej lokalizacji, w której aktualnie się znajdujemy.

Program wykorzystuje także przyśpieszeniomierz - jest on używany np. do wyświetlania bardziej szczegółowych wyników wyszukiwania. Jeżeli standardowe wyniki nie zadowalają użytkownika, wystarczy potrząsnąć telefonem, a na ekranie pojawi się więcej punktów związanych z zadanym pytaniem do bazy.

Program udostępniany jest za darmo. Jedynym kosztem jaki musi ponieść użytkownik jest opłata za połączenie z internetem (zgodna ze stawką operatora, z którego usług korzysta posiadacz iPhone'a).

Program można pobrać poprzez sklep AppStore z poziomu aplikacji w telefonie lub poprzez zainstalowany na komputerze program iTunes.

Źródło: PKT
fizykplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fizykpl2009.11.05, 00:40
i tak w pkt nic nie ma bo trzeba placic za umieszczenie w nich. Malego przedsiebiorcy nie uswiadczysz :/
MacBirdieZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
MacBirdie2009.11.05, 08:46
Jeśli są te opłaty, to serio są 'przedsiębiorcy', którzy nie mogą wydać niewielkiej sumy, by pojawić się na pkt.pl, a tym samym choćby na mapach Googla? To może dać zyski o wiele większe, niż wydane pieniądze na, bądź co bądź, trafiającą do milionów potencjalnych klientów reklamę.
fizykplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fizykpl2009.11.05, 09:28
Te pieniadze wcale nie sa male :/ i za kazdy miesiac bulic zebys byl w beznadziejnej wyszukiwarce niezbyt fajne
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2009.11.05, 13:54
pkt sucks
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1