aktualności

CAPTCHA w routerach firmy D-Link

5 27 maja 2009, 14:53 Piotr Gontarczyk
D-Link wprowadził do swoich routerów technologię CAPTCHA. System testowania zapewnia dodatkową ochronę domowej sieci i umożliwia użytkownikom bezpieczniejsze surfowanie w Internecie.

CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) jest technologią uwierzytelniania graficznego, która weryfikuje użytkowników poprzez zadawanie odpowiednich pytań i gwarantuje, że odpowiedź nie będzie wygenerowana przez komputer, tylko wpisana przez człowieka.

Technologia CAPTCHA jest wprowadzana do routerów D-Link ze względu na wzrost liczby koni trojańskich pobieranych nieświadomie przez użytkowników Internetu do komputerów i atakujących routery. Trojany te zmieniają ustawienia DNS, przekierowując cały ruch w sieci na serwer opanowany przez hakera.

System testowania CAPTCHA zabezpiecza routery D-Link przed atakami wirusów i robaków podczas korzystania z Internetu. System będzie docelowo wprowadzony do większości routerów D-Linka, tak aby użytkownicy mogli bezpiecznie korzystać z naszego sprzętu” – zapewnia Michał Derdzikowski, szef polskiego oddziału D-Linka.

Funkcja CAPTCHA jest obecnie dostępna w najnowszym routerze D-Linka DIR- 685, zostanie wprowadzona również do modeli DIR-615, DIR-635, DIR-655, DIR-825 i DIR-855.

Źródło: D-Link
Dominik18Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dominik182009.05.27, 15:48
Trochę spóżniony news ale i tak ciekawe narzędzie w routerach D-Linkach.
Dominiko_Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Dominiko_2009.05.27, 15:54
kogo to obchodzi
http://windowsteamblog.com/blogs/windowsvi...08-sp2-rtw.aspx
wyszedł SP2 do Visty i Server 08!
OldSkullZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
OldSkull2009.05.27, 17:42
A ja zawsze myślałem, że CAPTCHA to Completely Annoying Public Turing test to tell Computers and Humans Apart.

IMO o wiele prostsze byłoby dodanie dodatkowego przełącznika na routerze, bez przełączenia którego nie dałoby się nawet zalogować do panelu ustawień.
staviqZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
staviq2009.05.27, 20:26
'(...) GWARANTUJE, że odpowiedź nie będzie wygenerowana przez komputer, tylko wpisana przez człowieka.'

Bzdura, captha jedynie utrudnia zycie osobom piszacym boty. Przepraszam za ostre slowa, ale myslec o komputerach ze cos gwarantuja to naiwnosc. Polecam: http://caca.zoy.org/wiki/PWNtcha
KwantZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kwant2009.05.27, 21:28
OldSkull @ 2009.05.27 17:42  Post: 274141
A ja zawsze myślałem, że CAPTCHA to Completely Annoying Public Turing test to tell Computers and Humans Apart.

IMO o wiele prostsze byłoby dodanie dodatkowego przełącznika na routerze, bez przełączenia którego nie dałoby się nawet zalogować do panelu ustawień.


Kapeć to jest test na człowieczeństwo, albo raczej na myślenie, albo może raczej na bycie ,,smart'' a przynajmniej takie były założenia.
Teraz ten mechanizm przerodził się w totalny wyścig zbrojeń pomiędzy skryptami zadającymi pytanie a botami próbującymi poprawnie odpowiedzieć na nie... Boty są coraz bardziej ,,smart'' a jak ja patrzę na te powykręcane literki to coraz ciężej mi je zinterpretować (czy ja głupieję czy wymagania rosną???). Jak zobaczyłem Kapcia, który poprosił mnie o wyliczenie logarytmu naturalnego z jakiegoś ułamka i podzielić przez sinus z czegoś tam to mi szczęka opadła, pomyślałem wtedy, że czas zacząć robić doktorat z matmy bo niedługo serwer uzna mnie za podejrzanie głupiego aby sprezentować sobie nowe konto e-mailowe... Albo może trzeba będzie wynająć jakiegoś bota?
Zaloguj się, by móc komentować
1