Aktualność
Piotr Gontarczyk, Środa, 22 kwietnia 2009, 18:46
PLANET GT-902 jest zarządzalnym konwerterem mediów 10/100/1000Base-T do 1000Base- SX. GT-902 zapewnia wysoką elastyczność dzięki portowi 10/100/1000Mbps ze złączem RJ-45, a także ma gwarantować wysoką wydajność i stabilność w światłowodowej sieci Gigabit. Urządzenie dokonuje konwersji pomiędzy sieciami 10/100/1000Base-T oraz 1000Base-SX, wykorzystując złącze SC oraz światłowód multi-modowy.

Aby zapewnić efektywne zarządzanie konwerter GT-902 został wyposażony w interfejs zdalnego zarządzania poprzez sieć oraz SNMP. Dzięki temu zarządzanie i konfiguracja konwertera odbywa się w sposób łatwy i niezależny od platformy. Dodatkowo konwerter obsługuje protokół Simple Network Management Protocol (SNMP) i może być zarządzany przez dowolne oprogramowanie oparte na tym standardzie. Co więcej, obsługiwany jest protokół TS-1000/802.3ah OAM pozwalający na zarządzanie i monitorowanie zdalnych urządzeń poprzez GT-902.

GT-902 pozwala na konfigurację funkcji, takich jak konfiguracja adresów IP, klienta DHCP, portów, 802.1Q Tag VLAN, Q-in-Q VLAN, kontrola ruchu wchodzącego i wychodzącego, funkcji QoS i filtrowania, funkcji broadcast storm a także przepustowości gwarantując optymalne wykorzystanie pasma.

GT-902 może być wykorzystywany jako samodzielne urządzenie lub jako moduł montowany w obudowie zbiorczej na konwertery PLANET (MC-700, MC-1000 oraz MC-1500). Obudowa zbiorcza dostarcza zasilanie prądem stałym dla konwerterów serii GT-90x pozwalając na pełne zarządzanie siecią światłowodową w centralnej lokalizacji.

Najważniejsze cechy produktu:

  • Zgodność ze standardami IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX, IEEE 802.3ab 1000Base-T, IEEE 802.3z 1000Base-SX
  • Jednokanałowa konwersja pomiędzy sieciami 10/100/1000Base-T oraz 1000Base-SX
  • Port przewodowy obsługuje 10/100/1000Base-T auto negocjację oraz auto-MDI/MDI-X
  • 1000Base-SX: Światłowód Multi-modowy 50/125μm lub 62.5/125μm, do 220/550m
  • 1000Base-T: 2-pary kat. 5/5e/6 UTP, do 100 metrów
  • Kompaktowa obudowa, współpraca z obudowami zbiorczymi PLANET serii MC (MC-700/1000R/1500)
  • Możliwość montażu na ścianie
  • Wbudowany interfejs zdalnego zarządzania poprzez sieć IP
  • Funkcje warstwy 2:
    • Architektura Store-and-Forward
    • Wbudowany interfejs zdalnego zrządzania poprzez sieć
    • Ręczna konfiguracja adresu IP/ klient DHCP
    • SNMP v1 / v2c monitor / private Enterprise MIB
    • Pułapki Event trap oraz SNMP trap
    • Konfiguracja trybu duplex/ kontrola przepływu /kontrola przepustowości dla interfejsu przewodowego
    • Status portu / statystyki Ethernet dla obydwu interfejsów
    • Maksymalna wielkość ramki do 16Kb
    • Detekcja pętli / Broadcast / Multicast / Unicast storm control
    • Zarządzanie VLAN / 16 grup IEEE 802.1Q VLAN / Q-in-Q VLAN
    • Priorytety 802.1p Tag / adres IP / opcja IP DSCP dla Quality of Service, priorytety bezpośrednie / Weighted Round Robin (WRR) QoS
    • TS-1000 OAM / IEEE 802.3ah OAM / test Loop Back
    • 16 grup filtrowania TCP / UDP
    • Ustawianie hasła, adresów IP oraz opisu urządzenia poprzez narzędzie Planet Smart Discovery
    • Aktualizacja oprogramowania Firmware poprzez sieć
  • Zewnętrzne zasilanie DC 5V 2A
  • Diody LED ułatwiające diagnostykę sieci
  • Przycisk Reset na przednim panelu przywracający ustawienia fabryczne
Źródło: Planet
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
Promil (2009.04.22, 20:40)
Ocena: 0

0%
fajne urządzonko :)

A cena? Pewnie parę tysiaków ;]
aszu (2009.04.22, 22:19)
Ocena: 0

0%
To przecież jakiś niskobudżetowy media converter... cena pewnie gdzieś w okolicy 100$ będzie oscylować (jeśli nie mniej). Z drugiej strony czy ten news bardziej na ITBiznes nie powinien się znaleźć? :) Przytłaczającej wielkości czytelników PCLab raczej nic tu po tym urządzeniu :)
max-bit (2009.04.23, 01:15)
Ocena: 0

0%
po pierwsze fakt taki news gdzie głownymi odbiorcami sa dzieci neostrady to troche ... głupie
Po drugie cena fakt na pewno ponizej 100$
No i trzeci fakt zarządzalny media converter ? Planetowi sie chyba cos porobiło zaniedługo zaczną produkowac zarządzalne power injectory (choc to może mie większy sens)
xins (2009.04.23, 13:26)
Ocena: 0

0%
co do planety to mam osobiste zdanie, które w pełnym wymiarze mogło by być raportowane:D(2 switche 48 portów i jakieś nie kłamiąc 4 routery poszły się paść okolo 1 roku po gwarancji,a ta ma tylko 2 lata). Poza tym wydać 100$ na takie coś lepiej od razu kupić switche z wyjściami 1000 SX (przeważnie z dwoma do łączenia między sobą i w cale nie są takie drogie z layer 2 )a o firmie planet to najlepiej zapomnieć że istnieje teraz zakupiłem dwa switchki netger'a i zobaczym jak podziałają :) przynajmniej 5 lat gwarancji(tak zwana wieczysta:))
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  131
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 11
Tak wygląda następca Rifta. 16
Epic Games Store z kolejnymi dużymi grami na wyłączność. 55
Chińczycy przekonują do swoich produktów. 3
Czerwoni rozwijają swoje otwarte oprogramowanie. 4
Kolejny duży transfer niebieskich. 17
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane