aktualności

Singapur zawiesił zakaz dla gry "Mass Effect"

20 listopada 2007, 17:17 Piotr Bulski

Scena erotyczna o lesbijskim podtekście przestała być powodem, dzięki któremu nowa gra wydawana przez Microsoft nie trafi do odbiorców z Singapuru. Zamiast zakazu, przygodową grę science fiction opracowaną przez firmę BioWare skierowano do sprzedaży tylko dla osób pełnoletnich.

Singapurskie media doniosły, że program otrzymał oznaczenie "M18", co oznacza, że będzie mogła go zakupić jedynie osoba w wieku co najmniej 18 lat. To jednocześnie pierwsza gra w Singapurze, która otrzymała takie oznaczenie, ale i sygnał zbliżającego się wprowadzenia systemu oznaczeń, zapowiadanego na styczeń przyszłego roku.

Organizacja BFC (Board of Film Censors; część MDA, Media Development Authority) przyznała, że wybrane, oczekiwane tytuły, będą oceniane wcześniej, by rynek mógł poznać zalety stosowania systemu ocen.

"Mass Effect" ma premierę dzisiaj. Powód wprowadzenia odwieszonego już zakazu można zobaczyć w filmie zamieszczonym poniżej ;).

Źródło: BetaNews
MuminekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Muminek2007.11.21, 08:27
Bez jaj.... w dzień o godzinie 12 leca ostrzejsze sceny na TVP1 smilies/tongue.gif Przeciez tutaj nic nie ma smilies/tongue.gif ???????/
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1