Aktualność
Piotr Bulski, Poniedziałek, 29 stycznia 2007, 11:21
Szwedzi planują otwarcie placówki dyplomatycznej w Second Life. Wirtualna ambasada skandynawskiego kraju nie miałaby praw podobnych rzeczywistym tego typu obiektom, ale jej zadaniem byłoby służyć informacjami o Szwecji. Goście w nowym obiekcie w świecie Second Life nie otrzymają tam ani wiz ani paszportów, jednak zapewne uzyskają informacje na temat formalności, które spełnić trzeba w świecie rzeczywistym by otrzymać takie dokumenty.

Projekt Instytutu Szwedzkiego, agencji tamtejszego ministerstwa spraw zagranicznych, to jeden ze sposobów realizacji celów tej organizacji. Jej zadaniem jest upowszechnianie informacji o Szwecji.

Nie pierwszy raz już nierzeczywisty świat stworzony przez firmę Linden Lab staje się polem do popisu firm i organizacji próbujących zaznaczyć swoją obecność w trójwymiarowym wirtualnym świecie. Już teraz w Second Life można spotkać producentów aut, firmy sportowe, agencje informacyjne, a swoją obecność zapowiadają nawet operatorzy telefonii komórkowej. Tą drogą firmy próbują docierać do niemal 3 mln internautów bawiących się w wirtualnej rzeczywistości Linden Lab.

Dokładny moment otwarcia szwedzkiej placówki w Second Life nie jest jeszcze znany.
Źródło: The Local
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Artykuły spokrewnione
O autorze
Facebook
Ostatnio komentowane