aktualności

Google Apps

28 sierpnia 2006, 09:35 Piotr Bulski
Platforma dla niewielkiego biznesu. Google startuje z ofertą obejmującą narzędzia oferowane dotychczas oddzielnie. W skład platformy wchodzą rozwiązania poczty elektronicznej, kalendarz, komunikator oraz narzędzia do budowy stron internetowych. Zestaw oferowany przez lidera rynku wyszukiwarek internetowych możecie znaleźć na stronie Google Apps for Your Domain.

Jeszcze w tym roku firma ma zaoferować płatną wersję swojego pakietu, wolną od reklam, pozwalającą na większą kontrolę, mającą spełniać wymagania większych firm, a nawet agencji rządowych. Jak na razie cena płatnej wersji nie jest znana.

Ponieważ to Google ma utrzymywać aplikacje, pozwoli to uniknąć ewentualnie zainteresowanym firmom takich utrudnień jak konieczność instalowania oprogramowania na każdym z własnych komputerów. Dostęp poszczególnych użytkowników do narzędzi możliwy jest z poziomu przeglądarki internetowej (obsługiwane w pełni programy to m.in. IE, Firefox i Safari). W pierwszej fazie projektu Google udostępnia pocztę Gmail, komunikator Google Talk, kalendarz Google Calendar oraz Google Page Creator, aplikację do budowania stron. Kolejne w kolejce mogą być internetowy edytor Writely oraz Google Spreadsheet.
Źródło: Reuters
1