aktualności

Windows Phone Home

10 czerwca 2006, 11:54 Michał Tomaszkiewicz
WGA codziennie kontaktuje się z Microsoft. Ostatnia poprawka do Windows Genuine Advantage, antypirackiego programu powtałego z myślą o wykrywaniu nielegalnych kopii systemu, każdego dnia komunikuje się z serwerami korporacji z Redmond. Microsoft potwierdza informację.

Windows Genuine Advantage jest uznawana przez Microsoft za program pilotażowy. Codzienne kontaktowanie się systemu z zainstalowanym WGA z korporacją tłumaczone jest względami bezpieczeństwa. Ma to umożliwić szybkie zdeaktywowanie programu w razie pojawienia się potencjalnych zagrożeń czy odkrycia sposobów legitymizacji pirackich kopii Windows.

Microsoft zapewnia, że żadne dane nie są wysyłane na serwery firmy, ale logowane są IP oraz czas połączenia. Korporacja zapowiedziała już, że w szykowanej właśnie poprawce dla WGA zrezygnowano z codziennych połączeń na rzecz meldowania się systemu co 14 - 90 dni. Użytkownik nie będzie miał możliwości wyłączenia tej funkcji.

Gigant z Redmond obiecuje, że w przyszłości będzie lepiej informował użytkowników o takich funkcjach - pomimo tego, że nie uważa codziennego kontaktu systemu z serwerami Microsoft za coś niestosownego.
Źródło: BetaNews
yacekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
yacek2006.06.10, 13:16
Mozna to przecież wyłączyć, a raczej zablokować na firewall'u smilies/smile.gif ale nie tym windowsowym.
trdxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
trdx2006.06.11, 17:42
Z tym WGA może być jak z drukarkami HP. Podczas pierwszej wojny USA w Iraku bombowce zrzucały bomby kierujące się na drukarki HP (wszystkie znane mi modele drukarek HP dostępne w sklepach trzeba odłączyć ręcznie od kontaktu aby przestały działać). Innym przykładem są nasze nowe F16 które to zaopatrzone są w czarne skrzynki. Takie pudełeczka służą do deaktywacji samolotu w razie ataku na USA, wystarczy wcisnąć jakiś czerwony guzik w USA i można zniszczyć całe lotnictwo naszego kraju. Drukarki służące do naprowadzania bomb są małym złem ale jeśli wojsko nie może się bronić przed takimi haczykami to jakim problemem będzie wsadzenie czegoś takiego do każdego PCta smilies/wink.gif.
_PiotR_Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
_PiotR_2006.06.11, 17:49
Ty na serio???? raczej watpie, zeby Amerykance chwalili sie takimi Zonkami...
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1