aktualności

AMD i Dell - oficjalnie

19 maja 2006, 10:35 Piotr Bulski
Dell potwierdził w końcu to, co obserwatorzy rynku podejrzewali od dawna. Komputery producenta wiernego do tej pory firmie Intel bedą produkowane także z wykorzystaniem układów Advanced Micro Devices. Do końca tego roku w serwerach Della znaleźć mają się procesory rodziny Opteron.

Jaskółki tego procesu pojawiały się na rynku już od dawna. W minionym roku Dell zaczął sprzedawać na swoich stronach internetowych układy AMD. W tym roku z kolei firma m.in. dołączyła do konsorcjum Green Grid (zajmującego się wydajniejszym wykorzystaniem energii w systemach komputerowych), w którym prócz AMD znajdują się producenci opartych o jego układy komputerów, Hewlett Packard, IBM oraz Sun. Także sam Michael Dell wspominał już wcześniej w tym roku o możliwości wykorzystania w komputerach Della procesorów AMD. Z innych „znaków na niebie” wskazać można też niedawne przejęcie przez firmę producenta komputerów Alienware, znanego dostawcy sprzętu m.in. dla oczekujących najwyższej wydajności graczy, który nie stronił od wykorzystywania chipów rywala Intela.

Według CEO Della, Kevina Rollinsa, który poinformowała niedawno o planach firmy, układy AMD trafią do serwerów wieloprocesorowych.
Źródło: CRN
THE_CDZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
THE_CD2006.05.19, 11:30
No i stało się. Mam nadzieje że tylko na serwerach sie nie skończy... smilies/tongue.gif
ch4osZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ch4os2006.05.19, 15:06
Jeszcze niech tylko do swoich lapkow wepchna amd i kupuje smilies/bigsmile.gif
=-Mav-=Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
=-Mav-=2006.05.19, 15:12
CYTAT(ch4os @ 19 maja 2006, 14:06) <{POST_SNAPBACK}>
Jeszcze niech tylko do swoich lapkow wepchna amd i kupuje smilies/bigsmile.gif

Otóż to, przydałoby się coś z amd w ich ofercie lapów.
gregorioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregorio2006.05.19, 16:58
Szkoda, ze tak pozno, gdzy wszystko wskazuje, ze teraz to przez jakis czas Intel bedzie mial lepsze procki. A z serwerami to w sumie bylo oczyiste posuniecie - opterony sa coraz popularniejsze a i uzytkownicy lepiej zorientowani.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1