aktualności

Dzwonek od lat osiemnastu

25 kwietnia 2005, 10:47 Piotr Bulski
CTIA (Cellular Telecommunications & Internet Association) pracuje nad zbudowaniem jednolitego systemu oceny treści przesyłanych w sieciach komórkowych. Gdy będzie gotowy, system zostanie wykorzystany do oceniania różnych materiałów multimedialnych, w tym muzyki. Wprowadzenie systemu ma zapewnić amerykańskim firmom możliwość poszerzenia swojej oferty dla abonentów komórkowych, przez odpowiednie dopasowanie jej do wybranych grup wiekowych.

Pomysł na wprowadzenie systemu oznaczania materiałów kierowanych do komórek pojawił się po tym, kiedy na rynku telefonów aktywniej zaczęły działać firmy dostarczające materiały dla dorosłych. Firmy jak Playboy czy Hustlera ogłosiły już plany działania na komórkowym rynku Stanów Zjednoczonych.

By zbudować odpowiedni sposób oceny materiałów, CTIA nie odrzuca porad zarówno ze strony kompetentnej w sferze muzyki RIAA (Recording Industry Association of America), specjalistów od gier z ESRB (Entertainment Software Ratings Board) i filmów z MPAA (Motion Picture Association of America).

Opracowanie systemu oceny treści dla telefonów komórkowych ma pozwolić m.in. na oferowanie abonentom m.in. dzwonków z melodiami zawierającymi „łacinę”. W czasach dzwonków polifonicznych, „dopasowywanie” ich do różnych grup wiekowych polegało najwyżej na zmianie tytułów niektórych z utworów twórców muzyki hip-hop, wspomina Yahoo!. W czasach, kiedy dzwonkiem może być utwór muzyczny z płyty CD, sytuacja jest nieco inna. Obecnie wielu dostawców telefonicznych dzwonków oferuje produkty pasujące dla wszystkich, dorosłych i dzieci. Spowodowane jest to brakiem mechanizmów ograniczania dostępu do wybranych materiałów jedynie dla wybranej grupy wiekowej.
Źródło: Yahoo!
FlashManZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
FlashMan2005.04.26, 13:19
CYTAT(PO. @ Apr 26 2005, 03:37)
No jak to, bieliznędla dzieci kupujesz? To małego musisz mieć smilies/bigsmile.gif , skoro się mieścisz...

Bhuhahaha, dobre smilies/rotfl.gif
HetmanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hetman2005.04.26, 03:37
CYTAT(FlashMann @ Apr 25 2005, 10:09)
Heh smilies/szczerbaty.gif Ciekawe kiedy będzie wydzielone kategorie z bielizną, że to jest dla dorosłych a to dla dzieci smilies/szczerbaty.gif Świat pełen ocen i kategorii smilies/szczerbaty.gif


No jak to, bieliznędla dzieci kupujesz? To małego musisz mieć smilies/bigsmile.gif , skoro się mieścisz...
FlashManZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
FlashMan2005.04.25, 11:09
Heh smilies/szczerbaty.gif Ciekawe kiedy będzie wydzielone kategorie z bielizną, że to jest dla dorosłych a to dla dzieci smilies/szczerbaty.gif Świat pełen ocen i kategorii smilies/szczerbaty.gif
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1