Aktualność
Piotr Bulski, Niedziela, 10 kwietnia 2005, 17:51
Sieciowa encyklopedia może trafić na płyty. Jej angielskojęzyczna wersja miałaby zająć nawet dwa krążki DVD. Wikipedia Foundation sądzi, że encyklopedię na nośnikach optycznych uda się wydać jeszcze w tym roku. Na razie, jak podkreślają przedstawiciele fundacji, przed nimi jeszcze sporo pracy, m.in. sprawdzenie poprawności wpisów (w tym też uniknięcie plagiatów i naruszania praw autorskich), przygotowanie ilustracji itp.

Na rynku można znaleźć już wydania płytowe Wikipedii. W przeciwieństwie do dostępnej niemieckiej wersji, edycja angielskojęzyczna ma mieć o wiele większą objętość.

Wprowadzenie encyklopedii na płyty ma pozwolić zapoznać się z jej zawartością jeszcze większej liczbie użytkowników. Sieciową wersję zbiorów ogląda się nawet 500 mln razy w miesiącu. Liczbę tę zwiększa wprowadzanie różnych wersji językowych projektu. Obecnie Wikipedia dostępna jest w dwustu językach, z czego dziewiętnaście wersji posiada zbiory ponad 10 tys. artykułów.

Jak na razie nie jest znana cena angielskojęzycznej wersji Wikipedii na płytach. Niemiecki odpowiednik kosztuje niecałe 10 Euro.
Źródło: ZDNet
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Tak może wyglądać chip w kolejnym Xboksie lub PS5. 112
Świetna wiadomość dla klientów. DRAMeXchange przygotował nowy raport na temat rynku pamięci DRAM. 21
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Tak może wyglądać chip w kolejnym Xboksie lub PS5. 112
Alternatywa jest, ale do jej wprowadzenia potrzeba czasu. 102
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Artykuły spokrewnione
O autorze
Facebook
Ostatnio komentowane