aktualności

Nowy layout - dziś premiera!

1 stycznia 2005, 07:01 Paweł Pilarczyk

Wprowadzamy dziś zapowiadany od dawna, nowy layout PCLab.pl. Ale nowa szata graficzna to nie wszystko. Nasz serwis zyskał dziś bardzo wiele na funkcjonalności. Aby nie zanudzać Was długim, wielostronicowym elaboratem na temat nowych funkcji, poniżej zestawiamy listę najważniejszych z nich:

 • Działy tematyczne - niezwykle ważna innowacja na PCLab.pl. Wydzieliliśmy osiem działów, takich jak Sprzęt, Oprogramowanie, Gadżety czy Biznes, w których pokazywać się będa tylko przynależne im publikacje. Do działów można od razu wejść wpisując w przeglądarce adresy: sprzet.pclab.pl, oprogramowanie.pclab.pl, gadzety.pclab.pl, sieci.pclab.pl i tak dalej. Do działów prowadzi także specjalna belka, znajdująca się nad menu głównym. Działy traktować możecie nawet jako oddzielne podserwisy. Aby opuścić dział i powrócić na stronę główną PCLab.pl, wystarczy kliknąć na naszym logo.
 • Artykuły - na nie kładziemy największy nacisk. Najnowszy artykuł ma teraz specjalne miejsce na stronie głównej, ale ułatwiliśmy także dostęp do pozostałych artykułów.
 • Najważniejsze wydarzenia - jak sama nazwa wskazuje. To najistotniejsze wiadomości, także wyławiane z dziesiątek newsów, które każdego dnia przygotowuje dla Was Piotr Bulski.
 • Spis treści - powinien Wam znacznie ułatwić nawigację w artykułach.
 • Artykuły i aktualności spokrewnione - pozwolą Wam w prosty sposób przenieść się do publikacji o podobnej tematyce do artykułu (lub newsa), który aktualnie czytacie.
 • Nowe menu główne - było pionowe, teraz jest poziome :-).
 • Przebudowany dział Aktualności - tu tutaj znajdziecie codzienną porcję newsów.
 • Możliwość ograniczenia tematyki aktualnosci - jeśli nie interesują Was aktualności np. o Rozrywce, możecie je wyłączyć! Służy do tego specjalna belka u góry strony Aktualności.
 • Przebudowany dział Artykuły - teraz artykuły pogrupowaliśmy w działy tematyczne, co ułatwi Wam odszukanie interesującej publikacji.
 • Archiwum artykułów - to nowa, bardzo ważna strona na PCLab.pl. To z jej poziomu otrzymacie dostęp do wszystkich artykułów, które ukazały się na PCLab.pl od początku istnienia serwisu. Możecie je sortować wedle wielu kryteriów (data publikacji, tytuł, liczba odsłon itd.), a także wyświetlić wyłącznie artykuły o Sprzęcie.
 • Top Ten Pliki / Top Ten Artykuły - to lista najchętniej ściąganych plików i najczęściej czytanych artykułów. Blok odnajdziecie u dołu strony głównej. Zachęcamy do klikania na zakładkach w bloku!
 • Zgodność ze wszystkimi przeglądarkami WWW - nowy layout został przygotowany przez nas tak, że wyświetla się poprawnie w każdej przeglądarce. Testowaliśmy go w przeglądarkach: Internet Explorer, Opera (włącznie z wersją 8 beta), Mozilla, Mozilla Firefox, Netscape.
To wybrane i najważniejsze z nowych funkcji PCLab.pl. Na pewno będziecie się musieli przyzwyczaić do nowego layoutu. Jest jeszcze kilka funkcji, o których nie wspomniałem, a które sami z czasem odkryjecie. Niektóre opcje jeszcze nie działają (np. wyszukiwarka, dział Pliki czy ankiety), jednak podkreślamy, że prac nad layoutem jeszcze nie zakończyliśmy. Kilka nowych funkcji pojawi się jeszcze w ten weekend.

Oddajemy zatem w Wasze ręce produkt, nad którym naprawdę ciężko pracowaliśmy przez ostatnich kilka miesięcy. Czekamy na Wasze komentarze i mamy cichą nadzieję, że nowy layout przypadnie Wam do gustu.

Na koniec jeszcze dwa słowa o aspektach technicznych. Twórcą projektu graficznego jest Adam Jesionkiewicz, który zaprojektował także nasze logo i... stary layout. Grafikę w kod PHP przemienił Maciek Seweryn. To właśnie tym dwóm Panom zawdzięczamy nową szatę graficzną. Nisko się przed nimi kłaniam.
MarxterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marxter2005.01.01, 07:04
Chyba falstart był:
CYTAT
The requested URL was not found on this server. The link on the referring page seems to be wrong or outdated. Please inform the author of that page  about the error.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.


smilies/wink.gif
pilaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjipila2005.01.01, 07:05
CYTAT(Marxter @ Jan 1 2005, 07:04)
Chyba falstart był: 
smilies/wink.gif

Spoko, wszystko jest pod kontrolą! smilies/bigsmile.gif
MarxterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marxter2005.01.01, 07:06
No i działa. Fajnie wygląda, ale można by zrobić tak, żeby w 1280x1024 nie było pustych pól po bokach ? smilies/tongue.gif
VegaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vega2005.01.01, 07:13
Ja tu rządzę i jedyny, POPRAWNY wątek jest pod TYM adresem smilies/whip.gif
VegaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vega2005.01.01, 07:14
tralalalala cziki cziki bon bon

yoo PIerwszy, ale dla Marxtera przydałby się jakiś bonus!!
MarxterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marxter2005.01.01, 07:15
Ankieta na głównej nie działa i nie ma w niej Neoteca. smilies/wink.gif
VegaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vega2005.01.01, 07:16
CYTAT(Marxter @ Jan 1 2005, 07:15)
Ankieta na głównej nie działa i nie ma w niej Neoteca.  smilies/wink.gif


siarap:P
MarxterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marxter2005.01.01, 07:16
CYTAT(Vega @ Jan 1 2005, 07:16)

Nope. smilies/szczerbaty.gif
VegaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Vega2005.01.01, 07:17
CYTAT(Marxter @ Jan 1 2005, 07:16)


yes, or U will be spanked smilies/tongue.gif
MarxterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Marxter2005.01.01, 07:18
CYTAT(Vega @ Jan 1 2005, 07:17)
yes, or U will be spanked smilies/tongue.gif

smilies/whip.gif

Nie darydy... smilies/tongue.gif
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1