Aktualności
Aktualności na stronę
« 3 4 5 6 7 8 9 ... 2898 »
Piotr Bulski | 30.08.2007 | 1650 odsłon | 5 komentarzy
Brytyjscy naukowcy powiązali elektroniczne gadżety z niewystarczającą ilością i jakością snu, jakiej zażywają nastolatki z Wysp. Organizacja Sleep Council przebadała tysiąc nastoletnich osób, z których niemal jedna czwarta przyznała się do zasypiania przed telewizorem, przy słuchaniu muzyki lub przy innym nadal funkcjonującym gadżecie elektronicznym, częściej niż raz w tygodniu. Wśród pytanych niemal wszyscy posiadali w swoich pokojach telefon, telewizor lub zestaw audio, a dwie trzecie dysponowało całym zestawem urządzeń. Wśród chłopców w wieku 12-14 lat 58 proc. posiadało w sypialniach jeszcze szerszy zestaw - telefon, odtwarzacz muzyczny, telewizor oraz konsolę.

Jedna trzecia z pytanych osób w wieku 12-16 lat potwierdziła, że śpi od 4 do 7 godzin każdej nocy, podczas gdy eksperci zalecają sen trwający 8-9 godzin. Ukuto nawet termin na kiepski sen w towarzystwie gadżetów – to tzw. "junk sleep", którego ani długość, ani też jakość nie są odpowiednie na to, by organizm mógł odpocząć przed kolejnym dniem, np. w szkole.

Ciekawe, że o ile 40 proc. z badanych przyznało się do odczuwania zmęczenia podczas dnia, tylko około 10 proc. przywiązywało uwagę do jakości własnego snu.
Źródło: The Register
Piotr Gontarczyk | 26.03.2013 | 16001 odsłon | 59 komentarzy

Jedna z rozwojowych kompilacji systemu operacyjnego Windows Blue, która wyciekła do sieci kilkadziesiąt godzin temu, ujawniła pewne elementy prac ekipy Microsoftu, która przygotowuje aktualizację dla obecnie dostępnego systemu Windows 8. Wiemy już, że Blue wprowadza między innymi parę nowych aplikacji "kafelkowych", a także trochę zmienia strukturę konfiguracji systemu chociażby poprzez udostępnienie w Ekranie Start pewnych opcji, które do tej pory dostępne są tylko z poziomu okienkowego Panelu Sterowania.

Źródło: Neowin
Piotr Bulski | 18.01.2007 | 2928 odsłon | 10 komentarzy
Australijski bank szukał najtańszego iPoda. Okazuje się, że nawet za pomocą iPodów można próbować mierzyć różnice w cenach w poszczególnych krajach. Jeden z największych banków Australii, Commonwealth Bank, wykorzystał odtwarzacz Apple iPod nano i porównał jego ceny w 26 krajach świata. Głównym bohaterem podliczenia zwanego "CommSec iPod index" była 2-gigabajtowa wersja odtwarzacza Apple, a walutą, w której porównywano ceny urządzeń, dolar amerykański.

Okazało się, że najwięcej za sprzęt zmuszeni byli zapłacić Brazylijczycy, bo aż 327,71 dolara. Daleko od nich, na drugiej pozycji pod względem drożyzny znalazły się Indie z wynikiem 222,27 dolara. Rajem dla kupujących iPody okazała się Kanada, gdzie odtwarzacz kosztował najmniej, bo 144,2 dolara. Stany Zjednoczone, kraj Apple, trafiły dopiero na czwartą pod względem atrakcyjności cen pozycję (149 dolarów), a Chiny, w których sprzęt się produkuje, zajęły pozycję dwunastą (179,84 dolara), mimo praktycznie zerowych kosztów związanych z transportem sprzętu.

Lista państw od najdroższego do najtańszego przedstawiała się następująco: Brazylia, Indie, Szwecja, Dania, Belgia, Francja, Finlandia, Irlandia, Wielka Brytania, Austria, Holandia, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Szwajcaria, Australia, Tajwan, Singapur, Meksyk, Stany Zjednoczone, Japonia, Hong Kong i Kanada.
Źródło: Reuters
Piotr Bulski | 01.04.2004 | 1403 odsłony | Brak komentarzy
Oferowanie to nie to samo co dystrybuowanie, stwierdził kanadyjski sąd, w sprawie przeciw 29 internautom podejrzewanym wcześniej o nielegalne wykorzystywanie plików z muzyką.

CRIA (odpowiednik amerykańskiego stowarzyszenia RIAA) nie zdołała, zdaniem sędziego, udowodnić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości, że pozwani internauci (jeszcze anonimowi) naruszyli czyjekolwiek prawa autorskie. Internautom udowodniono wyłącznie umieszczenie prywatnych zbiorów muzycznych w katalogach, które następnie zostały udostępnione innym użytkownikom sieci P2P. Wedle kanadyjskiego prawa nie jest to przestępstwem.
Źródło: The Register
Paweł Pilarczyk | 11.02.2003 | 5186 odsłon | 7 komentarzy
Amerykańska Akademia Filmowa przyznała nominację do Oskara filmowi Tomka Bagińskiego, pt. „Katedra” - w kategorii krótkometrażowych filmów animowanych. Film ten mogliśmy oglądać w kinach Cinema City w całej Polsce od października ub.r. Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w Kodak Theatre w Hollywood w dniu 23 marca 2003.
Źródło: E-mail
Piotr Bulski | 16.03.2003 | 3401 odsłon | Brak komentarzy
Japończycy najwyraźniej lubią dołączać przeróżne rzeczy do komputera. Czasem przedmioty te nie mają wiele wspólnego z komputerową dziedziną, a jedyne, co z nią je łączy to... zasilający kabel, najczęściej USB.

O ile w opisywanych do tej pory przez nas „dziwnych” rzeczach zasilanych za pośrednictwem komputerowych gniazd, można było doszukiwać się choć drobiny pożytecznych funkcji to dzisiaj opisywany przedmiot, według mnie, takich nie posiada. Elektryczny kocyk, szczoteczka do zębów, a na pewno ekspres do kawy mogą pełnić zadania, które w jakiś sposób da się wykorzystać przed komputerem. Co jednak zrobić z wielką czerwoną lampą obrotową – policyjnym „kogutem”?

Zdjęcie poniżej.
Źródło: AKIBA PC Hotline
Piotr Bulski | 16.06.2005 | 2017 odsłon | 3 komentarze
Brytyjski operator telekomunikacyjny wchodzi na rynek z „mobilnym telefonem stacjonarnym”. To pierwsza usługa tego typu na świecie. BT Fusion pozwala na dzwonienie dzięki łączom internetowym, kiedy użytkownik znajduje się w domu lub biurze. Kiedy opuszcza pomieszczenia, słuchawka Motoroli, v560, zaczyna zachowywać się niczym komórka. Przełączanie między trybami pracy następuje automatycznie (nawet bez przerwania rozmowy). Komunikacja w domu czy biurze przebiegać ma z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Słuchawka łączyć ma się ze specjalnie przygotowaną stacją bazową, potrafiącą działać z trzema aparatami jednocześnie. Kiedy w usłudze pojawią się telefony z modułami WiFi, także i one będą obsługiwane przez stację.

Połączenie zalet telefonu komórkowego i wygody podczas korzystania z aparatu w domu to cechy podkreślane przez przedstawicieli BT. To także próba odzyskania przez operatora części klientów, którzy porzucili tradycyjne linie stacjonarne BT na rzecz innych operatorów oferujących połączenia komórkowe. W pierwszym kwartale tego roku przychody BT z obsługi połączeń stacjonarnych zmalały o 9 proc.

O ile za połączenia stacjonarne w usłudze Fusion odpowiadać będzie BT, to za łączność komórkową zapewni Vodafone. Własny dział komórkowy BT sprzedało cztery lata temu. Obecnie funkcjonuje on pod marką O2.

Usługa BT Fusion na wystartować we wstępnej fazie u czterystu klientów firmy. Szerzej dostępna będzie na początku września. Poniżej fotografia zestawu.
Źródło: Xinhua
Piotr Bulski | 09.09.2006 | 2471 odsłon | 2 komentarze
Miami na szczycie miast, a których rozmawia się przez komórki najwięcej. Dzięki analizom operatora Verizon Wireless okazało się, że z dużych amerykańskich miast (z 50 największych) to Miami oraz Los Angeles są miejscami, w których abonenci firmy podnoszą komórki do uszach najczęściej. Według podliczeń, w miesiącu mieszkańcy Miami dzwonią oraz odbierają rozmowy średnio 298 razy. To około 9-10 telefonów dziennie. Średnia dla Los Angeles to 260 telefonów. W pierwszej piątce znalazły się dodatkowo miasta Detroit, El Paso oraz Las Vegas.

Zaskakująco odległe miejsca zajęły miasta wschodniego wybrzeża, Nowy Jork oraz Waszyngton. Miasto, które nigdy nie zasypia trafiło na jedenastą pozycję, a Waszyngton nie zdołał dostać się nawet do pierwszej trzydziestki. Częściowo ten wynik usprawiedliwiany jest obowiązującym od lat w tych rejonach zakazami posługiwania się telefonami komórkowymi podczas jazdy samochodem. Podobne przepisy mają być wprowadzone w Kalifornii około 2008 roku.

Verizon Wireless kontroluje obecnie około 55 mln klientów.
Źródło: Reuters
Piotr Gontarczyk | 29.08.2011 | 5482 odsłony | 12 komentarzy

Panasonic przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego kompaktowego aparatu cyfrowego serii Lumix. Nowe urządzenie, oznaczone symbolem FX90, wyposażone jest w matrycę CCD o rozdzielczości 12,1 megapiksela, a także w kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n, dzięki czemu użytkownik może w łatwy sposób, bez używania kabla USB, przesyłać zdjęcia z aparatu do komputera, smartfonu, tabletu czy zewnętrznego dysku, podłączonego do routera Wi-Fi.

Źródło: Panasonic
Piotr Bulski | 16.05.2007 | 1411 odsłon | 2 komentarze
Stare konsole wcale nie muszą trafiać na śmietniki. Odpowiednio przetworzone części urządzeń mogą posłużyć do stworzenia... mebli. Pewna brytyjska firma przedstawia krzesła wykonane ze starych obudów konsol. Kosztujące niemal 100 funtów (to więcej niż konsola PS2 w Wielkiej Brytanii ;)) meble otrzymały siedziska oraz oparcia zbudowane z tworzyw, które wcześniej kryły w sobie układy gier podłączanych do telewizorów. Nazwa krzesła to Reee. Jego rama powstała ze stali. Każde z krzeseł wykorzystuje w swej konstrukcji około 2,3 kg przetworzonego plastiku.

Stronę oferującej konsolowe meble firmy Pli Design można znaleźć w tym miejscu. Mebel oferowany jest do zastosowania nie tylko w domach, ale i miejscach publicznych, szkołach, restauracjach oraz w biurach

Wymiary krzesła to 56 cm na 80 cm na 47 cm. Poniżej fotografia.
Źródło: Engadget
Piotr Bulski | 19.02.2004 | 1392 odsłony | 2 komentarze
Corsair formalnie przedstawił moduły pamięci DDR2. Areną prezentacji była impreza IDF, odbywająca się w San Francisco. Dostawy pamięci, Twin2X i XMS2, mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu.

Pierwszym produktem serii będą przedstawiane już w newsach PCLab.pl moduły Twin2X1024-4300, para układów po 512 MB taktowanych częstotliwością 533 MHz. Chipy pamięci przesłonięte zostaną aluminiowymi, czarnymi radiatorami. Moduły będą też sprzedawane pojedynczo.
Źródło: X-Bit Labs
Piotr Bulski | 17.10.2006 | 4202 odsłony | 15 komentarzy
Przyszłość jednoosobowej rozrywki? Prototypowe urządzenie typu HMD (Head Mounted Display) opracowane przez Japończyków oferować ma niewielkie zamknięte środowisko rozrywkowe przeznaczone zarówno dla graczy, ale i amatorów kina. Przed oczami wykorzystującego sprzęt użytkownika umieszczany jest kopulasty ekran o średnicy 40 cm. Prezentowane na nim obrazy mają sprawiać wrażenie otaczających głowę, pozwalając tym samym na głębsze wejście oglądającego w wirtualny świat lub w akcję filmu.

Niestety niewiele wiadomo o wadze sprzętu oraz o parametrach oferowanych przez zainstalowaną wewnątrz hełmu elektronikę. Uważający jednak, że to wygodny gadżet do oglądania powinni zastanowić się nad prostym pytaniem – jak w tym czymś na głowie zjeść prażona kukurydzę ;). Poniżej zdjęcie.
Źródło: Engadget
Piotr Bulski | 08.05.2003 | 1305 odsłon | Brak komentarzy
Serwis [H]ard|OCP sprawdził jak bardzo można przyspieszyć nowy procesor Intela Pentium 4 2,40C. Wyniki były bardzo obiecujące. Wygląda na to, że „overclockerzy” mogą zacząć znowu oglądać się na układy Intela, stawiając ich możliwości na równi z tymi, znanymi z procesorów AMD.

Oddzielną kwestią jest, jakiej ceny Intel zażąda za chip 2,40C. Nie miał on jeszcze swojej oficjalnej premiery, a nawet kiedy ta nastąpi, może okazać się, że dostępne wtedy układy nie będą prezentować już takich możliwości. Wiadomo przecież, że potencjalnie te same procesory mogą demonstrować zupełnie inną podatność na zmiany „zegara”.

W testach serwisu, procesor działał stabilnie przy 3,3 GHz, a pierwsze kłopoty pojawiły się dopiero przy 3,5 GHz. Zobaczcie.
Źródło: Warp2Search
Piotr Bulski | 11.07.2007 | 3407 odsłon | 12 komentarzy
"Crysis" to niewątpliwie gra, na którą czeka wielu graczy podsycanych od czasu do czasu pojawiającymi się w sieci prezentacjami wideo nadchodzącego tytułu. Wielu z nich zastanawia się zapewne czy ich systemy komputerowe okażą się na tyle wydajne by "uciągnąć" grę firmy Crytek. Przedstawiane co jakiś czas nagrania sugerują, że program będzie potrzebować sporo mocy do obsłużenia wszystkich z efektów specjalnych przygotowanych przez deweloperów. Na szczęście wiadomo już, co trzeba mieć pod maską swojego komputera by Crysis działał płynnie ;).

W serwisie YouTube pokazał się niedawno film reklamujący moc czterordzeniowych chipów Intela. Dzięki niemu można zobaczyć jak prezentuje się gra Crytek w systemie pracującym z wyposażonym w cztery rdzenie układem Penryn (Yorkfield). W filmie pojawia się też CEO firmy Crytek, Cevat Yerli, najwyraźniej zachwycony mocą nowego chipu Intela ;).

A jak wygląda konfiguracja zapewniająca płynne działanie grze? To prócz czterordzeniowego układu Intela o częstotliwości 3,2 GHz to także płyta główna z chipsetem Intel 975BX2 z 2 GB pamięci RAM i 250 GB na dysku twardym. Za grafikę odpowiada procesor Nvidii, 8800 GTX. System operacyjny komputera to Windows XP.

O ile szybkość działania programu potrafi rzeczywiście zaskoczyć, nie da się ukryć, że prezentowane sceny nie pokazują zbyt wiele akcji w grze, a jednym z głównych aktorów prezentacji jest wchodząca pod celownik snajperski... kura ;).
Źródło: Guru of 3D
Adrian Kotowski | 12.01.2016 | 4718 odsłon | 1 komentarz

Asus ogłosił nowe promocje w ramach których kupując wybrane karty graficzne otrzymujemy kody rabatowe o wartości 50 zł lub bilety do sieci kin Cinema City. Obie akcje dotyczą naprawdę szerokiej gamy produktów, ale ich czas trwania nie jest najdłuższy, więc jeśli zamierzacie z jednej z nich skorzystać, musicie nabyć nowy sprzęt w najbliższym czasie.

Źródło: prasowe
Eryk Napierała | 24.11.2012 | 22981 odsłon | 48 komentarzy

Przez ostatnie kilka lat monitory panoramiczne stały się niemal standardem. Ze świecą szukać teraz nowego ekranu o proporcjach 16:10, a co dopiero 5:4! Wygląda jednak na to, że sytuacja nieco się zmienia, bo w ofertach dużych producentów monitorów pojawiają się nowe modele w tym właśnie nieco już archaicznym formacie.

Piotr Bulski | 31.10.2004 | 1248 odsłon | Brak komentarzy
MSI pokazało nowy odtwarzacz ze swojej serii MEGA. Tym razem to MEGA STICK 520.

W odtwarzaczu plików MP3 i WMA zainstalowano tuner radiowy (możliwość zapamiętania do 15 stacji radiowych), dano możliwość zapisywania dźwięków rejestrowanych przez mikrofon oraz z radia. Za połączenie z komputerem odpowiada interfejs USB 2.0, a w obudowie zmieszczono jeszcze latarkę, której źródło światła pochodzi z diody LED. Sprzęt może być wyposażony w 256 lub 512 MB pamięci flash.

Producent twierdzi, że jedna bateria AAA jest w stanie zapewnić urządzeniu działanie przez około 18 godzin. Poruszanie po menu ułatwiać ma zainstalowanie wśród przełączników guzika typu jog-dial.

Poniżej fotografia gadgetu, który jak większość tego typu odtwarzaczy służyć może też niczym przenośna pamięć USB.
Źródło: VR-Zone
Piotr Gontarczyk | 04.07.2012 | 13404 odsłony | 70 komentarzy

Użytkownicy systemów operacyjnych, opartych na kodzie otwartym, a więc na przykład różnych dystrybucji Linuksa, przez firmę Blizzard zostali uznani za oszustów. Kontrowersyjna sprawa dotyczy gry Diablo III, którą użytkownicy "pingwina" uruchamiają poprzez Wine.

Źródło: WineHQ
Piotr Bulski | 05.02.2003 | 1402 odsłony | Brak komentarzy
Nowe płyty DVD-R firmy Verbatim lada dzień pojawią się w ofercie AB, autoryzowanego dystrybutora produktów marki Verbatim. Nowością jest ich nietypowe, atrakcyjne opakowanie (do obejrzenia na zamieszczonym poniżej zdjęciu). Verbatim DVD-R "Live It!" 120 min/4.7 GB, 2x pakowane są w tak zwane Video Boxy czyli duże pudełka, w jakich sprzedawane są filmy DVD. W opakowaniu zbiorczym znajduje się 5 sztuk płyt DVD.

Cena resellerska to około 12 zł netto za sztukę.
Piotr Bulski | 10.07.2007 | 1492 odsłony | Brak komentarzy
Znany reżyser wraz z największym wydawcą gier, Electronic Arts zdradzają nieco szczegółów na temat nadchodzących gier będących owocem ich współpracy. Planowane są trzy tytuły, z których obecnie znane są jedynie oznaczenia kodowe dwóch z nich oraz zarysy akcji. Pierwsza z gier, przeznaczona dla konsol PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputerów PC opisywana jest symbolem "LMNO". Współczesna gra typu "action adventure" pozwolić ma graczowi bawić się w parze z komputerową partnerką. Przygody mają się rozwijać zależnie od tego, w jaki sposób gracz będzie wchodzić w interakcje z innymi bohaterami z programu.

Druga z gier, z klockami, przeznaczona dla konsoli Wii, a opisywana kodem "PQRS". Pozwoli ona skorzystać z czułego na ruch kontrolera konsoli Nintendo. Nie ma być to jednak prosta układanka, ale rozbudowana gra z klockami o kilkudziesięciu różnych cechach sprawiających, że będą mogły one ot choćby eksplodować czy też wchodzić z innymi elementami w reakcje chemiczne. Podobno pomysł na taki program zaświtał w głowie Spielberga po tym, gdy przy okazji zeszłorocznych targów E3 miał on okazję rozegrać za pomocą konsolki Wii mecz tenisowy z Shigeru Miyamoto, twórcą wielu znanych gier, w tym Mario, Donkey Kong i Legend of Zelda.

Zapowiedzi dwóch pierwszych gier mają być prezentowane podczas tegorocznego spotkania E3 w kalifornijskim mieście Santa Monica. Dane dotyczące trzeciej z gier nie zostały przedstawione.
Źródło: Yahoo!
Aktualności na stronę
« 3 4 5 6 7 8 9 ... 2898 »
Aktualności
Wiedźmin łącznie sprzedał się w liczbie ponad 33 milionów kopii. 32
Samodzielnie ucząca się SI ma stać się standardem w grach. 5
Zła wiadomość dla osób, które słuchają muzyki za pośrednictwem platformy. 23
Posiadacze GeForce’ów mogą zacierać ręce. 33
Chip znajdzie zastosowanie w smartfonach z segmentu mid-range. 5
Zła wiadomość dla fanów Lary Croft. 10
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 73
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 33
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 64
Facebook
Ostatnio komentowane