Aktualności
Aktualności na stronę
1 2 3 4 5 6 7 ... 2870 »
Piotr Bulski | 31.01.2006 | 3634 odsłony | 7 komentarzy
Smart Glove to rękawiczka dostosowana do współpracy z telefonem komórkowym. Zimą, pisanie wiadomości tekstowych na mini klawiaturach telefonów może niekorzystnie wpłynąć na temperaturę nieosłoniętych palców. Pisanie wiadomości SMS w rękawiczkach to z kolei żmudny proces związany z wieloma poprawkami nietrafnie wybranych liter. Rozwiązaniem kłopotu okazują się być rękawiczki z odsłanianymi palcami, kciukiem oraz palcem wskazującym, najczęściej wykorzystywanymi w przypadku sterowania telefonami komórkowymi.

Gadżet pozwala tylko na odkrycie dwóch palców. Pozostałe palce są osłonięte na stałe.. Stronę girl 32 oferującą to proste rozwiązanie dla amatorów wysyłanych zima „esemesów” znajdziecie tutaj. Poniżej fotografie.
Źródło: textually.org
Piotr Bulski | 28.04.2005 | 2152 odsłony | 7 komentarzy
Europa szykuje alternatywę dla internetowej biblioteki Google. Będzie to przeciwwaga dla ogłoszonego w grudniu przez Google projektu digitalizacji zbiorów pięciu z największych bibliotek świata. By to nie Amerykanie byli górą, ale Stary Kontynent, dziewiętnaście europejskich państw zdecydowało się poprzeć ideę stworzenia konkurencyjnego projektu. Ma być to sposób na ochronę dóbr literatury tej części świata

Projekt digitalizacji europejskich dzieł literatury wsparła Polska oraz Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Litwa, Luxemburg, Holandia, Słowenia, Słowacja, Hiszpania i Szwecja. Projekt pozytywnie przyjęły też Cypr i Malta, a wsparcie obiecała brytyjska biblioteka narodowa. Całą akcję zapoczątkowała, najżywiej obawiająca się projektu Google, Francja.

Zbiory Google mają pochodzić z biblioteki Uniwersytetu Michigan, Stanford, Harvard, Biblioteki Publicznej Nowego Jorku i Oxfordu. Przeniesione w świat cyfrowy książki miałyby być dostępne za darmo. Biblioteki dwóch pierwszych uczelni mają być przeniesione do internetu w całości (15 mln książek). Wartość projektu to około 150-200 mln dolarów. Czas realizacji projektu określany jest na około 10 lat.
Źródło: Deutsche Welle
Marek Kowalski | 04.01.2013 | 11983 odsłony | 40 komentarzy

Drugi co do wielkości francuski usługodawca internetowy - Free - rozesłał swoim klientom informacje o nowej aktualizacji do posiadanego przez nich sprzętu dostępowego (firmowego). Nie byłoby w tym fakcie nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden pewna funkcja zaimplementowana w najnowszej wersji firmware'u.

Źródło: Ars Technica
Piotr Bulski | 22.03.2007 | 1649 odsłon | 1 komentarz
Posiadanie telefonów komórkowych wyposażonych w nowoczesne funkcje nie oznacza, że użytkownicy takich telefonów je wykorzystują. Serwis ITworld wspomina o dwóch niedawnych badaniach pokazujących, że zarówno amerykańscy, ale i europejscy użytkownicy komórek niechętnie korzystają z oferowanych przez mobilny sprzęt fajerwerków. Pierwsze z nich ujawniły, że około 60 proc. z amerykańskich użytkowników szerokopasmowych połączeń z siecią posiada telefony komunikujące się z internetem, ale tylko 5 proc. z nich korzysta z takiej funkcji. Inne analizy wskazały z kolei, że pomimo wyposażania wielu komórek w funkcje odtwarzaczy muzycznych, niewielu użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej pobiera muzykę "z powietrza".

Badania firmy M:Metrics ujwaniły, że w Wielkiej Brytanii około 40 proc. komórek to modele muzyczne, a w Niemczech, we Włoszech i w Hiszpanii to ponad jedna czwarta komórek. W Stanach Zjednoczonych tylko 17 proc. telefonów potrafi przechowywać i odtwarzać muzykę, jednak sprzedaż takich urządzeń wyraźnie rośnie (w minionym roku było to 385 proc.). Użytkownicy zainteresowani odtwarzaniem muzyki najczęściej wprowadzają ją do telefonów samodzielnie (tzw. sideloading), a nie kupują od operatora. W przypadku brytyjskich użytkowników samodzielnie wprowadzonych nagrań słucha 12,2 proc. z nich. Muzykę pobieraną od operatora wybiera 2,7 proc. użytkowników. W Stanach Zjednoczonych 2,9 proc. posiadaczy komórek słucha wprowadzanej przez siebie muzyki, a tylko 0,7 proc. kupuje ją od operatorów.

Już w przyszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych startują targi CTIA Wireless 2007, podczas których przedstawiciele przemysłu związanego z telefonią komórkową z pewnością będą chwalić się najnowszymi pomysłami na to, co można jeszcze zaproponować użytkownikom komórek i zwiększyć generowane przez nich przychody.
Źródło: ITworld.com
Piotr Bulski | 04.01.2005 | 1811 odsłon | 1 komentarz
W Korei i Japonii jeszcze przed oficjalną premierą będzie można kupić Sonomę.

Serwis Digital Chosunilbo informuje, że tacy producenci jak Samsung, LG czy Toshiba, rozpoczną niebawem sprzedaż komputerów z nową platformą mobilną Intela, oznaczaną nazwą Sonoma. Oficjalna data światowej premiery platformy przewidziana jest na 19 stycznia. Jednak zarówno firmy japońskie, jak i koreańskie będą mogły wykonać „kontrolowany falstart” i wprowadzić nowe notebooki do sklepów dwa tygodnie wcześniej.

Nowa platforma Intela, to znana już z pierwszej generacji Centrino trójca. Nowość zaoferuje odświeżony chipset Alviso, nowe procesory Pentium M oraz moduł komunikacji bezprzewodowej.

Pierwsze modele nowych komputerów dostaną ekrany o przekątnych długości 14 i 15 cali. U Samsunga będą to modele Sense X20 i Sense X25. LG pokaże komputery X Note LM.
Piotr Bulski | 20.08.2004 | 1289 odsłon | 3 komentarze
SpeedFan to mała aplikacja pozwalająca na badanie krytycznych dla systemu parametrów jak szybkość obrotowa wiatraków, temperatury oraz napięcia. W płytach umożliwiających taki pomiar, SpeedFan potrafi nawet zmierzyć ciepło emitowane przez twardy dysk.

Nowa wersja jest interesująca ze względu na polską wersję językową, dostępną od tej edycji oprogramowania. Aplikację z numerem 4.15 znajdziecie tutaj.
Źródło: Warp2Search
Piotr Bulski | 06.11.2003 | 1308 odsłon | Brak komentarzy
Nowoopracowywany zastaw narzędzi dla przyszłego systemu operacyjnego Microsoftu, zwanego Longhorn, może zagrozić pozycji Macromedii, w szczególności jej dwóm głównym narzędziom animacyjnym – Flash MX i Director MX, na których efekty działań tak często obecnie można natknąć się w sieci.

Narzędzie opracowywane przez MS nazwano kodowo Sparkle. Źródła zbliżone do projektu twierdzą, że wstępne próby pokazały, że nowość MS ma duży potencjał i może w przyszłości konkurować z produktami Macromedii. Przedstawiciele tej firmy nie chcieli skomentować nadchodzącego zagrożenia.

„Źródła” twierdzą, ze cele, jakie stawia Microsoft przed oprogramowaniem Sparkle, są bardzo zbliżone do tych, jakie realizują narzędzia animacji flash Macromedii. Ale Sparkle idzie też dalej, sięgając do platformy .NET.

To, kiedy Sparkle pojawi się na rynku, jest nadal pytaniem bez odpowiedzi. Jeśli stanie się to po premierze Longhorna, nie należy spodziewać się go wcześniej niż w 2006 roku.
Źródło: Neowin
Piotr Bulski | 06.02.2003 | 1453 odsłony | 1 komentarz
Dell planuje zakończyć proces standardowej instalacji napędów dyskietek w swoich komputerach serii Dell Dimension. W ciągu miesiąca coraz mniej popularne "flopy" staną się wyposażeniem opcjonalnym. Według firmy dzisiaj jest wiele alternatyw dla 3,5-calowego nośnika o pojemności 1,44 MB. Klienci już wkrótce zaczną korzystać chętniej z przenośnych dysków twardych i CD wielokrotnego zapisu. Obecnie Dell zamierza w zamian za stację dyskietek oferować 16-megabajtową, podłączaną przez USB pamięć flash, której cena, według zapewnień firmy, będzie podobna do ceny wycofywanych urządzeń.

Już pięć lat temu inny producent komputerów zrezygnował z instalacji napędów dyskietek. Potem, Apple, bo o tę firmę chodzi, otrzymywał wiele informacji z narzekaniami od niezadowolonych zakupem Macintosh'a bez 3,5-claowego "flopa" klientów. Czy i tym razem tak będzie?
Źródło: Yahoo!
Paweł Pilarczyk | 20.06.2003 | 1384 odsłony | 2 komentarze
Firma Getin, operator serwisu box43 (Box For Free = Skrzynka za darmo) poinformował, że z dniem 16 czerwca 2003 roku zostają wprowadzone opłaty za dotychczas darmowe konta pocztowe. Abonament roczny za skrzynkę e-mail wynosi 33 zł brutto.

Opłaty za skrzynki pocztowe należy uiścić jak najszybciej, bowiem brak opłaty do 15 lipca 2003 roku spowoduje zablokowanie skrzynki, a 14 sierpnia skrzynka (wraz z całą zawartością) zostanie usunięta. Pozostaje jednak pytanie: czy po takim ruchu firma Getin nie powinna zmienić nazwy domeny z box43.pl na boxNM43.pl (Box No More For Free)?...
Piotr Bulski | 02.09.2004 | 1115 odsłon | 2 komentarze
Nowy tydzień, nowy robak Bagle. CNET pisze o pojawieniu się kolejnej wersji popularnego wirusa. Jego autor/autorzy wydają się niezmordowani w swym dziele. Najnowszy wariant wraz z pocztą email dostarcza do skrzynki załącznik foto.zip. Oczywiście, nie należy go otwierać.

W32.Bagle.AQ, znany też jako Bagle.dll.dr próbuje wyłączyć programy zabezpieczające atakowany komputer, a następnie pobrać niebezpieczny kod z sieci, z około 125 adresów. Niestety dla Bagle’a i „stety” dla użytkowników komputerów podłączonych do internetu, wiele z adresów wybieranych przez robaka nie działa (około połowa).

McAfee oznacza zagrożenie powodowane nowym robakiem jako niskie. Tak jak wielu poprzedników, także i ten robak to w przeważającej części kolejna kopia istniejącego już wirusa. Pierwszy robak z serii Bagle zaatakował komputery w styczniu tego roku.
Źródło: CNET
Piotr Bulski | 23.03.2007 | 1615 odsłon | Brak komentarzy
NBC Universal i News Corporation planują usługę konkurencyjną do YouTube. Wielkie firmy stojące za projektem gwarantują, że nie zabraknie jej treści (News Corp. to m.in. właściciel telewizji Fox). Jak bardzo nowy serwis będzie przypominać YouTube okaże się, gdy strona ruszy latem tego roku. Obecnie nie jest wiadome, czy w nowym serwisie obok dostarczanych przez firmy treści będą mogły pokazać się nagrania wprowadzane przez użytkowników serwisu. Nie jest nawet pewne czy powstanie sama strona. Projekt ma oferować możliwość tworzenia spersonalizowanych list odtwarzania i dostęp do funkcji znanych ze stron społecznościowych, pisze CNN.

Informacja o planach dwóch medialnych gigantów pojawiła się w około tydzień po tym, kiedy firma Viacom pozwała lidera rynku serwisów wideo online, należącą do Google stronę YouTube o naruszenie praw autorskich i odszkodowanie o wysokości ponad miliarda dolarów. Być może należące do Viacom treści znajdą się w planowanym przez NBC i News Corp serwisie. Obecnie nie jest to pewne.

Partnerzy zapowiedzieli chęć współpracy przy owym serwisie z takimi rywalami YouTube jak Yahoo!, AOL, Microsoft MSN i MySpace. Swoją ofertę stojący za projektem przedstawiciele News Corp. nazywają wprost "game-changer" dla rynku internetowego wideo. Na starcie serwis ma zaoferować za darmo dostęp do wielu popularnych nagrań jak choćby seriale "24" i "The Simpsons". Usługa ma być finansowana z reklam, a wśród reklamodawców znajdą się m.in. Cadbury Schweppes, Cisco Systems, Intel i General Motors.

Czy dzięki projektowi powstanie nowy serwis, oferujący scentralizowany dostęp do multimedialnej oferty? Nie jest to pewne. Możliwe, że nagrania będą dostępne w sieci poprzez już popularne, a powiązane partnerskimi umowami strony, w tym AOL czy MySpace, wspomina Forbes.
Źródło: Forbes
Piotr Gontarczyk | 25.01.2013 | 12201 odsłon | 27 komentarzy

21 grudnia ubiegłego roku stało się coś, co wcześniej nie miało miejsca. Po raz pierwszy jeden film w serwisie YouTube osiągnął ponad miliard odsłon. Było to spore wydarzenie, które pokazało dobitnie, że internet jest medium, poprzez które bardzo łatwo jest dotrzeć do dużej grupy odbiorców. W dodatku bardzo małym kosztem.

Źródło: Google
Piotr Bulski | 03.10.2004 | 1676 odsłon | 2 komentarze
The Inquirer pisze kilka ciekawych zdań o technologii GEAR, z która możemy spotkać się na płytach głównych firmy Gigabyte. Trafiła ona na jedną z płyt przygotowanych do pracy z nowymi kartami graficznymi dla magistrali PCI Express. Dla tych, którzy nie zainwestowali jeszcze w nową kartę graficzną, producent oferuje dodatkowe, „ulepszone” złącze AGP.

GA-81915P Duo Pro-A działa z chipsetem i915P i przygotowana jest na pracę z procesorami LGA775. Zanim jednak włożycie do slotu AGP (GEAR) tej płyty swoją kartę, warto zerknąć na siedemnasta stronę instrukcji do płyty głównej, uczula The Inquirer. Tam to właśnie znalazło się niepokojące ostrzeżenie kierowane do właścicieli kart ze złączem AGP. Korzystanie ze slotu GEAR może skrócić życie karty graficznej AGP.

Firma sugeruje użytkownikom korzystanie z rozwiązań PCI Express. GEAR ma być czasową alternatywą do momentu, kiedy na rynku pokaże się więcej produktów gotowych pracować w slocie PCI Express.
Źródło: The Inquirer
Piotr Bulski | 24.11.2004 | 1369 odsłon | 2 komentarze
Gigabyte poinformowało o nowym napędzie optycznym GO-W1608A. Sprzęt pozwala na zapisywanie płyt DVD z szybkością do 16x. Prędkość ta dotyczy nośników DVD+R. Płyty DVD-R działają przy szybkości 8x. Jak na nowe nagrywarki przystało, napęd radzi sobie z dyskami dwuwarstwowymi przy szybkości 2,4x

Napęd wykorzystuje firmowe technologie IBS (Intelligent Burning SuperLink) zapobiegający skutkom opróżnienia bufora nagrywarki, i-Burn (Intelligent Burn) dostosowujący parametry zapisu do jakości nośnika, i-Speed (Intelligent Speed) regulującą prędkość obrotową napędu oraz VRS (Vibration Reduction System) zapobiegająca wibracjom działającego czytnika.

Inne prędkości działania czytnika to zapis płyt DVD-RW i DVD+RW z prędkością 4x, 24x dla płyt CD-RW i 48x dla nośników CD-R. Poniżej fotografia.
Piotr Bulski | 01.06.2003 | 1783 odsłony | 2 komentarze
Pamiętacie tę zabawę? Zdarzało się, że informacja, po „przejściu” przez kilka osób traciła z oryginału jak nie wszystko to większość danych. Być może tak samo było w przypadku pewnych kondensatorów.

Sytuacja wygląda następująco. Naukowiec kradnie sekretną formułę mikstury i z japońskiej fabryki potajemnie przenosi ją do Chin. Stamtąd przepis ponownie zostaje wykradziony. Tym razem trafia na Tajwan. Coś w tym łańcuchu zawodzi i tysiące, a może i miliony urządzeń (czytaj: płyt głównych) wykorzystujących kondensatory zaczynają wybuchać lub są powodem pożarów.

Ostatni fragment to oczywiście mroczna wizja przyszłości, ale kto wie czy taka odległa.
Źródło: Guru of 3D
Piotr Bulski | 06.06.2003 | 3273 odsłony | Brak komentarzy
W laboratorium serwisu iXBT pojawiła się karta firmy Prolink, zbudowana na bazie chipu NVIDII – GeForce FX 5600. Karta ta to PixelView GeForce FX 5600 Golden Limited 256MB.

Produkt posiada 256 megabajtów 3,3-nanosekundowych pamięci Samsunga. Taktowanie układów wynosi odpowiednio dla procesora graficznego i pamięci 325 MHz i 600 MHz. GeForce Prolinka dysponuje trzema wyjściami analogowym D-Sub15, cyfrowym DVI i wyjściem na telewizor.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć karty.
Źródło: iXBT
Piotr Bulski | 21.07.2005 | 2759 odsłon | 16 komentarzy
Odnosząca sukcesy gra firmy Rockstar, Grand Theft Auto: San Andreas, otrzymała nowe oznaczenie, opisujące grupę wiekową odbiorców, do których program może trafiać. Niestety, dla firmy nie jest to pomyślna wiadomość. Program dostał oznaczenie „AO” (Adult Only, tylko dla dorosłych), które zastąpiło symbol „M” (Mature, dla osób powyżej siedemnastego roku życia). Decyzja organizacji ESRB (Entertainment Software Ratings Board) nadającej oceny grom w zależności od ich zawartości to efekt nacisku amerykańskich polityków oraz organizacji dbających o moralność młodszych graczy. Wszystko jednak zaczęło się od odkrycia w programie Rockstar pewnej, możliwej do odblokowania części programu, pozwalającej na bawienie się w mini gry erotyczne. Nowe możliwości GTA można odblokować wykorzystując dostępny w sieci dodatek zwany „Hot Coffee”. Sceny są dostępne zarówno w wersji gry dla komputerów PC, jak i dla PlayStation 2 i Xbox.

Producent gry, Rockstar Games, zdecydował się na zaprzestanie produkcji obecnej wersji gry i opracowanie programu, który uniemożliwi zabawę w jej ukrytą cześć. Jednocześnie firma poinformowała, że umożliwi sprzedawanie już dostępnych na rynku wersji programu, oferując sprzedawcom odpowiednie oznaczenia (AO zamiast M). Nowa wersja gry ma trafić na półki niebawem. Będzie ona nosić oznaczenie „M”.

Firma Rockstar jeszcze nie tak dawno broniła się przed zarzutami, twierdząc, że całe zamieszanie związane z „Hot Coffee” to dzieło hakerów, którzy zmodyfikowali program, dodając mu ukryte treści. Naga prawda okazała się inna.
Źródło: Business Week
Piotr Bulski | 16.09.2005 | 2719 odsłon | 6 komentarzy
Być może niebawem na podobieństwo ostrzeżeń z paczek z papierosami, podobne, dotyczące zagrożeń dla zdrowia zaczną pojawiać się na opakowaniach z grami komputerowymi. Hasła zamieszczane na pudełkach z programami miałyby ostrzegać m.in. o grożącym graczowi uzależnieniu. Agencja Reuters pisze o takiej możliwości spowodowanej wzrostem rynku gier online i rosnącą generacją nowych graczy, podobnych temu, który w jednej z południowokoreańskich kafejek dosłownie „zagrał” się na śmierć, bawiąc się jednym z programów przez około pięćdziesiąt godzin.

Obecnie specjaliści oceniają, że około 1-2 proc. południowokoreańskich graczy cierpi na uzależnienie. To dla nich powstają specjalne ośrodki mające leczyć uzależnienia, a jak pisze agencja, administracja rozmawia też z przedstawicielami przemysłu rozrywkowego nad możliwością wprowadzenia specjalnych ostrzeżeń dla graczy, którzy bawią się programami zbyt długo. Niektóre firmy planują specjalne akcje edukacyjne mające pokazywać negatywne skutki zbyt długiego grania.

IDC ocenia, że azjatycki rynek gier osiągnął w zeszłym roku wartość 1,1 mld dolarów. Średni roczny wzrost w tym sektorze do 2008 roku ocenia się na 19 proc. Południowa Korea to największy rynek tego regionu, ścigany obecnie przez Chiny, znajdujące się na drugim miejscu.

Ciekawe jednak, że pionier nowoczesnych gier wideo, jak Reuters określa Japonię, nie jest trapiony w podobnym stopniu problemami z uzależnieniem od grania w sieci. Cytowani specjaliści uważają, że to skutek wykorzystywania w większym stopniu konsol do gier. A zabawa za ich pomocą różni się od tej, oferowanej przez programy online.
Źródło: Reuters
Adam Szymański | 13.04.2015 | 17403 odsłony | 16 komentarzy

Serial "Gra o tron" od trzech lat zajmuje pierwsze miejsca w rankingach najczęściej piraconych produkcji, ale jego twórcy przyznają, że zupełnie im to nie przeszkadza, bo duże zainteresowanie wśród piratów jest dla nich dobrą reklamą i motywacją do dalszej pracy. Mimo to autorzy serialu tym razem raczej nie będą zadowoleni, bo do sieci wyciekły cztery pierwsze odcinki najnowszego sezonu. Dotychczas w telewizji oficjalnie wyemitowano jedynie pierwszy z nich.

Źródło: Torrent Freak
Piotr Bulski | 06.03.2003 | 2104 odsłony | 3 komentarze
Oferta JTT Computer SA poszerzyła się o dwa nowe produkty, płyte główną DFI AD77 – najtańszą płytę z chipsetem VIA KT400 oraz kartę PowerColor RADEON 9000 PRO All In Wonder – połączenie karty graficznej i tunera TV.
Aktualności na stronę
1 2 3 4 5 6 7 ... 2870 »
Aktualności
Szkoda, że tak ważna technologia nie znajdzie się w tej produkcji.  2
Zła wiadomość dla posiadaczy flagowego smartfona LG. 4
Firma chce powalczyć z Google na rynku notebooków dla szkół. 8
Chodzi oczywiście o następcę zeszłorocznego modelu Surge S1. 6
Firma stawia na obliczenia w chmurze. 3
DRM będzie jeszcze bardziej zaawansowany. 40
Znacznie lepsza kompresja i więcej możliwości. Alliance for Open Media, w skład której wchodzą m.in. 36
Znacznie lepsza kompresja i więcej możliwości. Alliance for Open Media, w skład której wchodzą m.in. 36
Wraca sprawa zamkniętego serwisu MegaUpload. Kim Dotcom nie daje o sobie zapomnieć. 18
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 45
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 69
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 41
Szukamy osoby do pracy w laboratorium redakcyjnym. 95
Google zaciska twórcom pętlę. 39
Crackerzy znaleźli sposób na zabezpieczenie. 44
Szybkie układy dla najwydajniejszych kart graficznych. 28
Było bardzo drogo, teraz jest tylko drogo. 14
Crackerzy znaleźli sposób na zabezpieczenie. 44
Google zaciska twórcom pętlę. 39
Znacznie lepsza kompresja i więcej możliwości. Alliance for Open Media, w skład której wchodzą m.in. 36
Kryptowaluty nie są głównym powodem małej podaży kart. 27
Duża zniżka na całą serię. 23
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 69
Facebook
Ostatnio komentowane