Aktualności
Aktualności na stronę
1 2 3 4 5 6 7 ... 2885 »
Piotr Bulski | 10.10.2005 | 3195 odsłon | 11 komentarzy
W Wielkiej Brytanii rośnie liczba kradzieży odtwarzaczy plików muzycznych. Kosztujące niekiedy kilkaset funtów różne gadgety są atrakcyjnym kąskiem dla przestępców. „Popularność” odtwarzaczy muzycznych jest niemal tak duża, jak zaawansowanych telefonów komórkowych. Wzrost przypadków kradzieży w niektórych częściach Wielkiej Brytanii jest bardzo wyraźny, wynosząc nawet ponad 35 proc.

Odpowiedzialni za tamtejsze sprawy wewnętrzne, za wzrost liczby napadów obciążają m.in. rosnącą liczbę gadgetów.

Londyńska policja potwierdziła, że w okresie od kwietnia do czerwca zanotowała 15-procentowy wzrost w kradzieżach. Od zeszłego listopada kradzieże samych tylko iPodów wzrosły tam pięciokrotnie. Tym co pozwala łatwo wytypować użytkowników iPodów są charakterystyczne białe słuchawki (choć dzisiaj spotyka się podobne i u innych producentów).

Zwiększona liczba takich kradzieży prowadzić może niektóre firmy ubezpieczeniowe do podniesienia stawek ubezpieczeniowych za tego typu sprzęt. Dzieci i studenci to najczęstsze ofiary napadów związanych z kradzieżami elektronicznych gadgetów. Jak wspomina jeden z cytowanych przez serwis Times Online, przedstawicieli policji, dzieci noszące telefony i iPody warte razem ponad 600 funtów to „chodzące cele”.
Źródło: CD Freaks
Piotr Gontarczyk | 21.12.2017 | 13315 odsłon | 10 komentarzy

Google złamało zasady sklepu. Firma Google dopiero co w Microsoft Store opublikowała Chrome, a jego właściciel już pozycję usunął. Nie napisaliśmy o przeglądarce Chrome, a tylko Chrome dlatego, że dodana przez Google'a pozycja była odnośnikiem do strony internetowej, z której przeglądarkę można pobrać.

Piotr Bulski | 15.11.2004 | 1275 odsłon | Brak komentarzy
Serwis vnunet.com pisze o prawie 25-procentowym wzroście na rynku telefonów komórkowych w porównaniu z zeszłym rokiem.

W przełożeniu na liczbę aparatów, trzeci kwartał tego roku zakończył się wprowadzeniem na rynek około 164,1 mln telefonów. Ten kwartał pozwolił Nokii na uzyskać ponad 30 proc. rynkowego udziału (głównie za sprawą wprowadzenia nowego sprzętu, kierowanego do odbiorców biznesowych, wyposażonego w aparaty cyfrowe, czy po prostu z nowym, „chwytliwym” wzornictwem).

Pozycja Nokii nie była zagrożona, jednak na liście na pierwszym miejscem sytuacja jest napięta. Tylko 0,4 proc. rynkowego udziału dzieli Motorolę i Samsunga. Taka sama różnica rozdziela kolejnych dwóch graczy komórkowego biznesu, Siemnsa i LGE. Dodatkowo za LGE o mniej niż jeden procent znajduje się kolejny silny zawodnik, Sony Ericsson. Zapowiada się gorący koniec roku.
Źródło: vnunet.com
Piotr Bulski | 24.12.2003 | 1681 odsłon | Brak komentarzy
ASUSTeK wprowadza na rynek nową płytę główną, opartą na układzie VIA. Co ciekawe, chipset P4X533 nie był wcześniej znany. Podobno nowy produkt ma być przeznaczony do pracy z procesorami Prescott dla podstwaki Socket 478 z szyną QPB 533 MHz.

ASUS P4V8X-X radzi sobie z chipami P4 i Celeron z szynami QPB 400, 533 i 800 MHz. Produkt gotowa jest też na przyszłe, 90-nanometrowe układy firmy, Celerony z jądrem Prescott.

Specyfikacja chipsetu przypomina nieco tę od PT800 (szyna 800 MHz, jednokanałowa obsługa pamięci PC3200, AGP 8X, kompatybilność z mostkiem VT8237). P4X400, potencjalny poprzednik P4X533 nie mógł obsługiwać ani szyny 800 MHz, AGP 8X ani mostka VT8237.

P4V8X to płyta formatu ATX. Posiada trzy sloty dla pamięci (maksymalnie 3 GB), pięć slotów PCI, AGP 8X, złącza Serial ATA (RAID), dwa kanały ATA, sieć 10/100 Mb/s. Cena i dostępność płyty nie jest jeszcze znana.
Źródło: X-Bit Labs
Tomasz Nowak | 01.03.2003 | 1529 odsłon | 1 komentarz
Firma AMD w dość skryty sposób, nie informując nikogo zmieniła swój roadmap. Oczywiście, wszyscy czekają już na procesor Athlon 64. W pierwszym kwartale 2004 roku pojawią się nowe procesory z rodziny K8, ich nazwy to Athens, San Diego i Odessa.

Natomiast na czas obecny priorytetem AMD staje się wprowadzenie do sprzedaży, już w maju, nowego układu z jądrem Barton z magistralą FSB 400 MHz. Firma nie chce tracić czasu i jeszcze przed premierą rodziny K8 pragnie pokazać "nadwyżki" mocy starej generacji K7.

"Poprawiony" roadmap możecie zobaczyć na stronach AMD.
Źródło: The Inquirer
Piotr Bulski | 09.11.2004 | 1834 odsłony | 3 komentarze
Firma LG przedstawiła nowe, cienkie monitory LCD

Modele dostały matryce o przekątnej 17 cali i 19 cali. Pierwszy z nich to L1780U, drugi - L1980U. Ekrany mają po 2,6 cm grubości.

Czas reakcji wyświetlaczy wynosi 12 ms, a kąt pod jakim można je obserwować to 160o w obu płaszczyznach. Kontrast ekranu wynosi 500:1, a jasność – 250 cd/m2.

Podstawa ekranu umożliwia wybranie optymalnego położenia monitora (zdjęcia poniżej). Orientacyjna cena ekranów to 550 Euro za model 17-calowy i 800 Euro za 19 cali.
Źródło: 3DNews.ru
Piotr Bulski | 15.04.2005 | 1920 odsłon | 7 komentarzy
Rosyjski oddział firmy Intel zainstalował wysunięty najdalej na północ hotspot, pozwalający na bezprzewodowe komunikowanie się odpowiednio wyposażonych komputerów i udowadniając, że nawet tam działać może technologia Centrino. Doświadczenie przeprowadzono w mieszczącej się około 130 km od bieguna stacji polarnej Barneo. W miejscu, gdzie temperatura powietrza rzadko zagląda w rejony powyżej -30oC, bezprzewodowy dostęp do sieci nie jest chyba najbardziej potrzebnym udogodnieniem :).

By połączyć lokalną sieć bezprzewodową, działającą w standardzie 802.11b/g z internetem, przedstawiciele Intela wykorzystali satelitarny telefon Iridium.

Niska temperatura z pewnością wykluczy długotrwałe surfowanie w sieci z wykorzystaniem przenośnych maszyn:). Jak wiadomo, niskie temperatury nie są przyjazne bateriom i akumulatorom.
Źródło: TechSpot
Piotr Bulski | 20.06.2007 | 1190 odsłon | Brak komentarzy
Pewien włoski pisarz postanowił stworzyć powieść za pomocą nietypowego narzędzia. Zwykle, towarzyszami w procesor twórczym pisarzy są komputery lub maszyny do pisania, albo i jeszcze bardziej tradycyjne narzędzia. Tymczasem 40-letni Włoch, Roberto Bernocco, zdecydował się wykorzystać w tworzeniu powieści telefon komórkowy. Dzieło zatytułowano "Compagni di Viaggio".

384 strony książki, które powstały w telefonie komórkowym, nie zostały napisane typowymi dla tej formy komunikacji skrótami, pozwalającymi zmieścić na niewielkich ekranach jak najwięcej treści w jak najkrótszym czasie, ale, wspomina serwis textually.org, w tradycyjnym dla literatury języku. Napisanie całości zajęło autorowi 17 tygodni. Powieść powstawała w czasie gdy podróżował on między domem, a miejscem pracy. Bernocco nie prowadził oczywiście auta, ale przemieszczał się transportem publicznym ;).

Zainteresowani komórkową twórczością Roberto Bernocco i władający językiem włoskim, mogą znaleźć jego książkę w tym miejscu.
Źródło: textually.org
Piotr Bulski | 27.11.2005 | 2588 odsłon | Brak komentarzy
Nadchodzący poniedziałek rozpocznie przedświąteczne sieciowe zakupy Amerykanów. W tym roku mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają wydać w sieci niemal 20 mld dolarów. Zakupy w sieci ruszą, wspomina Reuters, kiedy w ochrzczony już nazwą „Cyber Monday” poniedziałek pracownicy znajdą się w swych biurach wyposażonych w szybkie sieci.

Cyber Mondy to internetowa wersja innego ważnego dnia w amerykańskim handlu,, tzw. „czarnego piątku” (Black Friday), oficjalnie rozpoczynającego okres przedświątecznych zakupów. Amerykanie wydać mają w tym roku w sieci więcej niż w roku ubiegłym. Według firmy comScore Networks ma to być około 24-procentowy wzrost.

Cytowanego przez agencję Reuters specjalista z firmy Ernst & Young, stwierdza, że kupujący w sieci częściej robią to w pracy, a nie w domu. Dzieje się tak ze względu na szybsze firmowe połaczenia. Z ruchu Amerykanów w stronę sieci skorzystać mają nie tylko tradycyjni sieciowi giganci, ale i tradycyjne sklepy, które oferują w sieci swoje strony i dają klientom szansę na zwrot towaru w fizycznie istniejącym sklepie.
Źródło: Reuters
Piotr Bulski | 15.11.2006 | 2600 odsłon | Brak komentarzy
Najgorętszy dzień przedświątecznych zakupów w sieci nie wypada zdaniem sprzedawców online w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia, mimo iż właśnie wtedy zauważyć można wyraźny skok w zainteresowaniu internetowym handlem. Po sądnym dniu dla wielu indyków, wypadającym w czwarty czwartek listopada, przychodzi okres wzmożonej sklepowej aktywności Amerykanów przygotowujących się do Gwiazdki.

Pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia zwykło się uważać za moment uderzenia fali klientów na sklepy w sieci. To wtedy, po długim weekendzie, wracający do biur pracownicy, korzystając z szybkich łączy firmowych zaczynają przeczesywać internet w poszukiwaniu dogodnych ofert. Okazuje się jednak, że największa fala dopiero nadchodzi. Razem z usprawnianiem systemu dostaw, klienci sklepów internetowych pozwolić mogą sobie na nieco późniejsze zakupy, bliższe grudniowej okazji. To zasługa coraz popularniejszych, szybszych i tańszych dostaw zamówionych towarów.

Zdaniem firmy analitycznej comScore najwięcej w sieci Amerykanie wydają około 12 i 13 grudnia. Zdaniem firmy w minionym roku 12 grudnia kupili oni online za 556 mln dolarów. W "cyber-poniedziałek" w sieci wydano wtedy 485 mln dolarów. W "czarny piątek" ("Black Friday", dzień po świątecznym czwartku, rozpoczynający okres przedgwiazdkowych zakupów) zaś do kies sprzedawców online trafiło 305 mln.

W sumie świąteczne wydatki online na największym internetowym rynku świata sięgnąć mają w tym roku 27 mld dolarów.
Źródło: IOL
Piotr Bulski | 22.12.2004 | 1244 odsłony | Brak komentarzy
Nie mam pojęcia, co w tym roku znajdę pod choinką, ale analitycy z CEA (Consumer Electronics Association) wiedzą jednak, co dostanie pod drzewkiem wielu Amerykanów. To aparaty cyfrowe, które otrzymały miano najpopularniejszego prezentu roku 2004.

Między październikiem a grudniem w samych Stanach Zjednoczonych, sprzedanych ma być około 10 mln aparatów cyfrowych. To o 35 proc. więcej niż w podobnym okresie zeszłego roku. Pod koniec roku, cyfrowy aparat będzie w 43 mln amerykańskich rodzin.

W mijającym powoli roku przychody ze sprzedaży cyfrowych aparatów mają tam sięgnąć około 4,5 mld dolarów. Jak celnie zauważa serwis Yahoo!, aparat cyfrowy to nadal gadget posiadacza komputera. W Stanach, około 90 proc. z osób wykorzystujących tego rodzaju sprzęt fotograficzny posiada komputer.
Źródło: Yahoo!
Piotr Bulski | 09.10.2005 | 3159 odsłon | 8 komentarzy
Disney wprowadza na rynek prosty aparat cyfrowy. Nowość trafi najprędzej do małych dziewczynek, gdyż zaprojektowano ją tak, by to im w pierwszym rzędzie podobała się najbardziej. Firma kierują sprzęt do maluchów nawet w wieku 5 lat. Prosty w użyciu sprzęt w obudowie w kształcie serca i z uszkiem pozwalającym zawiesić go niczym naszyjnik oferuje niewielką rozdzielczość 640 na 480 pikseli i potrafi w wewnętrznej pamięci zgromadzić około 50 fotografii (wbudowana pamięć ma pojemność 8 MB). Możliwa jest też interpolacja wykonywanych fotografii do rozdzielczości 1,2 mln punktów.

Sugerowana cena sprzętu to około 30 dolarów. To kolejny gadget z linii produktów Disney’a opisywanej jako Disney Consumer Products. Wymiary aparatu to 45 mm na 55 mm na 25 mm. Gadget potrafi współpracować z systemami Microsoftu. Z komputerem komunikacja przebiega przez port USB. Poniżej fotografia.
Źródło: DCVIEWS
Wojciech Junak | 19.11.2002 | 1430 odsłon | Brak komentarzy
Ciekawym pomysłem Nokii na rozbudowę funkcjonalności komórek tej firmy jest możliwość rozbudowy wszystkich telefonów wyposażonych w specjalny POP-Port o różne funkcje multimedialne. POP-Port posiadają wszystkie najnowsze modele telefonów Nokii, a podłączyć do niego można m.in. poniższy aparat cyfrowy:
Piotr Bulski | 17.01.2007 | 2239 odsłon | 1 komentarz
Do końca dekady na rynek wprowadzanych ma być około 130 mln aparatów cyfrowych. Zdaniem firmy Lyra Research, w minionym niedawno roku wzrost na tym rynku wyniósł około 21 proc., a dostawy sięgnęły 98 mln sztuk. Wzrost ten warto odnotować bowiem na takich rynkach jak Japonia, Stany Zjednoczone czy wybrane kraje Europy Zachodniej poziom penetracji tego typu sprzętem sięga ponad 50 proc.

Średni roczny wzrost liczony do 2010 roku ma na rynku cyfrowych aparatów fotograficznych sięgać ponad 10 proc. Przedstawiciele Lyra Research wspominają, że wyniki z minionego roku pokazują, że apetyt konsumentów na nowe aparaty nie został umniejszony przez rozpowszechnienie się telefonów komórkowych z wbudowanymi aparatami, czy też przez obecne już w domach aparaty cyfrowe. Zachęceniem do kupowania nowych aparatów są za to ich nowe, większe matryce, optyka o większym powiększeniu czy systemy stabilizacji obrazu.

Poniżej wykres prezentujący wzrost na rynku aparatów cyfrowych od 2003 roku do 2010 roku.
Źródło: 3DNews.ru
Piotr Bulski | 05.05.2006 | 2313 odsłon | Brak komentarzy
Rynek aparatów cyfrowych wzrośnie do 2008 roku do poziomu 111 mln sztuk. Nowe badania IDC dotyczące segmentu „cyfraków” pokazują prócz wielomilionowych prognoz mających spełnić się za dwa lata, także zapowiedź zwolnienia tempa wzrostu dostaw cyfrowych aparatów fotograficznych. O ile na rynkach rozwijających się nadal będzie obserwowana tendencja zwyżkowa, w dojrzałych gospodarkach wzrost może zwalniać.

Według IDC w 2010 roku kraje Azji i Pacyfiku oraz regiony opisywane przez IDC jako ROW (Rest of the World, rynki poza Stanami Zjednoczonymi, Japonią, Regionem Azji i Pacyfiku oraz Zachodnią Europą) wchłoną około 40 proc. z globalnych dostaw aparatów cyfrowych.

W swoim raporcie zatytułowanym „Worldwide 2006-2010 Digital Still Camera Forecast” IDC zauważa też konsolidację następującą wśród producentów aparatów cyfrowych. W minionym roku słabsi gracze opuścili szeregi dostawców aparatów, a nowi, spod znaku elektroniki konsumenckiej, wzmocnili swe pozycje. Specjaliści przewidują, że w nadchodzących 18 miesiącach jeszcze więcej firm opuści ten rynek.
Źródło: DigiTimes
Piotr Bulski | 29.01.2003 | 1486 odsłon | Brak komentarzy
Philips przygotowuje się do wypuszczenia na rynek dwóch nowych aparatów cyfrowych MaxCam DMV1000 i DMV2000, które prócz zapisu statycznych zdjęć będą w stanie rejestrować sekwencje wideo oraz dźwięk. Aparaty dysponują wbudowana pamięcią flash o pojemności 16 MB.

DMV2000 może spełniać dodatkowo rolę kamery internetowej. Z komputerem komunikuje się przez port USB. Wyposażono go w sensor światłoczuły o rozdzielczości 2 mln pikseli oraz ekran LCD. Model DMV1000 posiada nieco mniejszy sensor - 1,3 mln pikseli. Funkcjonalnością i możliwościami, prócz oczywiście rozdzielczości zdjęć, nie odbiega od modelu 2000.

Aparaty MaxCam pojawią się na rynku w połowie tego roku w cenie około 149 Euro za model DMV1000 i 219 Euro za model lepszy. Zdjęcia poniżej.
Źródło: iXBT
Piotr Bulski | 19.08.2005 | 1895 odsłon | Brak komentarzy
Nowy program Intela realizowany wraz z jego partnerami w kilkunastu miastach świata ma za zadanie pokazać zalety jakie daje komunikacja bezprzewodowa w poprawieniu kontaktów w administracji, biznesie i ze zwykłymi mieszkańcami. Uruchomiony w czwartek program zwanym Digital Communities ma pomóc miastom w lepszym służeniu swoim mieszkańcom, ale i zaprezentować władzom miast, jak zarabiać na bezprzewodowej sieci oraz jak z jej pomocą oszczędzać, wykorzystując ją jako alternatywny do obecnych rozwiązań kanał komunikacji. Obecnie w pilotażowym programie uczestniczy trzynaście miast. W projekcie Intel wspierany jest przez takie firmy jak Cisco, Dell, IBM, oraz SAP.

W projekcie udział biorą miasta amerykańskie Cleveland, Corpus Christi, Filadelfia, Portland, niemiecki Duesseldorf, Jerozolima z Izraela, tajwańskie Taipei, Mangaratiba z Brazylii, węgierski Gyor, Monaco, koreański Seul, japońska Osaka oraz brytyjski Westminster.

Anand Chandrasekher z Intela twierdzi, że korzyści, jakie przynieść może wykorzystanie bezprzewodowych technologii to m.in. zmniejszenie kosztów operacyjnych, zwiększone bezpieczeństwo publiczne oraz podstawa do wzrostu i większej konkurencyjności.
Źródło: BetaNews
Piotr Bulski | 27.12.2006 | 4334 odsłony | 7 komentarzy
"Czarny lód" może być groźny dla mniej doświadczonych kierowców, jednak graczom ma pomagać. Nowa technologia Della kierowana jest do komputerów oferowanych właśnie dla graczy. Rozwiązanie zwane Black Ice znajdzie się w urządzeniach serii XPS. Jak na razie firma nie chwali się tym, co też kryje się pod tą nazwą, ani też kiedy dokładnie miałoby to "coś" debiutować. Źródła internetowe spekulują jednak, że najprawdopodobniej chodzi tu o nowy system chłodzenia dla komputerów. Moment prezentacji wydaje się raczej oczywisty, byłyby to nadchodzące targi Consumer Electronics Show 2007 w Las Vegas, odbywające się na początku stycznia.

Serwis Gizmodo wspomina, że może to być chłodzenie wodne (być może dla procesora i kart graficznych) pozwalające na pokręcanie parametrów i tak już wydajnych zestawów serii XPS.

Na stronie Della można zobaczyć fotografię prezentującą cześć obudowy komputera oraz hasła wspominające o technologii, której jeszcze nie widzieliście. Poniżej ilustracja. Firmową stronę można znaleźć tutaj.
Źródło: iXBT
Marek Kowalski | 20.07.2013 | 29937 odsłon | 57 komentarzy

Dla większości firm na świecie informacja o tym, że w ostatnim kwartale udało się uzyskać przychód w wysokości 19,9 miliarda dolarów, a zysk netto wyniósł niemal 5 miliardów dolarów (dokładnie 4,97 mld USD) byłaby okazją do wielkiego świętowania.

Źródło: Neowin
Piotr Bulski | 22.07.2005 | 3181 odsłon | 7 komentarzy
Firma QPass policzyła wysokość strat powodowanych dostępnością darmowych dzwonków dla telefonów komórkowych. Okazało się, że oferujące je serwisy pozwalają w ten sposób na „marnowanie” nawet 50 mln Euro rocznie. Strony umożliwiają pobieranie fragmentów utworów muzycznych, by przed zakupem zaprezentować go posiadaczom komórek. Okazuje się jednak, że kilkunastosekundowe próbki są wystarczające dla wielu użytkownikom i na ich pobraniu kończy się poszukiwanie nowego, modnego sygnału dla telefonu. Z badanych przez QPass stu sklepów internetowych z dzwonkami około jedna trzecia była podatna na tego typu „ominięcie” zabezpieczeń. Geograficznie problem rozkłada się w Europie różnie. Choć w Wielkiej Brytanii było to około 20 proc. sklepów, w Niemczech poziom sięgnął już 60 proc.

Specjaliści z QPass przewidują, że straty będą się zwiększać wraz z powiększaniem się rynku na multimedia pobierane do telefonów.

Analitycy badali strony 42 operatorów komórkowych i 58 sklepów internetowych działających w Europie. Celem było sprawdzenie, które z nich dobrze chronią oferowane przez siebie dzwonki.

Jeśli nie jesteście fanami komórkowych dzwonków, a w szczególności „szalonej żaby”, robiącej „ding ding”, możecie zajrzeć tutaj :).
Źródło: BBC
Aktualności na stronę
1 2 3 4 5 6 7 ... 2885 »
Aktualności
Świetna stylistyka i wydajne podzespoły. 0
Firma odświeża zeszłorocznego flagowca. 0
To spore zaskoczenie dla osób, które śledzą losy smartfonów z Windowsem. 6
Użytkownicy Androida będą rozczarowani. 23
Wielki wyciek przed MWC 2018. Sony w Barcelonie powinno pokazać swojego nowego, czołowego smartfona. 17
Dobra wiadomość dla posiadaczy najnowszych okienek. 29
Spora szansa, że oprogramowanie poradzi sobie z językiem polskim. 8
Podobno Star Wars: Battlefront 2 był najpopularniejszą grą wśród pracowników Konami. 27
Urządzenia mają kosztować mniej niż 50 dolarów. 6
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Może wreszcie się uda. Smach Z to handheld dla gracza, którego historia sięga 2014 roku. 27
Użytkownicy Androida będą rozczarowani. 23
Mnóstwo tytułów do wyboru. 16
Wymiana pasty daje duże korzyści. 41
Wentylatorom wstęp wzbroniony. 14
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Duża popularność najnowszej wersji oprogramowania od The Document Foundation. 29
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Seria gier nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. 19
Może wreszcie się uda. Smach Z to handheld dla gracza, którego historia sięga 2014 roku. 27
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Windows Store znów zawodzi. Microsoft wybitnie nie ma szczęścia do premier swoich pecetowych gier. 26
Wymiana pasty daje duże korzyści. 41
Facebook
Ostatnio komentowane