Aktualności
Aktualności na stronę
1 2 3 4 5 6 7 ... 2870 »
Adam Szymański | 03.11.2014 | 10200 odsłon | 21 komentarzy

Układ NVIDIA GeForce GTX 970 zadomowił się na dobre na rynku, a wszyscy producenci wypuścili już swoje konstrukcje na nim oparte. Dlatego też, klienci mają z czego wybierać i coraz trudniej ich zachęcić do wybrania konkretnego modelu. Według tajwańskiej firmy MSI, sposobem na przyciągnięcie do siebie osób poszukujących nowej karty graficznej jest zachęcenie ich poprzez niestandardowy wygląd urządzenia. Tym właśnie wyróżnia się model GTX 970 Gold Limited Edition, który jest utrzymany w złoto-czarnej kolorystyce.

Źródło: TechPowerUp
Piotr Gontarczyk | 26.06.2013 | 9206 odsłon | 12 komentarzy

W sieci pojawiła się informacja o tym, że firma Microsoft zacznie wprowadzać na rynek gry z konsol Xbox oraz platformy Windows, w wersjach dla smartfonów Apple iPhone oraz tych opartych na systemie operacyjnym Google Android. Ma to być efekt nawiązanej współpracy z firmą trzecią, która ma zająć się portowaniem wybranych tytułów.

Źródło: Reuters
Adrian Kotowski | 06.05.2015 | 20767 odsłon | 19 komentarzy

CDP.pl i serwis Kodyrabatowe.pl ruszają z kolejną edycją promocji „Akcja za 1 zł”. Dzięki akcji możliwe jest uzyskanie kodu obniżającego cenę jednej z wybranych gier do symbolicznej złotówki. Liczba nagród jest oczywiście ograniczona, a organizatorzy zamierzają nagrodzić tylko najciekawsze odpowiedzi udzielone przez uczestników konkursu.

Źródło: inf. prasowa
Piotr Bulski | 29.01.2007 | 4612 odsłon | Brak komentarzy
Szwedzi planują otwarcie placówki dyplomatycznej w Second Life. Wirtualna ambasada skandynawskiego kraju nie miałaby praw podobnych rzeczywistym tego typu obiektom, ale jej zadaniem byłoby służyć informacjami o Szwecji. Goście w nowym obiekcie w świecie Second Life nie otrzymają tam ani wiz ani paszportów, jednak zapewne uzyskają informacje na temat formalności, które spełnić trzeba w świecie rzeczywistym by otrzymać takie dokumenty.

Projekt Instytutu Szwedzkiego, agencji tamtejszego ministerstwa spraw zagranicznych, to jeden ze sposobów realizacji celów tej organizacji. Jej zadaniem jest upowszechnianie informacji o Szwecji.

Nie pierwszy raz już nierzeczywisty świat stworzony przez firmę Linden Lab staje się polem do popisu firm i organizacji próbujących zaznaczyć swoją obecność w trójwymiarowym wirtualnym świecie. Już teraz w Second Life można spotkać producentów aut, firmy sportowe, agencje informacyjne, a swoją obecność zapowiadają nawet operatorzy telefonii komórkowej. Tą drogą firmy próbują docierać do niemal 3 mln internautów bawiących się w wirtualnej rzeczywistości Linden Lab.

Dokładny moment otwarcia szwedzkiej placówki w Second Life nie jest jeszcze znany.
Źródło: The Local
Piotr Bulski | 02.12.2003 | 3574 odsłony | Brak komentarzy
Japońska policja aresztowała dwójkę internautów podejrzanych o dystrybuowanie filmów i gier dla PC przez sieć wymiany plików. Jednocześnie, policja zatrzymała programistę, który stworzył aplikację nazwaną Winny, pozwalającą na anonimowe poruszanie się po sieci P2P. To właśnie tego programu używała aresztowana dwójka.

Jak na razie nie jest jasne, w jaki sposób zostali oni „namierzeni”. Jednak daje to do myślenia wszystkim tym, którzy korzystają z „anonimowej” sieci P2P Winny. Jak podaje JACCS (Japanese Association of Copyright for Computer Software) około 250 tys. użytkowników regularnie korzysta z tego programu, wymieniając się między sobą plikami.

Zainteresowanie programami P2P ukrywającymi tożsamość użytkownika wzrosło znacznie po tym, jak w Stanach Zjednoczonych tamtejsze organizacje broniące praw firm nagraniowych zaczęły pozywać poszczególnych użytkowników przed sądy. Sytuacja z Japonii to pierwszy przypadek, kiedy aresztowano użytkowników „zabezpieczonej” sieci.
Źródło: New Scientist
Piotr Bulski | 26.03.2004 | 3769 odsłon | 2 komentarze
Serwis I4U pokazuje coś, co działając w wielu polskich urzędach i innych placówkach z pewnością odniosłoby lepszy skutek niż zawieszona gdzieś karteczka czy przyklejona nalepka, informująca o zakazie korzystania z telefonów komórkowych. To urządzenie, które potrafi zakłócić działanie każdej komórki, pracującej w dowolnym standardzie. „Pole rażenia” ma promień około 20-30 m, w zależności od położenia, bliskości stacji bazowych sieci komórkowych itp.

Wymiary „zakłócacza” to 245 mm na 85 mm na 98 mm, waga – 650 gramów. System działa z telefonami pracującymi analogowo (AMPS, TACS) jak i cyfrowo (GSM, CDMA, TDMA, PHS, PCS).

Producent wymienia zastosowania produktu: ochrona aparatury medycznej przed wpływami fal z telefonów komórkowych, ochrona informacji wymienianych podczas niejawnych spotkań, wykluczenie wykorzystania komórek w restauracjach, kinach, muzeach, bibliotekach czy w końcu w szkołach.
Źródło: I4U
Piotr Bulski | 26.01.2004 | 3768 odsłon | 1 komentarz
Niebezpieczeństwo związane z najnowszymi wirusami panoszącymi się w sieci, spowodowane często jest tym, że systemy chroniące komputery przed atakami robaków opierają się na pewnej, wcześniej dostarczonej im wiedzy. Dzięki np. aktualizacjom baz danych o wirusach, ochrona antywirusowa komputera, czy całej sieci „wie” na co ma uważać i jak sobie z ewentualnym zagrożeniem radzić. Niestety taki system ma słabość. Jest całkowicie nieodporny na zupełnie nowe sposoby ataku, o których po prostu nie został „poinformowany”.

Zaradzić temu problemowi ma nowe oprogramowanie opracowywane przez firmę Icosystem z Cambridge (Massachusetts, Stany Zjednoczone). Naukowcy opracowują tam program, który będzie starać się „przewidzieć” ewolucję wirusów czy sposobów jakimi posłużą się w przyszłości hakerzy.

System opiera swe przewidywania na wiedzy o dotychczasowych próbach ataków. W założeniach, „przewidywanie” miałoby następować w centralnym komputerze, a jego efekty, tzn. sposób zabezpieczenia przed nadchodzącym zagrożeniem, byłyby rozsyłane siecią do innych maszyn. Mogłoby to pomóc w zabezpieczeniu komputerów na długo przed tym, zanim realne zagrożenie rzeczywiście by się pojawiło.
Źródło: Guru of 3D
Piotr Bulski | 07.02.2007 | 4229 odsłon | Brak komentarzy
Światowa sprzedaż oprogramowania zabezpieczającego komputery ma przynieść w tym roku 9,1 mld dolarów. Wynik ten będzie oznaczać wzrost w stosunku do roku 2006 o około 10,7 proc., kiedy to oprogramowanie zabezpieczające przyniosło 8,2 mld dolarów. Najwięcej, bo aż 53,8 proc. tegorocznych przychodów będzie pochodzić ze sprzedaży oprogramowania antywirusowego. Przyniesie ono zdaniem analityków firmy Gartner około 4,9 mld dolarów.

Specjaliści wspominają, że o ile oprogramowanie antywirusowe będzie przewodzić na rynku rozwiązań zabezpieczających, pojawiają się na nim zmiany. Dostawcy rozwiązań antywirusowych dla firm pracują nad ofertami będącymi tak naprawdę kompletnymi produktami zabezpieczającymi ("converged clients"). Nie musi to koniecznie oznaczać, że są to pojedyncze produkty bądź też jednocześnie instalowane, ale takie, którymi da się zarządzać wspólnie i są wspólnie oferowane, zawierając oprogramowanie antywirusowe, osobiste ściany ogniowe, systemy IPS (Intrusion Prevention System) czy systemy kontroli dostępu do sieci.

Proces wprowadzania nowych rozwiązań ma być powolny, za co w części odpowiedzialne będą koszty związane z tymi produktami. Przez przyszłe 18 miesięcy mniej niż 15 proc. klientów firmowych ma zakupić licencje dla nich dla wszystkich swoich maszyn biurkowych. Do roku 2009 poziom ten skoczyć ma do około 35 proc, przewidują analitycy.
Źródło: Tekrati
Piotr Bulski | 09.07.2006 | 6510 odsłon | 16 komentarzy
Nowa karata graficzna firmy Galaxy Technology wykorzystuje dwa chipy GeForce 7600 GT. Nowość to pierwszy model z serii zwanej Masterpiece (arcydzieło). Nowa karta, rodziny, której podzespoły dla uzyskania najlepszej jakości mają być specjalnie dobierane, działa z 512 MB pamięci graficznej GDDR3, po 256 MB na każdy z procesorów graficznych. Procesor pracuje z częstotliwością 560 MHz. Pamięci ustawione są na 1400 MHz (700 MHz).

Każdy z chipów oferuje 12 potoków pikselowych. Z ich wspólnej mocy skorzystać można będzie dzięki technologii Scalable Link Interface, kiedy tylko karta trafi na płytę z chipsetem Nvidii obsługującym SLI.

Karta ma pokazać się w sklepach w sierpniu. Orientacyjna cena modelu to około 250 Euro. Tutaj znajdziecie zdjęcia produktu, w tym jego zestawu chłodzącego, wykorzystującego centralnie umieszczony wiatrak oraz radiatory z rurkami cieplnymi.
Źródło: X-Bit Labs
Piotr Bulski | 12.05.2005 | 3772 odsłony | Brak komentarzy
Za rok firma Kodak chce wejść ze swoją ofertą na rynek drukarek atramentowych. Ciekawe, czy firmie uda się konkurować z obecnymi już tam firmami, jak Hewlett Packard, Lexmarkm, Canon czy Epson. Mający się pokazać w połowie przyszłego roku sprzęt, ma oferować wydruki fotograficznej jakości. O planach wprowadzania nowej oferty sprzętowej przez Kodaka wiadomo już od września 2003 roku, kiedy to firma potwierdziła podjęcie stopniowych kroków w odchodzeniu od rynku „analogowej” fotografii na rzecz prężnie rozwijającej się fotografii cyfrowej. Na nową ofertę składać się mają nie tylko aparaty cyfrowe ale i urządzenia drukujące, w tym mające pokazać się za około rok drukarki dla indywidualnych konsumentów.

Tak jak inni, obecni na tym rynku producenci, Kodak liczy na zyski ze sprzedaży mediów przeznaczonych dla jego drukarek. W biznesie tym zarabia się bowiem nie na drukarkach, ale na towarzyszących im dodatkach, tuszach, papierze fotograficznym itp.

Cytowani przez Reutersa specjaliści podejrzewają, że znana marka plus odpowiednio niska cena drukarek oraz towarzyszących im mediów mogą pomóc w rynkowym sukcesie nowego sprzętu Kodaka. Wiele jednak zależy od tego, jak długo firma będzie w stanie czerpać zyski ze sprzedaży „analogowych” produktów. Pieniądze z tego sektora wykorzystywane są do finansowania nowych cyfrowych przedsięwzięć.
Źródło: Reuters
Piotr Bulski | 11.09.2005 | 5102 odsłony | 5 komentarzy
Japonki mają gadget, który potrafi ustrzec je przed niechcianymi telefonami. Głuche telefony byłych narzeczonych lub innych natrętów trudno odstraszyć kobiecym słabym głosem. Jednak z dodatkiem urządzenia zmieniającego głos może okazać się to łatwiejsze. Sprzęt łączy się z telefonem komórkowym. Po jego włączeniu kobieta ma do wyboru osiem tonów silnego męskiego głosu, na które zostanie przetworzona jej mowa. Urządzenie w kształcie serca możecie zobaczyć na fotografii poniżej.

Wersja dla molestowanych telefonicznie mężczyzn jeszcze nie powstała :).
Źródło: textually.org
Piotr Bulski | 16.06.2003 | 3053 odsłony | Brak komentarzy
Microsoft nalega by nie używać wyciekających tu i ówdzie nowych wersji komunikatora MSN Messenger w wersji 6. Oprogramowanie nie jest podobno gotowe do użytkowania go przez końcowego odbiorcę.

Wczesne wersje MSN Messengera 6 pojawiły się i nadal się pokazują na wielu stronach serwisów internetowych. Według Microsoftu, krążąca po sieci aplikacja to program beta, który służyć miał jedynie testom wewnętrznym firmy. Jak doszło do przecieku nie jest pewne.

MSN, oddział Microsoftu, przestrzega przed niestabilnym działaniem programu pobieranego z nieoficjalnych źródeł. Jednocześnie firma Billa Gatesa poprosiła wybrane serwisy o zablokowanie możliwości ściągania programu. Użytkownicy powinni być cierpliwi i poczekać na publiczna prezentację aplikacji, która nastąpi w przeciągu kilku następnych tygodni, powiedział jeden z menadżerów z MSN.
Źródło: Neowin
Piotr Bulski | 16.03.2007 | 2762 odsłony | 2 komentarze
Logitech wspiera europejską premierę konsoli Sony PlayStation 3 przeznaczonym jej bezprzewodowym kontrolerem. Nowość nazwano Cordless Precision. Przyszłym użytkownikom zaproponować może ona dwa analogowe mini joysticki oraz krzyżowy sterownik typu d-pad oraz dwa analogowe spusty.

Za komunikację kontrolera z konsolą odpowiada technologia radiowa pracująca w częstotliwości 2,4 GHz. Zasięg kontrolera to około 10 metrów. Na urządzeniu znalazł się przycisk pozwalający za jednym naciśnięciem dostać się do menu konsoli.

Zasilanie widocznego na poniższej fotografii kontrolera stanowią dwie baterie typu AA. Producent podkreśla, że dzięki zaawansowanym technologiom oszczędzania energii kontroler będzie służyć graczowi, bez potrzeby wymiany baterii, przez ponad 150 godzin. Sugerowana cena gadżetu to około 40 dolarów.
Źródło: Logitech
Piotr Bulski | 02.05.2003 | 2369 odsłon | 5 komentarzy
EYEBOMB 9800 PRO i REDai 9200 to nowe karty tajwańskiego Triplexa oparte na najmocniejszym obecnie układzie firmy ATI, w pierwszym przypadku i najsłabszym z najnowszych chipów Kanadyjczyków, w drugim. Są to kolejne produkty poszerzające ofertę kart firmy występujących pod wspólną nazwą REDai.

Odmiennie od znanej z innych kart tej firmy mody, w przypadku RADEONA 9800 PRO Triplex nie zastosował swojego znaku rozpoznawczego – srebrnego PCB. Karta prezentuje się niczym referencyjny RADEON od ATI. W przypadku REDai 9200 natomiast zwyczajowi stało się zadość – drukowana płytka srebrzy się na całego.

REDai pojawi się w sklepach w pierwszej połowie maja w cenie około 125 dolarów. Mocny EYEBOMB 9800 PRO pojawi się w połowie tego miesiąca za niecałe 500 dolarów.

Zdjęcia poniżej.
Źródło: iXBT
Piotr Bulski | 17.12.2004 | 7055 odsłon | 13 komentarzy
Digit-Life prezentuje kilka fotografii ładnych, aluminiowo-stalowych obudów D.Vine (divine – boski, niebiański). Obudowy kierowane są do odbiorców poszukujących odpowiednich skrzynek dla zestawów HTPC (Home Theater PC). Potrafią one zmieścić w sobie płyty ATX.

5-kilogramowe obudowy nie są pionowe, a ich poziomy styl imituje urządzenia HiFi. W standardowej konfiguracji wewnątrz „skrzynek” działają dwa wentylatory o średnicy 60 mm każdy. Jest tu też 300-350-watowy zasilacz.

Obudowy mają być dostępne w kolorze naturalnym, a więc srebrnym, oraz czarnym. Dołączony do zestawu wyświetlacz informuje nie tylko o podstawowych parametrach pracy komputera, ale i o odtwarzanych multimediach. Umożliwia też on prace z pilotem zdalnego sterowania. Dostępne są sterowniki dla Winampa oraz aplikacji Motherboard Monitor 5.

Cena obudów to od około 300 do około 350 dolarów. Poniżej fotografie.
Źródło: Digit-Life
Piotr Gontarczyk | 15.08.2014 | 17783 odsłony | 16 komentarzy

Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące architektury "Broadwell" ukazujące kilka ciekawych informacji na temat kolejnej generacji procesorów firmy Intel. Do prezentacji elektronicznej dotarł Anandtech, który oczywiście nie omieszkał się z nimi podzielić. W ten właśnie sposób uzyskujemy pełniejszy obraz mających się niebawem pojawić procesorów Core M, w których Intel po raz pierwszy zastosuje nową architekturę mikroprocesorową.

Piotr Gontarczyk | 15.09.2011 | 45720 odsłon | 41 komentarzy

Jednym z bardzo rozpoznawalnych elementów systemów Windows jest oczywiście "BSOD", czyli tzw. Niebieski Ekran Śmierci, po którym z reguły komputer trzeba uruchomić ponownie. Wraz z systemem "Windows 8", ekran śmierci został wreszcie zmieniony.

Źródło: Geek.com
Piotr Bulski | 13.08.2007 | 4834 odsłony | 20 komentarzy
Firma Activision przedstawiła trailer nowej gry serii Call Of Duty. Najnowsza część zatytułowana "Call of Duty 4: Modern Warfare" ma pokazać się w sprzedaży w europejskich sklepach 9 listopada. Gra przygotowywana jest na platformy PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3. Poniżej film. Zapowiada się bardzo atrakcyjnie.
Źródło: Guru of 3D
Paweł Pilarczyk | 26.07.2004 | 3752 odsłony | 20 komentarzy
W związku z planowaną na dziś publikacją potężnego artykułu (niespodzianka!), w którym znajduje się ponad 200 ilustracji, musieliśmy wyłączyć opcję "Pokaż cały artykuł na jednej stronie". Na własnej skórze przekonaliśmy się przy okazji publikacji tekstu "Intel Inside 2004", że opcja ta powodowała całkowite zatkanie łącza, do którego podpięty jest nasz serwer.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że dla niektórych czytanie artykułu strona po stronie jest niewygodne, jednak z powodów technicznych opcja "Cały artykuł na jednej stronie" na razie pozostanie wyłączona. Być może włączymy ją ponownie, ale na przykład tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Za uniedogodnienia przepraszamy.
Piotr Gontarczyk | 19.07.2011 | 11716 odsłon | 2 komentarze

Enermax ruszył ze sprzedażą nowej wersji obudowy przenośnej dla dysków twardych, Brick, której pierwotne wydanie wyposażone było w interfejs USB 2.0. Nowa "cegła", oznaczona symbolem EB208U3, ma dla odmiany USB 3.0.

Źródło: Enermax
Aktualności na stronę
1 2 3 4 5 6 7 ... 2870 »
Aktualności
Znacznie lepsza kompresja i więcej możliwości. Alliance for Open Media, w skład której wchodzą m.in. 24
Nowy miesiąc, nowa gra i dwa dodatki. 11
Będzie drogo, ale to każdy wie. 10
Sporo szczegółowych danych. 18
Wraca sprawa zamkniętego serwisu MegaUpload. Kim Dotcom nie daje o sobie zapomnieć. 13
Dla twórców urządzenia może być to bardzo ważne partnerstwo. 3
Mamy do czynienia z dość drogim kartonem. 10
Na taką grę fani Dragon Ball czekali latami. 8
Kryptowaluty nie są głównym powodem małej podaży kart. 23
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 45
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 69
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 41
Szukamy osoby do pracy w laboratorium redakcyjnym. 95
Google zaciska twórcom pętlę. 39
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 60
Crackerzy znaleźli sposób na zabezpieczenie. 41
Szybkie układy dla najwydajniejszych kart graficznych. 28
Wraca sprawa zamkniętego serwisu MegaUpload. Kim Dotcom nie daje o sobie zapomnieć. 13
Było bardzo drogo, teraz jest tylko drogo. 14
Znacznie lepsza kompresja i więcej możliwości. Alliance for Open Media, w skład której wchodzą m.in. 24
Nowy miesiąc, nowa gra i dwa dodatki. 11
Google zaciska twórcom pętlę. 39
Kryptowaluty nie są głównym powodem małej podaży kart. 23
Duża zniżka na całą serię. 23
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 69
Jedna bardziej do multimediów, a druga bardziej do biura. 4
Facebook
Ostatnio komentowane