komentarze
KenjiroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kenjiro2019.12.15, 12:33
-6#1
Co zrobił źle? Łatwiej wypisać jest co zrobił dobrze. A dobrze zaczął, no i tyle...
Najważniejszym błędem był brak wizji na cały ekosystem, gdzie nawet po latach synchronizacja WM <-> Windows kulała, za to próbowali sprowadzić Windows do najniższego mianownika, czyli WM.
W skrócie, pomysł na WM był niezły, ale im dalej w las, tym więcej błędnych założeń i jeszcze więcej nieudanych realizacji.
ZnajdywaczZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Znajdywacz2019.12.15, 13:52
Windows 10 Mobile był bardzo dobry szczególnie dla typowego zjadacza smartfonów, wspólna wizja podstawowych aplikacji sprawiała wrażenie spójności i kompletności systemu a przez to była przyjazna dla użytkowników.

System został zabity przez Gogla, który nie zamieścił na nim swoich aplikacji a także przez to, że MS tradycyjnie nie wierzy w swoje produkty i zamiast jak to angole mówią 'fake it till you make it' ubił system nie dając mu nawet szansy na zdobycie popularności.
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.12.16, 09:38
-2#3
hehe, a mogliby spokojnie wydać słuchawkę otwartą, mogli dać wsparcie niezależnym twórcom. mogli pozwolić na instalację win mobile 10 na dowolnym sprzęcie, byleby ten sprzęt był w stanie przyjąć taki system.

efekt? ktoś kto kupił lumię, mógłby spokojnie przejść na androida. słuchawki byłyby kupowane tym chętniej, bo z powodu niezależnego wsparcia, byłyby w warstwie systemu wspierane bardzo długo tak jak to jest z windowsem, a nie jakieś marne 3, góóóóóra 4 lata u konkurencji. tyle w temacie.

MS zaorał się sam. teraz robią ten sam błąd z surface w wersji ARM. nawet z intelowym surface jest problem z wymianą windowsa na coś innego, w dodatku to wszystko po dziwacznej cenie bo ultra lekkie ultra nic. MS nadal sam się ora.
Zaloguj się, by móc komentować