komentarze
i386Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
i3862019.10.09, 07:00
e... a .. tak to był faktycznie eksperyment
Mit Czy KitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mit Czy Kit2019.10.09, 10:19
pewnie na przeszkodzie stanęła niezwykle wygórowana cena dla tego układu, co bardzo podnosi cenę lapka. dodatkowo TDP czegoś takiego można bardzo podnieść w górę dla wydajności. być może jednak zastosowanie układu od NV było po prostu tańsze, przy porównywalnych lub lepszych osiągach.

tak nawiasem fajnie by było, gdyby coś podobnego zaproponowało samo AMD :) ale już z ryzenem zamiast core. Moim zdaniem to by była bardzo fajna oferta, gdyby AMD wypuściło serię ryzenów, gdzie jednym z elementów chipletu byłby blok HBM robiący za ogromny cache dla CPU :) byłby niezły kop w wydajności, bo wymiana danych CPU - RAM od dawna jest gwoździem do trumny w wydajności.
AssassinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Assassin2019.10.09, 11:25
Coś czuję, że może być tak z tym jak z procesorami Clarkdale/Arrandale. To były pierwsze układy typu multi-chip-module, bardzo podobne do Ryzenów 3000. Intel je wprowadził prawie 10 lat temu i szybko się z nich wycofał. Były wprawdzie trochę niedopracowane (za bardzo obcięto przepustowość łącza na linii CPU-IMC), ale pomysł miał bardzo duży potencjał, co udowodniły nowe Ryzeny. Tutaj też wydaje mi się, że zbyt szybko się poddali.
AlejajcaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Alejajca2019.10.09, 11:59
Wydaje się, że to był eksperyment testujący możliwości układów multi-chip.
Teraz doświadczenie wykorzystają przy projektowaniu układów CPU iGP (Xe).

Może też być tak, że koszty układu przewyższały zyski, bo dostępność laptopów z KL-G była znikoma.
pwilZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
pwil2019.10.09, 14:15
Przecież wiadomo jest, że problemem było to, że producenci laptopów nie chcieli się narazić nVidii i trafić korzyści z ich 'programów marketingowych'.
Zaloguj się, by móc komentować