komentarze
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 33%
Rybaczek Koziołka2019.06.18, 09:01
-3#1
ja to widzę że Nvidia sama nie wie czego chce i błądzi po omacku. Doskonale wiedzą że pomimo dużej przewagi nad AMD (amd jest zajęte walką głównie w CPU), ta przewaga może bardzo szybko stopnieć. Jednak NV nie ma pomysłu na przyszłość.

A tak naprawdę mogliby zrobić coś, czego jeszcze nikt nie zrobił. Podstawą mógłby być dowolny pecet, nawet serwerowy, zaś to co do tej pory jest kartą grafiki, równie dobrze mogłoby być niezależnym komputerem z własnym ramem, własnym klastrem CPU typu ARM, i własnym GPU.
I tu jest jedna niezwykle ważna rzecz. To wszystko musi być w miarę otwarte, gdzie wyjątkiem w otwartości może być jedynie GPU. I już mają klaster. Wtedy wystarczy kupić relatywnie tanio komputer czy serwer, gruby odpowiednio dostosowany, wsadzić w niego 8 takich kombajnów, i jazda. byłoby to rozwiązanie prawie jak blade :)
A gdyby to się przyjęło, mogliby taki zestaw zapiąć do komputera przez FC i wszystko wsadzić w dodatkową półkę, z możliwością wymiany na gorąco, tak jak to się robi w rozwiązaniach typu blade.

czy NV wystarczy na to odwagi, czy dalej będą odgrzewali stare pomysły?
Zaloguj się, by móc komentować