komentarze
WibowitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Wibowit2019.06.03, 15:46
ARM pracuje nad natywnym dla ARMa Electronem 6: https://community.arm.com/developer/ip-pro...n-arm-ecosystem
Pod natywnym Electronem na ARMa apki JavaScriptowe będą zamulać tak samo szybko jak na Intelu ;]
h63619Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
h636192019.06.03, 16:31
To ma sens tylko w przypadku małych tabletów gdzie czas pracy na małej baterii i bycie cały czas online jest najważniejsze.
KenjiroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kenjiro2019.06.03, 21:18
Tylko, że tzw. konsument treści nie potrzebuje mocnych procesorów, jemu wystarczy to co jest obecnie w telefonach lub tabletach i taka osoba z pewnością będzie zadowolona długim czasem pracy i rzadszym ładowaniem.
Za to osoby pracujące na notebookach już zauważą, że Excel czy Word będą działać wyraźnie słabiej niż na popularnych i tanich x86, gdy czas pracy na baterii ma znaczenie drugorzędne.

Innymi słowy, uważam że Qualcomm próbuje wykreować nowy rynek, który póki co praktycznie nie istnieje. Sądzę, że im to się nie uda, ale kto wie...
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2019.06.04, 11:27
To będzie miało sens pod warunkiem, że takie laptopy nie będą pozamykane na 4 spusty i będą miały w miarę otwartą specyfikację podobnie jak pecety x86. w tej chwili wszystko jest pozamykane i to jest po prostu dramat. brejkowanie, utrata gwarancji, zainstalujesz inny system i gwarancja poszła do piachu, i tak dalej. taki lapek z ARM nie ma żadnego sensu.

z innej beczki, tak wiem to jest kompletnie inny system, mamy arduino, bazujące oczywiście na ARM, gdzie wgrywanie dowolnego systemu jest jak najbardziej ok. niestety to coś nadal ma kilka niepotrzebnie zamkniętych blobów.
Zaloguj się, by móc komentować