komentarze
AdolphZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Adolph2019.05.20, 17:26
-1#21
Czyli z lapkami też będzie słabo, co w sumie też było do przewidzenia.
Markiz88Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Markiz882019.05.20, 18:04
Namonaki @ 2019.05.20 16:14  Post: 1203883

wydobywają ale nie maja monopolu na wydobycie
chiny wygryzły resztę świata kosztami wydobycia do tego stopnia że przestało się opłacać wydobywać gdzie indziej
(co bardzo nie podoba się Trampowi)
USA ma nieczynne kopalnie i zasoby potencjalne REE z których nie korzysta (bo taniej jest sprowadzać surowiec z chin)
eksploatacja ich nie ma uzasadnienia ekonomicznego wiec straciły status złóż
a magmy karboryzatorowe występują chociażby w Afryce (Ol Doinyo Lengai)
Japonia dopiero po kryzysie zaczęła poszukiwać złóż REE na własnym terytorium

Tylko że rozpoczęcie wydobycia na odpowiednią skalę to kwestia lat. Dodatkowo dochodzą kwestie ekologiczne o które się dużo mniej troszczono w chinach niż teraz na nowo w USA. Teraz przy tych złożach najprawdopodobniej nie ma odpowiedniej kadry pracowniczej albo jest już wiekowa, ponadto pozyskanie nowych ludzi też będzie trudne bo chętnych za słabą kasę będzie mało.

Abdulah @ 2019.05.20 16:23  Post: 1203884

Ale największy problem Polski nie polega na tym, że jest nierozważna, tylko na tym, że ma mało atutów i jest infiltrowana na wylot.

A w wojnie USA-Chiny, więcej atutów ma USA, ponieważ dotychczasowa sytuacja była bardzo korzystna dla Chin, które wielokrotnie więcej eksportują do USA niż stamtąd importują, dlatego Chiny ryzykują znacznie więcej. USA doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Chiny po prostu nie mogą sobie pozwolić na to aby pójść na całość, dlatego sukcesywnie kąsa Chiny. Najpierw nałożyli cła, później zaproponowali ugodę w postaci umowy handlowej, Chiny odrzuciły umowę, ale przez to wciąż muszą płacić cła, więc tak czy owak USA wygrało i teraz dalej próbują wybadać Chiny, żeby sprawdzić w którym momencie się postawią.

Oczywiście zgadzam się, że Chiny są państwem poważnym i być może mają jakiś długofalowy plan. Niemniej jednak na razie wygląda to tak, że USA rozdaje karty. A to, że się szybko rozwijają to tylko kolejny powód dla USA, żeby uderzyć teraz i zrobić to zdecydowanie, bo później może być za późno. Chociaż z reguły jest tak, że państwo, czy firma może się rozwijać szybko i tanio do pewnego momentu, a później trzeba się podzielić zyskami z ludem, bo może się rozlecieć system. Zresztą już teraz stopa życia w Chinach znacząco wzrosła. Kiedyś liderem elektroniki w Azji była Japonia, ale wiadomo jak to się skończyło. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy.

A info co do metali ziem rzadkich szukałem po angielsku, tylko po innej frazie.

Stany zjednoczone próbują rozdawać karty, a chiny mają poważna broń w postaci obligacji amerykańskich. Ponadto polityka usa w ostaniach latach raczej jest serią błędów i pomyłek. Z isis przegrywali, konfliktu w Afganistanie nie zakończyli. Sankcje przeciwko Rosji nie działają, Krymu nie z dobyli od ukrainy. Przewrót w Wenezueli się nie udał a Kuba nadal im się kłaniać nie chce
Edytowane przez autora (2019.05.20, 18:17)
binniebinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
binniebin2019.05.21, 00:27
czopor @ 2019.05.20 12:03  Post: 1203841
beznazwie @ 2019.05.20 11:17  Post: 1203831
Ajfony się nie sprzedają to próbują nieczystymi zagrywkami pozbyć się konkurencji.


To nie powinni się brać za Huawei tylko za BBK Electronics (właścicielka OPPO, Vivo i OnePlus) czyli drugiego po Samsungu sprzedawcę smartfonów ;)


Akurat ta firma w USA jest nieobecna wiec nie ma żadnego powodu aby dawać ja na czarna listę, także nie chcą budować infrastruktury sieciowej w Europie czy USA
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.