Komentarze
Komentarzy na stronę
1
Borat1 (2018.03.19, 19:45)
Ocena: 9
#2

0%
Bez kosztów opracowania produktu, samej produkcji, testów, dystrybucji, gwarancji, oprogramowania, marketingu te wyliczenie o kan du.. można rozbić.
goly (2018.03.19, 20:27)
Ocena: 1
#3

0%
jak na taką masówkę spora przycinka
testkonto9 (2018.03.19, 21:26)
Ocena: 8
#4

0%
Co za bzdurna i bezsensowna logika z tym wyliczaniem kosztów części. To tak jakby wykonać i oddać półroczny projekt IT na pendrive a klient 'To aż tyle? Przecież pendrive kosztuje 15zł'. Jeśli taki mądry to zrób sobie od zera taki smartfon mając wyliczone tutaj 400 usd, powodzenia.
gregorio (2018.03.19, 21:31)
Ocena: 9
#5

0%
Ciekawe jak to licza. Przeciez Samsung wiekszosc czesci sam produkuje wiec jakie sa rzeczywiste koszty tylko oni wiedza. Moze na zasadzie: za ile by komus sprzedali?
.:Proxy:. (2018.03.20, 02:36)
Ocena: -3
#6

0%
Borat1 @ 2018.03.19 19:45  Post: 1133207
Bez kosztów opracowania produktu, samej produkcji, testów, dystrybucji, gwarancji, oprogramowania, marketingu te wyliczenie o kan du.. można rozbić.


Opracowanie projektu? Piszesz tak jakby to jeden model od drugiego różnił się gigantyczną ilością części. Gdyby porównać pierwszego SGS-a i tego obecnego, to można by się zgodzić - że wkład pracy i czasu był ogromny.

Testy powiadasz? A niby z jakiego powodu wybuchały im telefony i zjarała się lina produkcji czy fabryka baterii - no z jakiego? Podpowiem, przyczyną było cieńcie kosztów. Z tego samego powodu niektóre egzemplarze mają fioletowy odcień zamiast czystej bieli. Testy, to pewnie w programie przeprowadzają, który zajmuje się symulacją i kilka wyrywkowych egzemplarzy dla potwierdzenia. Przecież i tak okres połowicznego rozpadu to rok, gdzie po tym czasie pojawia się następca z wyższym numerkiem i ceną.

Marketing? To żadne koszty, w momencie gdy marketing zajmuje się jednocześnie reklamą i projektem urządzenia - no chyba nie powiesz, że S8 z tym czytnikiem linii papilarnych w tym miejscu, projektował dział wybitnych inżynierów testując to na dziesiątkach specjalnie do tego zatrudnionych testerach.
Dział marketingu nie widział problemu w takim umiejscowieniu, a dział księgowości również spojrzał na to przychylnym okiem (bo pewnie zaoszczędzili dzięki temu kopę kasy).

Gwarancja? Kto Ci da gwarancje na szklankę? Można zagwarantować, że się z niej nic nie wyleje, no ale jak upadnie to przecież oczywiste, że się stłucze. Wiec gwarancji na najważniejszy aspekt urządzenia nikt nie da, bo zawsze można wmówić że to z winy użytkownika (chyba Sony czegoś podobnego próbowało).

Wliczenia na czym tu zaoszczędzić i co zrobić tak żeby wyglądało na warte tej absurdalnej ceny, rzeczywiście mogą sporo kosztować - ale i tak wilcza się to w cenę.

____

Tak można by podsumować większość producentów pokazujących swoje 'nowe' modele.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Gotowe na 9. generację CPU. W serii płyt głównych z chipsetem Z390 znajdziemy nowe modele od MSI. 4
Jest bardzo źle, a może być jeszcze gorzej. 26
Dla serwisu to ogromna strata. Twitch został zablokowany w Chinach. 26
Jeszcze pojemniej i jeszcze drożej. 14
Przynajmniej na zachodzie. 34
Dobra gra zawsze się obroni. Monster Hunter: World to jeden z największych hitów na PC w tym roku. 21
Niewielki sprzęt o całkiem dużych możliwościach. 10
Smutna informacja dla fanów przygodówek. 14
Jest bardzo źle, a może być jeszcze gorzej. 26
Dla serwisu to ogromna strata. Twitch został zablokowany w Chinach. 26
Firma w końcu zabiera się za toksycznych użytkowników. 8
Niestety na grę musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. 7
Niewielki sprzęt o całkiem dużych możliwościach. 10
Intel może mieć kolejnego poważnego konkurenta. 11
Przynajmniej na zachodzie. 34
Facebook
Ostatnio komentowane