Komentarze
Komentarzy na stronę
1 2
lukasz166 (2017.10.13, 06:53)
Ocena: 5
#1

0%
Mimo wszystko szkoda. Pod względem spójności interfejsu WM bije na głowę Androida.
topiq (2017.10.13, 07:19)
Ocena: 33
#2

0%
Nie miał szans, bo choć idea była całkiem ok, to wykonanie leżało i kwiczało. Cały ten program Insider, który miał pomóc, a tak naprawdę i tak w MS nikt nie brał zgłoszonych błędów pod uwagę. Obietnice, że każda Lumia z x2x, x3x dostanie W10M a potem nagle, zmiana decyzji. Jeżeli platforma to nic pewnego, to wiadomo, że nikt się w nią nie będzie pchał do sklepu. A tam niestety pustki. Nie powiem sam W10M jest wygodny w użytkowaniu i dość szybki, co z tego jak każda aktualizacja coś rozwalała. A to kafel przestał działać, a to kontakty wcięło, a to pogoda przestała się pokazywać na ekranie wygaszacza. Obiecane funkcjonalności przesuwane o rok albo nigdy nie weszły do systemu. O polskiej Cortanie to już nawet nie ma co marzyć. Za to mowę polską z WP8 wywalili. Nawet durnej diody powiadomień w L735 nie potrafili ożywić, co się udało chłopakom z XDA. Działa to świetnie, bo uruchomiłem żonie i jest zadowolona. Miał być ekosystem, możliwość wysyłania sms z PC za pośrednictwem połączonego konta MS przez komórkę, takie prawdziwe continuum, guano z tego wyszło. Wiele obietnic i mydlenia oczu, bo jak się daje system do napisania stażystom z indii, to niestety wychodzi jak z W10M. Szkoda, naprawdę szkoda, mieli swoją szansę i jak zwykle nie wykorzystali. MS od kiedy przestał nim kierować Gates, stacza się po równi pochyłej, nawet szalony Ballmer lepiej ich prowadził. Szkoda HP, MS nieźle ich wyr...ał, a fajne smartfony mają.
Jacek Piast (2017.10.13, 08:21)
Ocena: 16
#3

0%
Czyli wychodzi, że całe to męczenie ludzi kafelkami (gdzie są te dotykowe monitory...) od wersji W8 było idiotycznym pomysłem tak jak wielu użytkowników mówiło. Steve też miał rację bo mówił, że nie ma sesnu mieszania systemu na urządzenia mobilne z systemem na komputry. Mogli normalnie rozwijać siódemkę i dać obsługę nowszego sprzętu i cyzelować delikatnie wygląd to nie. Musieli wszystko popsuć i stracili sympatię wielu użytkowników, m.in. moją. I co teraz W10 jest mutantem z kafelkami. Czy usuną to całkowicie w przyszłości? System jest wymieszaniem systemu na pc razem z elementami mobilnymi i rozłazi się graficznie. Do tego jest usługą więc nie jest własnością użytkowników. Cała kopnięta filozofia Microsoftu. Niech wrócą do idei W7 i sprzedają program nie usługę, program o przejrzystym interfejsie. I tak zarabiają krocie więc niech im kasa nie uderza do głowy.
Andree (2017.10.13, 09:22)
Ocena: 11
#4

0%
Warto wiedzieć że Windows CE było obecne na rynku od 1996 r. do 2013 r. (jako Embedded Compact 2013). Niestety MS zrezygnował z tego ogromnego dorobku aplikacji i niebagatelnego udziału rynkowego, stawiając na kafelki Modern UI, które się nie przyjęły ani na pecetach, ani na urządzeniach przenośnych. Jednak Windows 10 dla PC ratuje to, że użytkownicy wymogli przywrócenie menu Start, ponadto można zainstalować darmowy Classic Shell i niemal zapomnieć o kafelkach.
w.p. (2017.10.13, 09:24)
Ocena: 9
#5

0%
Trudno żeby miał szanse jak własna matka dzieciaka trzymała w piwnicy i tylko mu jedzenie przynosiła...
Miałeś chamie złoty róg jak to mawiają.
Po prostu MS dało ciała i tyle. Pomysł bym dobry i innowacyjny. Tylko ktoś na górze od razu stwierdził że nie warto. Znam parę osób które używają WM i sobie chwalą. Fakt że nie używają setek aplikacji jak ludzie na A czy iOS, ale jako system z podstawowymi funkcjami smartfonowymi naprawdę dawał radę. Sam przesiadłem się z budżetowej Lumii 550 na iPhone i nadal uważam że to był dobry system który nawet na takim słabym sprzęcie chodził w zadowalający sposób. Oczywiście że wolę IP - tylko że on kosztuje jakieś 5 razy więcej. A tak naprawdę np. moi rodzice nie potrzebują IP żeby używać go jako telefon, czasami wrzucić jakieś zdjęcie na maila czy FB. Do tego WM by im wystarczył a do tego system jest łatwy w obsłudze.
Eh. Microsoft Microsoft...
Zas (2017.10.13, 09:28)
Ocena: 7
#6

0%
Jak się tworzy prymitywny system dla emerytów z Parkinsonem, to od początku jest dla każdego jasne, że nie ma szans... A jak się ciskali niektórzy, gdy pisano po premierze WP7, ze to jakiś dramat i padnie.Teraz został nam Windows 10 z niedorozwiniętym UI i kaflami, nie wiadomo do czego potrzebnymi, oraz pokraczny interfejs aplikacji UWP, stworzony tylko i wyłącznie na potrzeby wersji mobilnej...

Ja się właściwie cieszę, to daje nadzieję na normalny Windows na PC w przyszłości. Przecież te swoje bieda-aplikacje UWP MS może olać z dnia na dzień.
kanon7 (2017.10.13, 09:29)
Ocena: 9
#7

0%
Microsoft co nie dotknie, to zepsuje:

- kupno Nokii (Microsoft Lumia)-> porażka
- Windows Phone/Mobile -> porażka
- Windows 10 -> idea usługi, błędów -> porażka
- laptopy Surface -> porażka
- windows RT -> porażka
- sklep Windows -> porażka
- microsoft Edge -> porażka
Buksior (2017.10.13, 09:46)
Ocena: 11
#8

0%
Nadela najpierw doprowadził do tego, że win10 ma tak żałosny udział w rynku, a teraz bredzi, że przy tak małym udziale nie opłaca się kontynuować prac...
h63619 (2017.10.13, 10:01)
Ocena: 9
#9

0%
Miał szanse tyle, że balmer i nadella je spieprzyli.
Od samego początku niepotrzebnie skasowali Windows Mobile 7 I gdy zaczeli pracę nad Windows Phone 7. Trzeba było zatrudnić więcej pracowników i równolegle pracować nad oboma systemami bo WM7 można było wypuścić o rok wcześniej niż WP7 i na dwa lata by starczył a wóczas mogli by bardziej dopracować WP przed premierą i wypuścić go jako WP8 przy okazji dopracować bardziej Windows 8 i wypuścić oba systemy na raz.
Kolejnym błędem były wysokie ceny licencji na niedopracowany WP7. Trzeba było rozdawać za darmo by skusić klientów niższą ceną.
Kolejnym błędem było porzucenie WP7 w chwili wprowadzenia WP8. Trzeba było przez jakiś czas rozwijać oba systemy oferując bardzo tanie modele z WP7 a flagowce i średnie z WP8 pilnując by większość aplikacji była w pełni kompatybilna.
Kolejnym błędem była współpraca z Nokią na preferencyjnych warunkach, co zniechęciło HTC i Samsunga. Lepszym modelem było zlecenie Noki, HTC i Samsungowi wyprodukowania kilku modeli, które Microsoft by kupił w odpowiedniej ilości i zajął się ich dystrybucją w ten sposób Nokia by dołączyła do producentów WP ale nie na preferencyjnych warunkach.
Kolejnym błędem było pozwolenie Nokii na gmeraniee w systemie i wypuszczanie własnych przeróbek. Nokia swoim gmeraniem w Symbianie doprowadziłą się do upadku a Microsoft pozwolił im na to samo z WP.
Problemem Nokii było skupianie się na fotografii i hipsterach a Microsoft powinien się skupiać na klientach biznesowych.
Kolejnym błędem było kupienie Nokii a następnie likwidacja marki.
Kolejnym błędem jest Windows 10 i to nie tylko mobilny. Ale to już jest wina nadelli, który skupia się tylko na azurze i powoli likwiduje wszystko inne w Microsofcie.

Po WP/WM przyjdzie kolej na rezygnację z UWP i sklepu a korporacje będą powoli przechodzić z aplikacji desktopowych na webowe a do nielicznych zastosowań gdzie potrzeba desktopowych będą je robili na Macki. W efekcie Windows stanie się niepotrzebny bo do większości zadań wystarczy ChromeOS lub Android i iOS a do reszty MacOS. Następnie przeniosą backend z Azure do Amazon AWS i z Microsoftu nic nie zostanie.
Soulburner (2017.10.13, 10:07)
Ocena: 2
#10

0%
Bardzo szkoda, że tak potoczyły się losy Windows w wersji mobilnej. Był taki moment w szczycie popularności Windows Phone 8.1, że zapowiadało się, że wszystko będzie dobrze i nawet jeśli nie zawojują rynku, to będzie to licząca się platforma. Niestety, zabrakło aplikacji. MS próbował pomagać developerom najpopularniejszych appek, nawet chciano im za to płacić, a i tak nic z tego nie wyszło. Wielka szkoda, bo był to system przejrzysty (nawet pomimo początkowego wrażenia, że w ustawieniach panuje jeden wielki burdel), bardzo wydajny (tam, gdzie Android by nawet nie ruszył, WP8 chodził bardzo znośnie, zdaje się, że był to też pierwszy system mobilny, który używał GPU do rysowania całego interfejsu)...

Jeśli chodzi o kafelki, o których wspomniano w komentarzach, to nigdy nie byłem ich przeciwnikiem i są nawet całkiem fajne. Nie sądzę, żeby miały w przewidywalnej przyszłości zacząć znikać, choć przyznaję, że ich przydatność jest dość przeciętna (zerkam czasem w Starcie na kalendarz i prognozę pogody ;)). Bardziej przydatne są 'nakładki', np. kiedy na przypiętej do paska zadań aplikacji poczty widać liczbę nieprzeczytanych wiadomości.

Największym znakiem zapytania jest rozwój i popularyzacja UWP. Całym sensem jego istnienia było to, aby twórca programu napisał jeden kod działający na każdym urządzeniu i przygotował tylko odpowiednio dopasowany interfejs dla telefonu, tabletu, peceta, xboksa itd. Jedno kliknięcie i appka dla wszystkich urządzeń siedzi w sklepie Windows. Teraz UWP, choć ma pewne zalety nad 'normalnymi' aplikacjami Win32 z punktu widzenia programisty, stracił mocno na znaczeniu.
mfuker (2017.10.13, 10:47)
Ocena: 2
#13

0%
Satya Nadella to tylko laleczka ze sznurkiem. Musi mówić co mu karzą, a w zamian jest prezesem firmy programistycznej z San Escobar.

Prawdziwy prezes i jego prawe ręce dawno się nie wychylają i piją drinki z Monsanto.
h63619 (2017.10.13, 11:07)
Ocena: -1
#14

0%
anglik666 @ 2017.10.13 10:31  Post: 1101242
'Nawet Windows 10 jest wciąż w fazie beta.', lol, to pan redaktor chyba zaspał

Jest w fazie beta zwanej windows as a service. Jak skończą te swoje fail updaty i zaczną prące nad Windows 11 to 10 nie będzie w fazie beta. Swoją drogą to właśnie Windows 10 Mobile wyszedł z fazy beta.
Remedy (2017.10.13, 11:08)
Ocena: -3
#15

0%
lukasz166 @ 2017.10.13 06:53  Post: 1101189
Mimo wszystko szkoda. Pod względem spójności interfejsu WM bije na głowę Androida.

Jest najbardziej spójnie patologicznym interfejsem w historii informatyki. Pełna zgoda. Dlatego zdechł. Głupszego GUI naprawdę nie dało się wymyślić.
.:Proxy:. (2017.10.13, 11:34)
Ocena: 12
#16

0%
Satyna Najarana Nadela moim zdanie kłamie. Może inaczej, on tej szansy nie dostrzegał, ale jak najbardziej WP miał szanse stać się 3 graczem.

Tylko i wyłącznie przez błędy kierownictwa, taką możliwość zmarnowano i to nie pierwszy raz!
Te same błędy kierownictwa niemal wykończyły na starcie premierę nowego Xboxa, na szczęście w porę się z niektórych wycofano, ale widać teraz jak sporo ich to kosztowało.

Kafelki moim zdaniem były świetnym interfejsem dla mobilnych urządzeń i tez w tym celu od początku projektowanym. Były powiewem świeżości i w miarę rozwoju kolejnych 'numerków' coraz bardziej przejrzystym i funkcjonalnym. Nie była to kopia niczego obecnie dostępnego na rynku i jeden z niewielu tworów, który miał spore szanse. Oczywiście posiadał wiele niewytłumaczalnych niedoróbek, które kolejny raz uważam, że były wynikiem złego planowania i zarządzania przez kierownictwo.
Microsoft chciał być drugim Apple, gdzie sam projektuje urządzenia i tworzy system operacyjny na wyłączność swoich urządzeń. To był ogromny błąd.
Jabłko miało Jobsa, który mógłby sprzedać worek kartofli z logo nadgryzionego jabłka po cenie złotego kruszcu. Za jego 'panowania' zaprojektowano urządzenie, które wyróżniało się spośród innych urządzeń, mimo fatalnych możliwości softu i samego urządzenia w porównaniu do już dostępnych urządzań. Facet miał jednak plan i zasoby, które z głowa inwestował i realizował. Wtedy też ówczesny CEO Microsoftu (szalony Stefan), wyśmiał pomysł Jobsa nie wróżąc sukcesu. Android dopiero co sie rodził i na samym początku był równie kiepski co możliwości systemu z pierwszego iPhona - jego jedyna zaletą była otwartość, czyli każdy producent mógł używać go we własnych produktach. W tym czasie Symbian oferował nieporównywalnie większe możliwości, tutaj jednak również zawiniło kierownictwo, które spoczęło na laurach i zaczęło marnotrawić wcześniej wypracowany sukces.
W momencie mocnej pozycji iPhone-a i gigantycznej ilości urządzeń pod kontrolą Androida należało przyjąć inną strategie rozwoju, którą kilku przedmówców już przedstawiło i jak najbardziej to miało szanse się udać.

Niestety Microsoft ma ogromnego pecha co do kierownictwa. Ubili już tyle obcujących i ciekawych projektów, które jak najbardziej mogły odnieść sukces, że ciężko to wszystko zliczyć i wymienić. Dobry sternik, to klucz do sukcesu. Widać to najlepiej na przykładzie Jabłka. Dziś Apple jest cieniem samego siebie i zastanawiam się, jak długo jeszcze pociągną na wcześniej wypracowanej pozycji. Ewidentnie obecny CEO nie ma tej wizji, a jedynie co wprowadził za swojej kadencji to politykę przejściówek i adapterów.

Microsoft stacza się po równi pochyłej i wydaje się, ze nic na chwile obecną tego nie powstrzyma. Microsoft sukcesywnie traci zaufanie, a to więcej, niż utracić jakiś projekt bo ten okazał się niewypałem. Nie można być pewnym ich zapewnień i produktów, bo dziś są, a jutro Satyna może je od tak wykreślić - bo nie można denerwować akcjonariuszy. Jeśli będzie trzeba, to się siłą konsumenta przymusi jak to działo się z Windowsem 10, bo najważniejsi są nie konsumenci ale akcjonariusze, którzy oczekują wyższych cyferek.
Microsoft przegrał już wszystko co mógłby przegrać, a ja jestem wciąż w szoku jak Nadela trzyma się jeszcze swojego stołka - to przeczy prawom fizyki, bo tam w Microsofcie wszystko jest wywrócone do góry nogami...
.:Proxy:. (2017.10.13, 11:44)
Ocena: 9
#17

0%
Remedy @ 2017.10.13 11:08  Post: 1101256
lukasz166 @ 2017.10.13 06:53  Post: 1101189
Mimo wszystko szkoda. Pod względem spójności interfejsu WM bije na głowę Androida.

Jest najbardziej spójnie patologicznym interfejsem w historii informatyki. Pełna zgoda. Dlatego zdechł. Głupszego GUI naprawdę nie dało się wymyślić.


Jeśli piszesz o desktopie, to mogę się zgodzić.

Jeśli chodzi o mobilne urządzenia, to ten interfejs jest naprawdę dobry i funkcjonalny, oraz bardzo ergonomiczny.
Nie jest również kopią niczego obecnego na rynku. Android czy iOS, to niemal to samo z niewielkimi zmianami, a kafle były proste, bardzo funkcjonalne i inne - co również było niebanalną zaletą.

Kafle na desktopie, gdzie do nawigacji używamy zupełnie innych narzędzi i do czego ten interfejs nie był projektowany, uważam za kompletna głupotę - co zostało zaprezentowane w Windowsie 8.
Zabawne jest to, że interfejs/system na mobilne sprzęty został zarżnięty, a na desktopie gdzie się kompletnie nie sprawdza, wciąż jest forsowany. No ale to Microsoft, wiec czego innego można się spodziewać ;)
hexon06 (2017.10.13, 12:15)
Ocena: -1
#18

67%
Likwidacja Windows 10 mobile to jedna z najgorszych decyzji Microsoftu, co oni sobie myśleli, że w 1-1,5 roku zawojują rynek smartphonów? Na taki sukces pracuję się latami i dopiero po jakimś czasie to przynosi korzyści. Było trzeba przynajmniej 4-5lat wspierać ten system jak już postanowili w coś wchodzić. Mam wrażenie, że tam pracują takie rozpłakane bobasy albo same kobiety, które są niezdecydowane i nie wiedzą co robić.
g.maj (2017.10.13, 12:20)
Ocena: 6
#19

0%
kompletny debil!
reddy (2017.10.13, 12:34)
Ocena: 6
#20

0%
Szkoda, konkurencja zawsze się przydaje. Ale jak dodanie podstawowych funkcji zajmuje lata i się dyma użytkowników przy każdej aktualizacji..

Po za tym, Pan Hindus od początku się zachowuje, jakby nie wiedział gdzie jest, albo chciał zatopić własną firmę.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Spadków wydajności w ogóle miało nie być. 18
Nowe APU na horyzoncie. 1
Spodziewamy się dużo większej wytrzymałość niż w przypadku obecnej generacji. 28
Coś dla fanów naprawdę dużych smartfonów. 4
Nowy system operacyjny od wyszukiwarkowego giganta coraz bliżej. 11
Banhammer uderzył z pełną mocą. 51
Władze amerykańskiego przedsiębiorstwa mogą mieć powody do zadowolenia. 16
Przeciek z oficjalnej strony produkcji. 16
Banhammer uderzył z pełną mocą. 51
Kiedyś może będzie poprawa. 58
Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. 24
Nowy system operacyjny od wyszukiwarkowego giganta coraz bliżej. 11
Ogromny ekran i solidny akumulator. 41
Wszystkie starsze dodatki dostępne za darmo. 36
Facebook
Ostatnio komentowane