Komentarze
Komentarzy na stronę
1
.:Proxy:. (2017.09.05, 15:49)
Ocena: 17
#1

0%
Dlatego właśnie gugla powinno się omijać szerokim łukiem i każdego do tego zachęcam! Największy problem jest z androidem, bo brak jest szerokiej gamy alternatyw. Całe szczęście, że na rynku wtórnym jest jeszcze sporo urządzeń działających pod kontrolą czegoś innego niż gugle.
MarianPodjadek (2017.09.05, 17:56)
Ocena: 0
#5

0%
Zgadzam się! Google zbyt się rozrosło i to co należy zrobić to po prostu podzielić tą firmę na mniejsze firmy które będą ze sobą konkurować.
Mam też nadzieje że komisja europejska nałoży kilka miliradów euro kary na Google. Jeśli się nie podzieli Google to wcześniej czy później stanie się taką Umbrellą i będzie chciała zawładnąć całym światem!!! Google bedzie takim państwme w państwie. Będzie mieć dostęp do najnowszych technologii nie tylko cywilnych ale i wojskowych!!! Będą mogli obalać rządy na całym świecie i wprowadzać dyktaturę i komunizm!!! Będą mieli własną armię, drony wojskowe, lotniskowce, samoloty szturmowe, broń biologiczną a nawet broń atomową!!!
W10 klikaj bez końca (2017.09.05, 18:25)
Ocena: 14
#6

0%
Między innymi dlatego bojkotuję przeglądarkę Chrome. Inna sprawa, że nie widzę w niej nic nadzwyczajnego, czego nie znalazłbym u konkurencji.
yendrek (2017.09.05, 18:32)
Ocena: 14
#7

0%
Google nadużywało, nadużywa i będzie nadużywać swojej pozycji, bo po prostu nie ma komu im podskoczyć. Procesowanie się o takie rzeczy, jak opisane w newsie, trwa latami i kosztuje tyle, że firmom/organizacjom pokroju Vivaldi to się nie opłaca.

Jedynie gigantyczne kary nakładane przez urzędy antymonopolowe po udowodnieniu takich praktyk mogły by coś zmienić.
gregory003 (2017.09.05, 20:02)
Ocena: 11
#8

0%
Ja tam jestem za ekranem wyboru przeglądarki w Androidzie, takim jaki kiedyś UE narzuciła na Windows. Czemu jeszcze nie narzucili tego Google?
.:Proxy:. (2017.09.05, 20:58)
Ocena: 2
#9

0%
gregory003 @ 2017.09.05 20:02  Post: 1092923
Ja tam jestem za ekranem wyboru przeglądarki w Androidzie, takim jaki kiedyś UE narzuciła na Windows. Czemu jeszcze nie narzucili tego Google?


Powinni pójść dalej i dać możliwość wyboru OS-u na telefon, czyli zaprezentować alternatywy lub płacić karę za ich brak - bo mało kto dziś może wystartować do gugla. To nie sprzyja konkurencji i różnorodności, najlepiej wiec podzieli gugla na mniejsze kawałki jak zwyrodnialcy w horrorach ćwiartowali swoje ofiary.
No i powinni ściągać zaległe podatki, oraz nakładać kary finansowe za każdy dzień zwłoki:)

Makavcio (2017.09.05, 21:43)
Ocena: -1
#10

0%
'Popluję na giganta, to o mnie napiszą i będę miał darmową reklamę'
Pan Tetzchner nie jest pierwszym, który wpadł na pomysł takiej reklamy.

Wolałbym, żeby Vivaldi zaczęło naprawiać swoje działanie, a nie psioczyło na google. Sam nie jestem fanem google (nie mam gmaila, nie korzystam z chrome itp.), ale wiecej ludzi zacznie z nich korzystać nie wtedy, kiedy google pokocha vivaldiego, ale kiedy przycisk wstecz na myszcze, przycisk refresh, przewijanie, bankowość elektroniczna, zakładki, notatki, włąsne wyszukiwarki i jeszcze wiele, wiele innych rzeczy zacznie dobrze działać. Po tym, jak uszczęśliwili nas w ostatniej aktualizacji nowym zachowaniem przewijania, wbiłem do nich na forum ponarzekać na tą jedną rzecz i w prywatnej rozmowie z modem forum zrobiliśmy sobie rachunek saumienia. Lista bugów w podstawowych funkcjach przeraża.
Putout (2017.09.06, 00:15)
Ocena: 0
#12

0%
o kek jak sie w ludziach zaczęli socjaliści oddzywać XD hurr durr rozwiązać! poćwiartować! zakazać! niech PRZYPOMINAJĄ nam że mamy wybór xD wy normalni jesteście?

Google robi co chce. Ich usługa i jak dla mnie mogliby zupełnie wyciąc konkurencje w wynikach wyszukiwania. niech ich konkurencja zapewni nam konkurencyjne rozwiązania. Google robi co chce, bo inni robią zbyt mało. i tyle. problemem nie jest Google tylko brak realnej konkurencji. Gdyby Google miało się z kim liczyć to by nie dymali klientów. ale najłatwiej jest walić w monopolistę zamiast zastanawiać się czemu powstał monopol.
wiecie czemu takie DDG czy SP ma tak małą popularność? bo brak reklamy? to jedno. ale dużo gorsze wyniki wyszukowania to drugie. wiecie czemu Chrome ma tak dużą popularność? przecież jeszcze 10 lat te mu totalnie dominował Firefox do spóły z IE. tylko że IE było do bani, a FX zaczął posysać wzgloędem Chrome i w końcu przegrał.to nie było tak że ktoś kazał używać Chroma tylko to że Chrome było zwyczajnie lepsze. startowali z gorszje pozycji a zmasakrowali liska. jakością wycięli inne usługi i programy. i dopóki nie pojawi się realna konkurencja to taki stan POWINIEN się utrzymywać.
aqvario (2017.09.06, 03:07)
Ocena: 2
#14

0%
petertech @ 2017.09.05 16:27  Post: 1092849
Facet krytykuje firmę, a potem godzi się na to żeby doradzali w stanu witryny jego przeglądarki i robią to przez trzy miesiące ? Albo jest idiotą albo daje nam znak, że został porwany i jest przetrzymywany w piwnicy...tzn. że Google przejęło jego firmę.

Przeczytaj inny art z tej samej strony linkowanej w newsie, gdzie trochę więcej jest wymianie informacji pomiędzy Vivaldim a Google, to łatwiej będzie ci zrozumieć czas trzech miesięcy: http://www.wired.co.uk/article/google-bloc...rowser-monopoly
Inna sprawa, że jak sobie ten wywiad przeczytałem, to facet nie daje raczej konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania. Nie dziwię się. Nie ma nikogo zainteresowanego i odpowiednio silnego na świecie, aby zatrzymać tę ciężarówkę, którą sami ludzie stworzyli i rozpędzili. A ta rozjeżdża tych, co wejdą pod koła. Jedyne, co w tej chwili widzę w necie, to nawoływania: uważajcie, bo jedzie, nie wchodźcie na drogę - czyli nie korzystajcie z tej drogi (czyli usług firm, które zbierają dane - ej, ale wszystkie zbierają, to może las i namiot bez zasięgu?). Nie ma obecnie rozwiązania. Trzeba je wypracować. Najpewniej po jakimś światowym krachu.
Mr.FrOsT (2017.09.06, 11:28)
Ocena: -1
#15

0%
W10 klikaj bez końca @ 2017.09.05 18:25  Post: 1092895
Między innymi dlatego bojkotuję przeglądarkę Chrome. Inna sprawa, że nie widzę w niej nic nadzwyczajnego, czego nie znalazłbym u konkurencji.


Bojkotuję to może za dużo powiedziane ale nie używam.Bo ta firma dąży do całkowitego monitoringu w sieci takiego usera. Robisz konto u nich, przeglądarka u nich,e-mail u nich i co tam jeszcze?
Stanley (2017.09.06, 17:59)
Ocena: -1
#16

0%
gregory003 @ 2017.09.05 20:02  Post: 1092923
Ja tam jestem za ekranem wyboru przeglądarki w Androidzie, takim jaki kiedyś UE narzuciła na Windows. Czemu jeszcze nie narzucili tego Google?


Przecież masz taki wybór za każdym razem kiedy z dowolnego programu odpalasz link ;)
Stanley (2017.09.06, 18:05)
Ocena: 1
#17

0%
vhp @ 2017.09.05 23:32  Post: 1092963
Co to CEO?


Chodzi ci o to że autor użył niepolskiego wyrazu zamiast słowa prezes czy naprawde chcesz wedzieć? Nie wiem jak nazwać to zjawisko: w dobie wszechobecności internetu i wyszukiwarek pisanie komentarza z pytaniem zamiast znaleźć odpowiedź... Lenistwo?

BTW. Jakby nie patrzeć na Google - zwracanie uwagi na zagrożenie jest moim zdaniem na miejscu. Z monopolem to jest tak jak z otyłym dzieckiem. Karmisz puki małe niech rośnie, w pewnym momencie nie ma sensu karmić bo od karmienia nie urośnie a może najwyżej utyć. Właśnie ten moment moim zdaniem nastał w przypadku Google. Tylko co im zrobić by ich jakoś rozruszać skoro dotowana konkurencja nie była w stanie? (ani wyszukiwarki ani map ani OS'a). Myśle że Google nie wytrzyma adaptacji do zmian które wywoła jakaś inna firma.. ale narazie ich nic nie ruszy. Ruszy ich taka której istnienie gigant zignoruje. (bo w innym przypadku wykupi)
Pytanie za 100pkt jakie zjawisko może obalić monopol Google? Za circa 5-10 lat?
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 25
Chyba mało kto lubi gluty. 55
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 23
Firma kazała nam naprawdę długo czekać. 10
Wymiana pasty daje duże korzyści. 41
Facebook
Ostatnio komentowane